Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki miért segít folyamatosa...

Valaki miért segít folyamatosan a másiknak, ha tulajdonképpen nem érdekli az illető, és haszna sem származik a dologból?

Figyelt kérdés

Talán kicsit fura a kérdés, de kifejtem. Adva van egy személy, aki mindig segít egy másik személynek nagyon fontos dolgokban. A másik hiába akarja viszonozni, nem fogad el semmit, sőt külön megkéri rá, hogy ne próbálja meg viszonozni, még csak jelképesen sem.


A másik illető ezután hiába próbál meg vele beszélgetni, úgy veszi észre, hogy nem érdekli őt, mert passzív és sohasem kezdeményező, viszont mindig kedves.



2017. máj. 6. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jellegű segítségről van szó és mi hozta össze a két embert, ismerte az egyik a másikat, vagy totál idegenek ismeretlenek egymásnak ? Mert ezek nélkül nehéz ezt megválaszolni.

Én a magam részéről ha segítenék úgy tenném hogy ne is tudjon róla az illető, pont azért mert nem várnék cserébe semmit és nem akarnám hogy úgy érezze az adósom.

2017. máj. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
23%

"tulajdonképpen nem érdekli az illető, és haszna sem származik a dologból?"

.-

Nyilván, mert segíteni szeretne.

(Tiszteld, hogy van aki ezt nem haszonért teszi.)

Nocsak, van még ilyen?

Van.

(nem a saját haszna és érdekében)


Ha számodra a haszon az egyenlő a segítségadással, akkor itt a hiba.

Nem mindeninek a "haszon" a fontos.


Vagy Te ritkán segítettél "haszon" nélkül?


Már több életet mentettem, "haszon" nélkül.

Ezek szerint Számodra ez fura.

2017. máj. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!