Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy pszichopata...

Lehetséges, hogy pszichopata vagyok?

Figyelt kérdés

Óvodában kezdődött, hogy imádtam irányítani az embereket és imádtam, ha az van, amit én szeretnék. Sokat voltam egyedül, mert egyke voltam, ezalatt kisebb állatokat kínoztam vagy füveket, növényeket gyűjtöttem. Később antiszociális lettem és lelkileg bántottam másokat, viszont semmi megbánást nem éreztem. Ez ma is így van és akkor vettem észre, amikor egy beszélgetésből kifolyólag rájöttem, hogy nekem semmi empátiám nincs. Általában, ha beszélek egy emberrel vagy jóba vagyok vele, van valami célom. Viszont őszinte vagyok és ritkán hazudok amivel még több embert megbántok. Sokszor vannak olyan gondolataim, hogy fizikálisan vagy lelkileg bántanék másokat, de ez engem zavart így úgy oldottam meg, hogy horror könyveket kezdtem el olvasni és ez kielégítette ezeket a gondolatokat, megnyugtatott. Stresszoldásra és ilyesmi célokra használom még a videójátékokat.

Néha szeretném azt hinni, hogy több vagyok, mint az átlag, de valahogy visszaesek.

Szóval, ma, megnéztem egy videót a pszichopátia tüneteiről. És eléggé illettek rám a tulajdonságok.

Mi a véleményetek?


2017. máj. 12. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de lehetséges, hogy más a gond. Tanuld meg saját eszednek gondját viselni, ültess fákat, gondozz állatokat, segíts másokon. Pszichológus megmondja egyébként.
2017. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Emiatt nem:

"Sokszor vannak olyan gondolataim, hogy fizikálisan vagy lelkileg bántanék másokat, de ez engem zavart így úgy oldottam meg, hogy horror könyveket kezdtem el olvasni és ez kielégítette ezeket a gondolatokat, megnyugtatott. Stresszoldásra és ilyesmi célokra használom még a videójátékokat. "


Egy pszichopatának nincsenek ilyen vágyai.

2017. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Biztosan saját magadról írtad a kérdést, és nem szándékozol álhíreket terjeszteni valaki másról?
2017. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az a baj a sztorival, hogy nem tűnik hitelesnek. Ismerek hasonló emberkéket, nem írnak ki ilyen kérdéseket és nem agyalnak ezen. Túl klasszikus esetet akartál írni...
2017. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, beszélned kellene pszichológussal mi nem tudjuk megmondani. és az öndigagnózis sem egy jó dolog.
2017. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Veled ellentétben, én soha nem bántottam az állatokat, és nem tartok rettegésben egyéb személyeket.
2017. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért bántasz másokat? Úgy is lehet őszintének lenni, hogy nem bántasz meg másokat. Van különbség a sértő és az őszinte között. Ne sérts meg mást. te mit tennél, ha téged sértenének meg? Valami olyannal, ami tényleg megbántana, és belehasítana a szívedbe? És te hogyan reagálnál erre? És vajon, akiket bántottál, miért ne reagáljanak feléd így? Nem bántanak, nem okoznak neked kárt, de te bántod őket, kárt okozol másoknak?
2017. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

,,Stresszoldásra és ilyesmi célokra.."


Egy pszichopata nem szorong...

2017. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ha valaha megfogalmazódik benned ez a kérdés hogy pszichopata vagy-e akkor nem. (vagy nagyon nagyon enyhe...)
2017. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ahogy nem létezik teljesen pszichopata személy sem, úgy olyan sem, aki egyáltalán ne lenne az. Mindenki a két véglet közötti valamelyik átmenetbe tartozik. Kérdező, attól, hogy pszichopata vagy, még tudhatnád, hogy ha te bántasz valakit, annak ugyanolyan rossz, mintha téged bántanának. Te megbánthatsz másokat, de ha valaki téged bántana meg, azt elég hamar ki akarnád csinálni. Akitől félsz, arra ráfognád, hogy "nem komolyan gondolta", mentegetőznél egy sort, akibe meg belemersz kötni, azt bántod, még akkor is ha fele annyit sem ártott neked mint te akárkinek, és hadat üzennél ellene. Gyáva vagy! A gonoszságod ne fogd arra, hogy pszichopata vagy, mert attól, hogy az vagy, még igazságérzeted lehetne! Ha valakit X dologgal vérig sértesz, akkor ne hivatkozz arra, hogy "ugyan már, rám is mondhatja mégsem sértődök meg". Mert ha ő Y dologgal ugyanúgy vérig sért téged, ahogy te őt, akkor majd tudod, hogy neki mennyire kellemetlen, amikor te bántottad őt. De amíg ő csak megsértődött, te majd azon töröd az agyad, hogyan adhatnád vissza neki, az ő saját jogos védekezését.
2017. máj. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!