Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék segíteni egy...

Hogyan tudnék segíteni egy depressziós lánynak?

Figyelt kérdés

Elkezdtem neten beszélgetni egy 14 éves csajjal, vagdossa magát, voltak öngyilkossági kísérletei stb.

A lényeg, hogy nincs minden rendben nála/vele.

Nagyon aranyos és valamiért olyan szívesen segítenék neki, de egyszerűen nem tudom hogy hogyan.


Tudom milyen érzés, amit most ő érez és olyankor bárki bármit mond (főleg egy random netes srác), semmivel nem tud segíteni..


Szülei tudnak a gondjairól, de nem nagyon tesznek semmit. (A csaj biztos, hogy létezik, tehát nem egy 60 éves hapsival beszélgetek. :D)


A gáz az, hogy úgy érzem mintha kezdenék beleszeretni, ami egyrészt érthetetlen, másrészt veszélyes.


Hogyan/mivel segítsek neki? Inkább biztassam, vagy adjak neki "fejmosást"? Fogalmam sincs melyikkel járna jobban.


17/F


2017. ápr. 29. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen helyzetben voltam nagyjából egy évvel ezelőtt, csak én lány vagyok és egy fiúnak segítettem, aki szintén depressziós és magányos volt. Ha gondolod privátban majd beszélgethetünk róla.
2017. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%

Szia! :D gondolom bír téged... :) mondd neki, hogy ha nem hagyja abba akkor bajok lesznek, netán nem fogsz vele barátkozni...vagy mondthatod, hogy valamit érzel iránta, csak így szar mert ezek szerint "te nem"...-mondod te... ;) hátha ekkor miattad, hogy megkaphasson abbahagyja ezt a hülyeséget amit csinál..;)

Remélem segítettem;)))

2017. ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

"Szülei tudnak a gondjairól, de nem nagyon tesznek semmit."


Komolyan, milyen szülő az ilyen? Aztán majd sírnak, ha a gyerekük temetésére kell menni! Az ilyen b..rom ember minek csinál egyáltalán gyereket?

A gyerekkel foglalkozni illik, és ha bajba kerül és problémája van, akkor segíteni kéne neki.


Szerintem célszerű elvinned egy szakemberhez, ezen a súlyos eseten már csak ő tud segíteni.

A csaj szerintem súlyos önbizalom hiányban és szeretetéhségben is szenved. Óvni és vigyázni kell rá.


Semmi esetre se fedd meg, ő beteg, neki segítségre van szüksége.

2017. ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Magam részéről egy depresszióson leginkább a szeretet és a törődés segít, és a sok sok türelem. Viszont az is igaz, hogy csak azon lehet segíteni, aki akarja, hogy segítsenek, aki ki akar mászni a dologból. Szóval ez az egész tőle függ igazából... és bár csúnya dolog, de az ilyen embereknek [és ezt úgy mondom, hogy én magam is depressziós vagyok] akik nem akarnak javítani egy csöppet sem a helyzetükön egy büdös nagy tasli kijárna, hátha felébrednének mit csinálnak... pláne egy kamasznál akinek a dac és a hormonok simán alakíthatnak hamis képeket a világról és önmagáról.
2017. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk tanácsold hogy menjen el pszichológushoz. Kimondottan nem tudsz segíteni (mert nem csak hogy nem vagy képzett) ahogy olvasom csak neten beszéltek, azzal hogy "fejmosást" adsz, lehet csak rontasz a helyzeten.
2017. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg találkozni vele.
2017. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!