Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy akinek nincs diplomája, azt emberszámba se veszik?

Figyelt kérdés

A párom diplomás mérnök,nekem érettségim van és felsőfokú okj-s végzettségem,irodákat vezetek egyébként... A családja folyamatosan érezteti velem,hogy gyakorlatilag egy senki vagyok,mert nincs a kezemben még 1 papír. Ezt mind a szavaikban,mind a viselkedésükben rengetegszer tapasztaltam már.

RÁ való tekintettel eddig nagyrészt szemet hunytam a dolgok felett,valamint intelligens ember módjára diplomatikusan feleltem ezekre a beszólogatásokra.

Most viszont betelt a pohár.

Talán le kéne doktorálnom,hogy én is legyek már valaki?!

Hozzáteszem: ha nincs meg a felépített kapcsolatrendszerem,akkor most a fiuknak nincs meg a jelenlegi jól fizető állása.


Tisztelettudóan,kedvesen mentem oda hozzájuk az első pillanattól kezdve,cserébe a lenézést kapom.


Mit tehetnék még? Vagy marad a totális kerülőpálya,és csak akkor találkozni ha nagyon muszáj?


2017. máj. 2. 09:23
1 2 3
 1/27 acelsziv ***** válasza:
73%

Mi lenne ha kiosztanád a francba őket? Gondolom jobban is keresel bármelyiknél. Ezt is nyugodtan told a pofájukba.

És hogy a fiploma dem intelligencuát sem emberséget nem ad. Példa rá ahogy ők bánnak veled.

Két végkifejlet van

1. Elkezdrnek tisztelni

2. Többet nem szólnak hozzád

Mindkét esetben nyersz mert megszűnik a gusztustalan bánásmód.

Mellesleg a párod nem.áll ki érted? Mert ha nem akkor meg se érdemel téged.

2017. máj. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg neked van kisebbrendüségi érzésed és ezért érzed mindenben a negatív minösítést.


Ha meglenne ugyanis a kellö önbizalmad, akkor észre sem vennél ilyen megjegyzéseket.


Mellesleg ha nem tetszik a dolog, akkor minek mégy hozzájuk?

2017. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Drága! Ha neked 5 diplomád lenne akkor sem lennél jó a párod családjának. Itt nem a diploma hiánya miatt van. Csak ez az amivel tudnak piszkálni.


Nekem sincs diplomám, de van saját üzletem, és senki nem néz le. A férjem családja sem. Szóval ez nem a diplomáról szól

2017. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez nincs így, attól, hogy a párod családjában ezt tapasztalod.

2. Ne foglalkozz más véleményével. Őket minősíti, hogy szerintük csak a diploma érték egy emberben. Ne találkozz velük, és ha egyszer megkérdeznék a párodtól, hogy miért nem mész, akkor mondja azt, hogy ilyen tapintatlan emberekkel nem vagy hajlandó találkozni.

Ha te jól érzed magadat a munkádban, ki tud elégíteni, akkor ne foglalkozz azzal, hogy ők mit mondanak. Ne hogy már más véleménye miatt szenvedj éveket, hogy legyen diplomád. Abban meg biztos vagyok, hogy ha diploma nélkül nem vagy nekik jó, akkor diplomával se leszel... Vannak ilyen emberek sajnos...

2017. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
3%

Nem az a baj, hogy nincs diplomád, hanem, hogy nem vagy sikeres és meg diplomád sincs.

Ha éves szinten 100 milliós bevételu céget vezetnél egy érettségivel, hidd el, senki sem piszkalna, nade téged sem érdekelne! Mivel erdekel, valahol jogosnak is tartod, és igazad van. Főleg, mivel az irodavezetői állás, ha tetszik ha nem, csak egy recepciós 2.0 munka, hiába csinálod azt 2 diplomával, vagy egy puszta érettségivel...

A kedves szülők pedig valahol jogosan érezhetik úgy, hogy a fiacskajuk egy, az ovehez jobban hasonló karrier palyaju társsal többre vihetné, mert például nem két ember helyett spórolna egy 500.000/fős nyaralásra hanem 2 mérnök röhögve összehozzná negyed-fél év alatt...

És lehet jönni azzal, hogy nincs erre igényetek és másra gyujtotok, a közös tervekhez, de ha megtehetné, mással sokkal hamarabb megvalósíthatná akármilyen tervét, legyen szó nyaralásról, lakásról, vagy 2-3 gyerek felneveléséről...

2017. máj. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Napi rendszerességgel jönnek ezek a kérdések, de a válaszok után eltünnek a kedves kérdezők. A lényeg az, hogy senki nem akarja megválaszolni, hogy miben érződik ez az egész, és hogy mit tesz az ellen, hogy ne így legyen.

3 Egész egyszerű megoldás van a problémára:


#1. Lediplomázól Te is. (Már boldog, boldogtalannak diplomája van, még annak is akivel pár perc beszélgetés után az jön le hogy egyáltalán hogy maradt életbem eddig)


#2. Nem mész a párod szüleihez


#3. Leülsz velük beszélgetni, és megbeszélni a dolgokat. De azon csodálkozok, hogy irodavezető létedre ezt meg nem tetted meg


Azt meg nem tudom miért gondolja bárki is, hogy ha van diplomája automatikusan okosabb ember bárkinél (pláne azok, akik végug vegetálják az egyetemet, és nagy nehezen összehoznak egy diplomát). Vagy hogy ő azzal milliókat fog keresni.

Van "szerencsém" diplomásokat figyelni, akik állásinterjúra jönnek, inkább no comment. Pláne amikor az állitólagaos német, vagy angol nyelvtudást használni kellene..... :)))

2017. máj. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
53%
Nincs diplomám és emberszámba vagyok véve... itt a probléma veled van.
2017. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
54%
Pedig sok ember, család azt nézi , a papírt.t Mert reggeltől estig erről préfikál a média is . Az OKTATÁS. Pedig jobb lenne nem emlegetni, hiszen három negyede csak át bukdácsol a vizsgán. Persze nyilván ezeknek nagy a szájuk. Mindenhol azt sugallják hogy 5 nyelvvizsga, több diploma . Aztán meg a legtöbb kitörölheti vele a .... Mert elhelyezkedni meg nem tud legalább fele. Egyébként én jártam sok felé, belga, francia, anglia, olasz , orosz. Mindenütt csak a saját nyelvükön hajlandóak kommunikálni. Semmi más nyelvet nem értettek, sehol.
2017. máj. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem,nincsen kisebbségi komplexusom,én is keresek annyit,mint ő diplomával,ez is építőipar.

Csupán érdekesnek tartom,hogy egy embert egy papírral kapcsolatban ítélnek meg.

Az én családomban nem divat,az effajta viselkedés.


Nálam az emberi értékek nagyon sokat számítanak,főleg a tisztelet,nekem megtanították mi az a másik iránti tisztelet!

2017. máj. 2. 09:47
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Igazad van kérdező, de tapló, buta emberek mindig lesznek. A Papirral a mellény zsebben is.
2017. máj. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!