Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme bánkódni, szomorkodni?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor egy egész életen át, vagy nagyon hosszú ideig (évekig például) szomorkodunk valami miatt. Hogy tönkre ment az életünk, rossz volt eddig a szerencsénk, nem jól sülnek el a párkapcsolatok, szülők meghalnak, munkanélküliség, stb.


Szerintem NEM SZABAD sokáig leragadni egy dolognál. Talpra kell állni, agyalni hogy lehet JOBB, hogyan tudnánk mi magunk megcsinálni azt, amiben eddig a szüleinkre voltunk utalva. El kell fogadni a rossz helyzeteket, attól függetlenül, hogy rosszul esnek. Nem szabad feladni, nem szabad beletörődni, hogy MOST rossz.


Egyetértetek?


Ti hogyan állnátok/álltatok talpra, amikor minden összejött?


2017. máj. 7. 22:27
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat. Le akartam írni azt is, hogy édesanyám már nincs, csak a szívemben. Még mielőtt arra gondolnátok, hogy soha semmit nem veszítettem.
2017. máj. 7. 22:28
 2/18 anonim ***** válasza:

Én 7 évig voltam depressziós egy hülyeség miatt, igaz jött rá még elég gond sajnos...

2 szakításom volt utána...hát nem voltam boldog, de megpróbáltam nézni a jó oldalát a dolgoknak, 1x velem szakítottak, 1x én szakítottam...

meg kell próbálni mindennek a jó oldalát nézni!

persze X ideig-óráig gondolkodjunk el mit is tanultunk az esetből, de ne hónapokig, évekig...minél hamarabb vonjuk le a következtetéseket és lépjünk tovább...

meg ami fontos, hogy tanuljunk mások hibáiból, hogy ne fussunk bele olyan butaságokba, mint mások!


és ami fontos, hogy ha egyedül nem megy, akkor kérjünk és fogadjuk el a segítséget!

nem szégyen segítséget kérni és segíteni másoknak!


24F

2017. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Lényegében meg is válaszoltad a kérdésedet.
2017. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, megválaszoltam, de én a Ti véleményetekre, módszereitekre vagyok kíváncsi. Hogyan álltatok talpra? Meddig tartott a depresszió? Milyen események jöttek közbe? Mennyire és miben változott az életetek?
2017. máj. 7. 22:53
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Nekem csak Édesanyám él már.

2. Jelenleg alkalmi munkám van..Van diplomám és azzal szeretnék elhelyezkedni, de valahogy nem akar összejönni. A mostani munka pedig olyan, hogy sirhatnékom van minden alkalommal amikor be kell mennem..

3. A párom megcsalt és csúnyán átvert, igy ilyen téren sincs minek örülni..

4. Miatta ott kellett hagynom valamit, amit nagyon szerettem (közös tevékenység volt tulajdonképpen..hobbi..- egyedül most nem tudom csinálni).

5. Inzulinrezisztenciám van, amit próbálok leküzdeni.

6. A családom/rokonok mind külföldön élnek.

7. Elkezdtem egy képzést, mert úgy éreztem van/lesz értelme, de rájöttem, hogy tévedtem..



Szóval rendesen padlót fogtam és kb. reggelente nincs kedvem felkelni, de csak megteszem. Hogy miért azt nem tudom, mert semminek sme látom értelmét. Viszont ezt senki nem veszi észre rajtam. A körülöttem lévő emberek úgy ismernek mint egy vidám, mindig mosolygós, barátságos nőt. Amúgy próbálok mindent elfogadni, főleg azokat a dolgokat, amiken nem tudok változtatni, de ugye mindig minden nehezebb, ha nincs valami ami motivál. Nálam ez hiányzik, de azért hiszem azt, hogy a felhők mögött süt a nap..29/N

2017. máj. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös! Igen ilyen válaszokra várok. Aki szeretné, az kérem tegye még meg, hogy leírja a történetét.


Ilyen esetben pedig lenne még egy kérdésem. Nem akarlak megsérteni, de úgy látom, neked már teljesen lényegtelen, hogy hogyan és mit csinálsz tovább. Akkor miért nem hagyod itt az eddigi életed és kezdesz egy újat? Elköltözöl rokonokhoz, vagy egy teljesen idegen helyre. Új barátok, új munka (akár alkalmi akár nem), új lakás, stb.


Persze nem egyszerű dolog egy ilyet megtervezni, véghezvinni meg pláne. De engem ebben a padló helyzetben remekül motiválna (amit mondtál, hogy hiányzik), hogy már csak egy kicsi és új életem lesz, jobb, mint eddig. Tapasztaltabb leszel, jobban nyitsz emberek felé (áttekintőbben persze), új munkákat próbálsz ki, új hely, stb.

2017. máj. 7. 23:11
 7/18 anonim ***** válasza:
Külföld a cél. Annyi a gond, hogy akik kint vannak, nem igazán tudnak munkát intézni nekem. Kaptam egy ajánlatot ugyan, de ahhoz nagyon jól meg kellene tanulnom a nyelvet. ezt már elkezdte, de nem haladok olyan tempóban ahogy szeretném. Szóval még 2-3 év mire kijuthatok. Felhoztam azt is, hogy dolgozok akár fizikai munkát is, nem gond..csak kerüljek el innen. Akkor azzal jöttek, hogy nem azért tanultam, hogy egy gyárban dolgozzak. Értem, hogy mit akarnak ezzel, de nekem fontosabb az, hogy jól érezzem magam a környezetemben. Egyedül pedig nem merek kimenni, hiszen az bizonytalan. Mindig jobb ha az ember mellett van valaki akire támaszkodhat..nálam ugye ez sincs.
2017. máj. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem sem alakulnak tul jol a dolgok..en sírok ha mar nagyon ki vagyok, eközben kijön a rosacea az arcokon meglátom es megjobban sírok aztan kicsit meg nyugszom.

Nekem csak ez segít semmi mas..

23/L

2017. máj. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen ez nagyon sok embernél probléma, nagyon jól leírtad. Nem tudom lenne-e értelme egy csoportnak/"szektának", akik csak azért vannak, hogy egymáson segítsenek. Ugye alapvető emberi tulajdonságoknak köszönhetően halva született ötlet, hiszen kit érdekel más baja. Na pont ez az, amit visszakapunk, ha így gondolkodunk.


A hangyák miért tudnak összetartani? Mi miért nem?

2017. máj. 7. 23:29
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! A rosacea igen kelletlen betegség, sajnálom, hogy ilyen szép korban ezzel kell küzdened. A smink nem tud segíteni? Ilyenkor is azon gondolkodnék mi lenne a megoldás, mitől lenne jobb a helyzetem. Én nem tudnék beletörődni semmilyen betegségbe (sajnos van is egy súlyos szellemi betegségem, de különböző eszközökkel próbálom javítani a helyzetet, így egyre kevésbé érzem magam kínosan vagy dühösen miatta).
2017. máj. 7. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!