Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valami betegség lehet az...

Valami betegség lehet az állandó hazudozás?

Figyelt kérdés

Feleségem folyamatosan, és mindenben hazudozik. Előfordul, hogy valamire hétfőn azt mondja, hogy kék, majd szerdán közli velem, hogy arra mindig is azt mondta, hogy piros. Ha meg mondom neki, hogy te mondtad, hogy kék, akkor meg felháborodva nekem támad, kiabál, hogy "persze tudom, én mindig hazudok", és megsértődik.

Sokszor szembesítettem már magával, de nem kamerázhatom be a lakást, hogy bizonyítani is tudjam neki. Érdeke nem származik a hazudozásból, max pillanatnyi, apró, amit elnyom az azt követő hiszti.

Ez betegség, gyógyítható? Már nem tudok vele mit kezdeni...


2017. máj. 11. 00:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt talán pszichológus mondhatná meg. Létezik amúgy ilyesmi (konfabuláció), az is lehet, hogy az emlékezetében van zavar. Vagyis nem hazudik, mert végső soron maga is elhiszi, amit fantáziál.
2017. máj. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Amarok Tonrar ***** válasza:
86%
Van ilyesmi betegség, de ha a feleséged, akkor eddig nem volt ilyen?
2017. máj. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, konfabuláció. De hát mióta ismered?
2017. máj. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem elég, hogy elhiszi. Tűzbe tenné a kezét, hogy nem hazudik.

Azt mondanám, hogy először magának hazudik, és utána már igaznak érzi a hazugságot.


Mindig is ilyen volt, csak valahogy nem derült ki, vagy ráhagytam.


De tudatában kell, hogy legyen, mert van, hogy nem ugyanazt hazudja, ugyanarra. Viszont már az is előfordult, hogy sikerült annyira sarokba szorítanom (képletesen), hogy elmondta az igazat. De onnantól kezdve már azt mondja, hogy ő mindig is az igazat mondta, és soha nem állított mást. És kezdődik elölről a történet.


19 éve ismerem.


Ő viszont nem érzi, hogy "baj van", sőt biztos benne, hogy csak én vádolom alaptalanul hazudozással, és én hazudok.

Nem fogja hagyni, hogy dokihoz vigyem. De van erre valami megoldás egyáltalán? Persze utána olvasok, a "konfabuláció"-nak.

2017. máj. 11. 00:56
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát a megoldás az, ha Te mész el orvoshoz, hogy ez a problémád van, mit tehetnél.
2017. máj. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Amarok Tonrar ***** válasza:

"Mindig is ilyen volt, csak valahogy nem derült ki, vagy ráhagytam."

"19 éve ismerem."


Miért most kezdett el zavarni?

2017. máj. 11. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

És olyan nem fordult elő 19 év alatt, hogy valaki rokona vagy ismerőse hozzád fordult, hogy becsapta a feleséged, hazudozott neki?

Pl. egy szerető, aki azért kezdett vele kapcsolatot, mert úgy tudta, hogy egyedülálló a feleséged, és amikor megsejtette az igazat felkeresett téged és szakított a feleségeddel?

2017. máj. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez még nem fordult elő, csak velem. Mire megtudtam, hogy van pasija, már nem volt. Állítólag.
2017. máj. 14. 09:44
 9/19 anonim ***** válasza:
8: Hm. Nézz utána!
2017. máj. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem tudok utána nézni. A családban nincs senki, aki segítene ebben. Meg "régi" történet, csak engem szidnának, hogy a "múltban élek".

Viszont (most először) meghazudtoltam én is. Letagadtam neki, hogy mondott valamit. Tudom, hogy mondta, de azt mondtam neki, hogy nem mondta. Nagyon kiakadt. Kikelt magából. Válással is fenyegetőzött, sokáig csapkodott, visított, hisztizett utána. Tányér is kevesebb van azóta...

Lehet, hogy mégsem beteg, hanem tudatosan csinálja? Vagy most mi lehet?

2017. máj. 14. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!