Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyasvalaki, aki nem...

Van itt olyasvalaki, aki nem tud mások szemébe nézni?

Figyelt kérdés

Szinte fájdalmat érzek, ha az emberek szemébe kell néznem, gondolok itt például beszélgetőpartnerre, de ha valaki imán rámnéz pl. villamoson, akkor az ő tekintetét sem tudom állni. Természetesen ismerek megfelelő módszert, hogy úgy tűnjön, mintha, és így különösebben nem is zavar, mégis érdekesnek tartom.

Érdekes módon napszemüveg mögött (tehát amikor rajtam van) meg könnyedén tudok "szemezni".

Van még valaki így ezzel?


2017. máj. 6. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy autista vagy, vagy aspergeres, de altalaban ez annak a "tunete"
2017. máj. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én kellemetlenül érzem magam, ha szemkontaktust kell tartanom, úgyhogy mindig kerülöm.
2017. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezzel sok ember van így. Énis.
2017. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagy átlagban én se bírok mondjuk hosszabb ideig más szemébe nézni, de ha tetszik valaki, akkor abszolút képtelen vagyok.
2017. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy időben emiatt sunyinak bélyegeztek...elég rossz volt. Egyik tanárom is pellengére állított emiatt. De az, hogy esetleg rájöjjenek a kis agyukkal, hogy valószínűleg nem poénból csinálom, hanem lelki okok miatt, na az már nem ment nekik...
2017. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Meglepne, ha az én esetemben lelki okai lennének, nincs különösebb önbizalomhiányom sem, egyszerűen csak nem esik jól a szemükbe nézni. Ahogy írtam nem is zavar, csak furcsa, érdekes.
2017. máj. 6. 16:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem ez szocfóbiából jött, gyógyszeres kezeléssel nagyrészt elmúlt
2017. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez azóta van, hogy pár éve tiszta akne a homlokom, és beszélgetésnél sokszor láttam, hogy azt nézik és nem a szememet. És ha elkapom a tekintetem akkor nem látom h vizslatják a pattanásaimat (pedig most már jóval kevesebb van).
2017. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én tudni tudok, viszont kellemetlen. Úgyhogy nem tudom átérezni, amit te mondasz. Valahogy ki kéne fejtened -legfőképp magadnak- hogy mit jelent az a bizonyos "furcsa" szó, amivel meg tudod fogalmazni a dolgot
2017. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudok jobban fogalmazni, viccből azt szoktam mondani, hogy azért van rajtam napszemüveg, mert akkor nem látszanak a gondolataim. Az embereknek az orrnyergére szoktam fókuszálni ha beszélgetek, csak hajlamos vagyok olyankor nem pislogni, ami elég érdekes hatást kelthet.

#7, szociális fóbiát ismerem, lehetséges ilyen, hogy maradtak bizonyos vonások pszichoterápia után?

2017. máj. 6. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!