Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem érzitek azt, hogy nagyon...

Nem érzitek azt, hogy nagyon önzőek az emberek és másokon nem akarnak segíteni?

Figyelt kérdés
Gondolom ti is sokat hallottátok azt, hogy old meg magad, egyedül, légy talpraesett, boldog, pozitív. Ezekkel az a bajom, hogy mi alapból társaslények vagyunk és úgy lehet az ember igazán boldog, ha vannak jó barátai, párkapcsolatai. De aki teljesen egyedül van, mert nem alakult legjobban az élete azoktól, hogy lehet elvárni azt, hogy minden problémát saját maga oldjon meg? Mert egyedül nem lehet mindent megoldani, nem lehet boldogan élni. Ilyenkor segíteni kéne a másikon és nem belé rúgni.
2017. máj. 2. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szivesen szoktam segíteni másokon, de azt tapasztaltam, hogy ha nekem lenne szükségem egy kis támogatásra, nagyon ritkán kapom vissza. Igaz, nem azért segítek és támogatok valakit hogy visszakapjam, de azért elgondolkodtató az hogy mennyi értékem lehet egy olyan embernél akinek eszébe se jut, hogy megkérdezze hogy vagyok és közben folyton arról áradozik hogy mennyire jó vagyok hozzá, de sose szoktam senkinek felróni ezt.
2017. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van ilyen is, meg olyan is.

Unalmas lenne, ha mindenki egyforma lenne.

2017. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyedül valóban nem lehet mindent megoldani. De azért vannak dolgok, amiket illik felnőttként egyedül elintézni, és sokan nem képesek rá. Pl. feladni egy ajánlott levelet vagy kihívni egy szerelőt. Az ilyeneknek nem segítség kell, hanem igenis meg kell csinálniuk egyedül, hogy rájöjjenek, hogy semmi nehéz nincs benne.
2017. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miben kell help? Csak nem allisok kempelnek? Ne aggódj 90-es vagyok.
2017. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért segítenék másokon? Szép, szép, hogy az ember társas lény, de alapvetően mindenki magáért tartozik felelősséggel. Már eleve kapsz egy csomó olyan lehetőséget (ingyenes oktatás, ingyendoki az iskoláséveid alatt, stb.), amivel csak élni kell, hogy teremts magadnak egy normális életet. A legtöbben a nulláról kezdjük, én legalább is kevés olyan ismerőssel rendelkezem, akiket a szülei eltartottak volna húsz éves koruk után.

A lelki gondokról meg annyit, hogy de, mindent meg lehet oldani egyedül, és lehet boldogan élni. Miért kell azt várni, hogy majd valaki sajnálatból foglalkozik veled, és megoldja helyetted a kínjaidat? Nem vagy már gyerek, gondolom, szóval agyban is önállósodni kellene.

A barátok meg nem azért vannak, hogy téged kihúzzanak a csávából. Illetve de, erre is, de azért jár is valami cserébe.

2017. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző héten feküdt X helyen egy ember, részeg volt, de nem nagyon volt magánál. Odamentem, észhez térült addigra, kértem segítséget a szervektől, akik jöttek is. Azonban a környék népe csak bandzsult bárgyún kifele a lakásokból, de hogy léptek volna valami, azt már nem. Szóval itt tartunk. Az emberrel bármi történhet ma, csak magára, max 1-2 emberre számíthat.
2017. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!