Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más szülei is ennyire nincsene...

Más szülei is ennyire nincsenek képben a drogokkal?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.


Sokszor fültanúja voltam már a szüleim és néhány rokonunk közti beszélgetésnek, amikor is arról beszéltek, hogy a drogok mennyire rosszak.

Igazából nem is ezzel az állítással van a problémám, hanem azzal a sok hülyeséggel, amivel ezt indokolták.


Semmit nem tudnak a dizájner drogokról, arról, hogy igazából bárki-bármilyen drogot rendelhet a netről, konkrétan azt sem tudják, hogy mi is az a drog. Például anyám még mindig azt hiszi, hogy aki egyszer füvezik, az utána megállíthatatlan és állítása szerint utána rákap a keményebb drogokra és max 1 éven belül (szó szerint) megölik a drogok.

Apám múltkor egy környékbeli arcot felakart jelenteni, mert azt mondta, hogy "drogot árul". És mintha élete küldetéseként fogta volna ezt fel, hogy rátalált egy dílerre és megakadályozhatja, miközben én kapásból feltudok sorolni 5-10 embert az évfolyamunkból, akitől simán lehet szerezni valamit, ha kell.


Én igazából már füveztem többször is és ismerőseim beszámolóját hallgattam más drogokról is, de mégsem vitt bele senki-semmibe, esküszöm nagyon kellemetlen a tudat, hogy olyan emberek döntenek és ítélkeznek ezekkel kapcsolatban, akiknek fogalmuk sincs róla.


2017. máj. 13. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen természetes, hiszen semmilyen kapcsolatba nem kerültek ezekkel a szerekkel, és nem is informálódtak utána. Így nem csoda ha csak mindenféle összehallott félinformációk alapján vonnak le hamis következtetéseket.
2017. máj. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a vízipipára is azt mondják hogy drog :D hiába magyarázom xd
2017. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában olyanok látnak sok dologban problémát, akik nem is járatosak az adott témában.

Ki kell próbálni mindenkinek és utána elmondani a véleményt, nem elutasítani.

2017. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

3-as, ugyan miért kellene kipróbálni valamit, mielőtt véleményet alkotsz, vagy esetleg elutasítod? Szerintem pl. az ittas vezetést sem kell kipróbálni ahhoz, hogy elítéld, pedig én pl. szeretek vezetni, és inni is, persze nem egyszerre.

A mai felnőttek fiatal korában nem volt ennyire könnyű hozzájutni a fűhöz, de még az extasyhoz, speedhez is kellett legalább egy rosszarcú ismerős.

A droggal az a baj, hogy régen is, most is rá lehet kattanni. És nem tudhatod, hogy Te mennyire vagy hajlamos, hogy függővé tegyen. Attól, hogy párszor kipróbáltál valami dizájner cuccot, és most nem remegsz érte, lehet hogy később simán rákattansz valamire. És rohadt nehéz lejönni. Kegyetlenül nehéz, és örülhetsz, ha csak éveket veszítesz el a cucc miatt, és nem a családodat, vagy az életed. Egy dolgot nem szoktak hangoztatni a legalizerek: "rekreációs" használóból is lehet simán árokparton saját húgyában hentergő függő.

2017. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!