Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejlesszem a humoromat?

Hogyan fejlesszem a humoromat?

Figyelt kérdés

Jöhetnek könyvek, de jobban szeretnék gyakorlatokat végezni inkább...

Regények olvasása nem segített (próbáltam).



2017. máj. 13. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

humorod vagy van, vagy nincs...


amúgy ha nem találsz viccesnek mások által viccesnek talált dolgokat, vagy nem nevet senki a poénjaidon, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy nincs jó humorod.


A humornak is rengeteg fajtája van. Van az intellektuális humor, és van az alpári, trágár humor. Van női humor, és férfi humor. Van fekete humor, morbid humor, angol humor, van nyelvi humor (szóviccek stb.)

Van szituációs humor és van verbális.


Aki az egyiket érti, nem feltétlenül érti a másikat.


Ráadásul az átlagember sajnos leginkább a trágár humort érti csak, és a bagi-nacsa, vagy így jártam anyátokkal szintű poénokat, ami a legalja a humornak.

2017. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
olvas sok viccet, nézz standup comedy-t, stb.
2017. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

akkor pontosítok :)


értem a viccet, de nem tudom produkálni..

amit szeretnék fejleszteni az a szituációs, az intellektuális, szexuális és egyéb verbális humorfajták..

2017. máj. 13. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy egész egyszerűen nem fakad az egyéniségedből, vagy nem vagy eléggé felszabadult abban a közegben, ahol nem jön belőled.

Belőlem is csak akkor dől a humor, ha jól, felszabadultan érzem magamat valahol.


A szexuális humort inkább felejtsd el. Ez az a humor, aminél nem is lehet eldönteni, az-e az igazán gusztustalan, ha egy férfi poénkodik rajta, vagy az a még gusztustalanabb, ha egy nő?...


Szexuális humornak max a konditerem öltözőjében és a vizeldében van helye se intelligens, se vegyes nemű társaságban nincs...

2017. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ezt nem lehet fejleszteni. Ez vagy ösztönösen jön belőled, vagy nem.


Most lehet, hogy fognak neked könyveket mondani, amiben viccek vannak stb., de ezektől csak erőltetett lesz a stílusod, és akkor már inkább ne is poénkodj, jobban jársz.

2017. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5-ös nem értek veled egyet..

Találkoztam már olyan emberrel, aki nagyon béna volt humor terén, többször is besült, aztán eltűnt a társasági körünkből..

évekkel később újra találkoztam vele futólag egy másik társaságban és nagyon durván jóra kifejlesztette a humorérzékét.. sajnos nem kérdeztem meg tőle hogyan, de azóta is nagyon érdekel, mert rám férne...

2017. máj. 14. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:
ez az, amire én utaltam neked (#4), hogy olyan új társaságba került, ahol felszabadultabbá vált, kinyílt, megtalálta önmagát, és elkezdett dőlni belőle a humor. Sokszor ennyin múlik.
2017. máj. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A humor titka, a hang.

Gyakorolj egy mondatot többféle érzelemmel kimondani. Szomorúan egy vídám dolgot "nyertem a lutrin" vídáman egy szomorú dolgot "elvesztettem a pénztárcám" Gyakorold a hangnemeket. Az elcsukló és amikor magabiztosan jelentesz ki valamit. Vall szerelmet poénból különböző hanghordozással magadnak. A humor inkább a belső játék, nem az amit mondasz. Írjd át a napod eseményeit, az a helyzet mikor lett volna humoros.

2017. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!