Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van több előítéletes a...

Miért van több előítéletes a férfiak között, vagy a nők csak jól titkolják?

Figyelt kérdés

Környezetemben és munkahelyen is tapasztaltam, hogy a több a rasszista, homofób, nőket sem kímélő férfi, mint nő. Barátnőm egyenesen csodálkozott, és örült, amikor kiderült, hogy én nem vagyok homofób, és nem kapok agyvérzést egy felvonulás miatt. Természetesen az is más, ha egy Torrente stílusú filmen röhögünk.

De miért van ez, apám például eléggé rasszista, azon a bunkó módon, ül a tévé előtt és pusztuljon a férgese stb.

Vagy a múltkor vitáztunk is, mivel anya meg húgom előtt kezdte el szidni valami műsor miatt a nőket. Anya meg csak egy legyintéssel elintézte, de a húgomon látszott, hogy rosszul érinti.

Valószínűleg ezért is vagyok érzékenyebb erre a témára.

Köszönöm a válaszokat előre is.


2017. ápr. 26. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Én konzervatív nőkön szoktam meglepődni, mint pl Ann Coulter. Vagy a francia választások. Ott is meglepő, hogy a nő a jobbos.


Nem tudom, ez miért van. Gondolom, a fehér férfiak féltik a vélt pozíciójukat. Vagy tisztában vannak vele, hogy nyomtak el másokat, és félnek, hogy velük is ezt teszik majd.

2017. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

1-ea vagyok még: pont láttam, hogy Hollandiában hetero pasik kézenfogva mentek dolgozni, így tüntettek a homofóbia ellen. Nekem ilyenkor a férfiak akkorát nőnek a szememben.


Én is gyűlölködő, rossz férfiak mellett nőttem fel, amikor egy férfi elfogadó, az annyira szívmelengető.

2017. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre csak nagyon alapos lélektani vizsgálat tudna fényt deríteni, mert feltehetőleg sokféle szempont van. Az egyik nyilván a társadalmi normáknak, elvárásoknak való megfelelés kényszere, hogy ne legyünk különcök, ne valljunk más véleményt, simuljunk bele a többségbe, ebből ne legyen konfliktusunk. A másik ehhez részben kapcsolódik: a férfiak zöme képtelen sokoldalúan gondolkodni és megítélni dolgokat, mert evolúciós szempontból az ő "dolguk" a család, a közösség védelme, elsősorban megemelkedett adrenalin szint mellett agresszióval válaszolni mindenre, ami viszont az agyat képtelenné teszi az ellazult, tárgyilagos helyzetfeltárásra. Gondoljunk csak azokra a kiemelkedőt alkotó művészekre, akik annyira részletgazdag életművet hagytak maguk után: Oscar Wilde, Mednyánszky László, Csajkovszkij. De gondolhatunk több politikusra is, akiket az alkoholos ellazulás tett szociálisan érzékennyé: Churchill, Horn Gyula.
2017. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Látom te is a remek libsi agymosás áldozata vagy. Olyan, hogy homofób, nincs. Senki sem fél tőlük. Hormonális/elmebetegség.

Azt utáljuk, hogy sztárolják őket ahelyett, hogy gyógyítanák őket - persze akkor fosban lennének, mert ugrana az évi többmilliárd dollár, amit a büzilobbi zsebre vág, és bill gates is sírna, hogy jajj, születnek még emberek. ;)


A rasszizmus meg olyan, hogy van benne igazság. MIért bűnöző a legtöbb cigány? Miért pedofil rengeteg zsidó? Miért elmebeteg állatok a négerek? (nem csak az USÁban, afrikában a mai napig az a "kultúrájuk", hogy vagy hagyod magad megerőszakolni, vagy megkéselnek)

Persze túlzásba lehet esni vele, amikor abszolút nem vagy kíváncsi valakire, csak mert más rasszba tartozik.


A nők meg vagy mímelik az ő nagy elfogadásukat, vagy tényleg olyan hülyék, hogy pl. sajnálják a "szegény" "menekülteket".

2017. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!