Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szerettek másokon segíteni?...

Ti szerettek másokon segíteni? Jó érzés?

Figyelt kérdés

ha teszitek, hogyan teszitek?

ha egy kicsit is segítünk másokon, sokkal jobb lesz a világ és az országunk.


2017. máj. 12. 13:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%

csak olyanokon akik elfogadják azt

van akinek segítségre van szüksége, támogatásra, ebben szoktam inkább segédkezni

sokszor már az segít, ha meghallgatod a másik problémáit, vagy csak kedves vagy vele!


24F

2017. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
tanácsadás, beszélgetés, nagyon jó dolog tud lenni valóban.
2017. máj. 12. 13:12
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Régen szerettem, ma már kevésbé. Akiknek segítettem, később elfelejtették a dolgot és nekem az égvilágon senki sem segített, amikor kellett volna. Részemről egy kezemen megtudom számolni, hány embernek vagyok hajlandó segíteni. A többiek nem érdekelnek.

A világ és az ország első körben egy jobb oktatástól lenne jobb.

2017. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
megértelek, de aki igazán szeret segíteni, az nem vár érte semmit viszont. azért teszi mert neki saját magának nagyon jó érzés.
2017. máj. 12. 13:14
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem szeretek, mivel az emberek nem tudják normálisan fogadni a segítséget.
2017. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
Szóról szóra ugyanazt gondolom, mint a 3-as.
2017. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%

#3:

tudod mi a kicsit vicces?

én párkapcsolatban, baráti téren, családban is eléggé odaadó voltam/vagyok

családban úgy ahogy visszakapom, baráti körben kevésbé tudják viszonozni, de ott is kapok...

exeknek meg inkább csak követeléseik voltak, meg elvárásaik :D

amióta egyedül vagyok és úgy segítek másoknak, hogy nem is várok viszonzást, sőt amikor felajánlják akkor visszautasítom, de mégis akiknek segítek általában visszaakarják adni...fura, hogy akiktől nem vár az ember semmi azok adni akarnak, akiktől meg várnád a viszonzást ők meg vagy nem viszonozzák, vagy ezt alapnak veszik és még többet követelnek :)

próbálj úgy adni, hogy ne várj semmit cserébe, úgy minden dolog amit megkapsz sokkal többet ér :)


24F

2017. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Igen, én szeretek. Csak akkor tudod ezt csinálni, ha megérted, hogy melyek a legfontosabb értékek.
2017. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

#4: Ez alapján, az egész vagyonod odaadhatnád, mert épp rossz anyagi helyzetben vagyok és cserébe nem várnál el semmit.

Aki szeret segíteni, az szeret segíteni. Attól, hogy valamit elvár az ember, még szerethet segíteni. Ha valaki segít és ezzel mások folyamatosan visszaélnek, az naiv és kihasználják sajnos.

2017. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
nem pénzre gondoltam, és elég értelmetlenül fordítottad ki a mondanivalóm, én így látom.
2017. máj. 12. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!