Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet az, hogy noha...

Miért lehet az, hogy noha rockernek vallom magam de nem érzem azt, hogy közéjük tartoznék?

Figyelt kérdés
Ha valahova megyek akkor teljesen feketébe öltözök illetve bandás pólót veszek fel. Ilyen zenét is hallgatok. De ha meglátok egy ugyanilyen embert (főleg ha lányt) akkor egyből rossz kedvem lesz és azon kezdek gondolkodni, hogy ez tényleg nekem való? Olyan távolinak érzem ezt az egészet. Próbáltam egy ideig koncertekre is járni de nagyon nem érzetem magam jól. Azt éreztem, hogy nem tartozom oda. Nem mintha bárhová is tartozónak gondolnám magam. Vagy érezném, hogy bármilyen társaság vagy csoport is be tudna fogadni... De mégis itt érzetem a legkellemetlenebbül magam. Folyton hátul feszengtem.Valamint van egy ilyen rockereknek fenntartott oldal is ahová többször is felregisztráltam már de nem jártam fel sokszor illetve hamar töröltem is magam mert még ott se éreztem magam jól. Járok néha vasútmodell kiállításokra is de ott sokkal jobban fel tudok oldódni. Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett!

2017. máj. 13. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

azért van ez mert nem történt meg a teljes azonosulás.

a zenét szereted,a rajongásod megnyilvánul a külsőségekben is,de az életformában és a közösségi életedben már nem.

mondjuk ez a zenét szereted is kérdőjeles,mert egy igazi zene rajongó egy koncerten lesza-rja,hogy ki van körülötte és full elmerül mondjuk a gitárszóló kivitelezésében,varázsában és hatásban.

2017. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen de én mindig is magamnak való voltam. Iskolában se tudtam magam jól érzeni sose. Meg őszintén még utazáskor is kellemetlenül érzem magam...
2017. máj. 13. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Egész egyszerűen azért, mert nem vagy az. Attól, hogy valaki a rock zenét kedveli és úgy öltözködik, mint egy rocker, attól még nem lesz az. Ahogy szokták is mondani nem a ruha teszi az embert. Egy rocker sem feltétlenül jár mindig feketében láncokkal az oldalán. Azzal sincs probléma ha nem vallod magad egy adott csoport tagjának. Meg kell találni azt a dolgot amit szeretsz és szívesen foglalkozol vele és idővel kialakulnak kapcsolatok azokkal az emberekkel akikkel azonos az érdeklődési kör. Addig is lehet élvezni az elfoglaltságot.
2017. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 jól fogalmazta meg. Keresgélj, próbálkozz, hogy hol talalod meg azt a közösséget, amiben jól érzed magad. Nekem sikerült, pont a rockon keresztül...
2017. máj. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem hiszem, hogy találnék olyan közösséget ahol jól érezném magam. Mint írtam is nem nagyon szeretek közösségekbe járni mert sehol nem érzem igazán jól magam. Sosem éreztem, hogy bárhová is tartoznék. Csak a rockereknél érzem ezt a legjobban. Ezért kérdeztem.
2017. máj. 13. 21:55
 6/7 anonim ***** válasza:
34%

Én szeretném azt hinni hogy senki se olyan egyszerű hogy egy ilyen csoport sablon legyen.

Én is rock zenét hallgatok, kedvencem az Arch Enemy. De az öltözködésemen meg se mondanád. Inkább visszafogottan, de elegánsan szeretek öltözni a hétköznapokban is. Kemény 2 bandás pólóm van. Láncok, szaggatott farmer, piercingek vagy tetkók szóba se jöhetnek.

Mind mások vagyunk. Nem kell feltétlen beállni valahova. Se zenei ízlés, se öltözködés sem pedig politikai nézet szerint.

2017. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is visszahúzódó voltam suliban, nem éreztem magam ott jól és nem szeretem a nagy közösségeket sem. Viszont attól még vannak barátaim és velük nagyon jól érzem magam :D szerintem te is próbálj barátkozni.

A rockot egyébként én is imádom. Koncertekre amúgy sem a többi ember miatt mész hanem a zenekar miatt. Ha nem érzed ott jól magad akkor inkább ne erőltesd ezt, nem mindenkinek jön be az élő koncert, én is ismerek ilyen embereket :) Próbálkozni kell, hogy mi az amiben jól érzed magad, de ne add fel. :)

2017. máj. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!