Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék ez ellen? Az...

Mit tehetnék ez ellen? Az emberek teljesen félreismernek.

Figyelt kérdés

Mindig is zárkózott és csendesebb típus voltam, egészen gyerekkorom óta. Ettől függetlenül azokkal, akikkel jóban vagyok, jól érzem magam és úgy gondolom, az örömöm ki is ül az arcomra, azonban rendszeresen kapok visszajelzéseket tanároktól, osztálytársaktól, sőt még idegenektől is (pl mikor fodrászhoz megyek), hogy az arcom unott, mintha semmit nem élveznék, mintha az emberek fárasztanának, stb. Egy-két évvel ezelőtt folyamatosan pszichopatának csúfoltak, mert nem voltam valami feldobott, kicsit nehéz időszakon mentem keresztül - nem kérdeztek rá soha a problémámra, én meg alapjáraton nem akartam senkit sem terhelni vele és különben is csak egy múló, rossz időszak volt.

Érdekesmód azonban, véleményem szerint akkor sokkal rosszabb lehetett a megjelenésem a folyamatos stressz és tépelődés miatt (sokszor konkrétan a zokogás szélén álltam, néma csöndbe burkolózva ültem egész nap és nem szóltam senkihez), de senki nem mutatott rá, hogy "unott, fásult, flegma" lennék, csak szerintem poénra vették és pszichopatának neveztek.

Most két év elteltével már rendben vagyok, bár a stressz szintem még mindig sokszor megemelkedik, de sokkal többet nevetek, amikor a barátaimmal vagyok. Igyekszek kedvesen és normálisan beszélni az emberekkel, de mégis - rendszeresen azt vágják hozzám, hogy annyira unott az arcom, mintha semmi nem érdekelne, mindent lesz**rnék, stb, pedig egyáltalán nem ez az igazság. Rengeteg dolog érdekel, s sok mindent szeretek csinálni, de amikor erről szeretnék beszélni valakinek, vagy hozzászólni valami olyasmihez, ami az én érdeklődésemet is felkelti, egyszerűen meg sem hallanak, oda sem figyelnek, túlkiabálnak, stb.

Szinte már úgy érzem, lehetőségem sincs megváltoztatni ezt a rólam kialakult képet.

Egyedül arra bírok gondolni, mikor próbálok rájönni, miért ismernek ennyire félre az emberek az az, hogy az arcvonásaim alapvetően szigorúbbak, s az is eszembe jutott, hogy kiülhet az arcomra az, hogy csúnyának tartom magam - de én lehetetlennek gondolom, hogy a magam iránt érzett utálat ennyire tükröződjen az arcomon, bárhová is megyek. Mosolyogni mondjuk ritkán szoktam bárkire, mert alapvetően nem vagyok az az "egész nap ragyogok" típus, de sok ember van a környezetemben, aki szintén nem ilyen, s azokra nem mondják ezeket.


Mit tehetnék, ha egyszerűen úgy érzem, nem tudok változtatni ezen az általam kialakult képen? Hogyan tudnám bebizonyítani az embereknek, hogy félreismernek?


Köszönöm előre is a válaszokat.

17/L



2017. máj. 16. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ismerős.

Csak ülök, várok a barátomra, egyszer csak odajön egy random csaj;

mi a baj?

napi 6x

Nem tudom, hogy az arcommal van-e baj. De ha vigyorogva ülnék, az lenne a probléma.

És igen, nálunk is van egy ilyen lány, mint te, Őt senki sem cseszteti valamiért, mondjuk nem is kívánom neki.

Megkaptam, hogy "Már megint depis vagy?"-ot :DD ezen röhögtem. Meg hogy: "Miért nem követsz depis tumblikat??" mivaaan? xDD

Na mindegy, felnőttek között ez elmúlik, egy idő után, szerintem.

2017. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem is mindig azt hiszik,hogy rossz kedvem van, meg hogy flegma vagyoj és barátságtalan, közben egyáltalán nem igaz, csak szimplán nem röhögök mindenkinek az arcába ok nélkül. Bár aki ismer azt tudja, hogy általában nevetek meg mindig viccelődöm, de aki nem ismer az csak annyit von le mindeből, hogy mindig szomorú vagyok és unatkozom. 18L
2017. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ezt a kérdést. De engem még az osztálytársaim is utálnak. Pont azért mert ilyen csendes vagyok. Egyszer egy fiú az osztályomban azt mondta hogy simán kinézné belőlem hogy tömeggyilkosságot követnék el, holott még a légynek sem ártanék. Totál félre vagyok ismerve. :(

16/L

2017. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"kiülhet az arcomra az, hogy csúnyának tartom magam"


Nagyon valószínű, hogy túlságosan alulértékelted magad, és ez nyilván hat a megjelenésedre, arckifejezésedre, kisugárzásodra is.

Ez nálad sajnos az alaptónus.

És erre rájön az, hogy:


"igyekszek kedvesen és normálisan beszélni az emberekkel"


Sajnos az igyekezet, az kevés. Érzékeli a másik, hogy ez nem belülről fakad belőled, ez csak igyekezet, és nem Te magad vagy ilyen.


Belülről kellene hinni magadban, és nem igyekezni, és szerepet játszani - amikor megszólalsz, hanem saját magadat adni.

2017. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És hogyan adjam saját magamat, ha - amint fogalmaztál - nálam ez az alaptónus? Mert jól látod, valóban így van, alulértékelem magam, de az azért, hogy van egyfajta érzésem a megjelenésemmel kapcsolatban nem jelenti azt, hogy akkor el kell hagynom magam - amit tudok tenni, az az igyekezet, s hogy többet mosolygok az emberekre; legalábbis én így látom. Azon nem tudok változtatni, hogy nem tetszem saját magamnak (pedig próbáltam megszeretni a külsőm, éveken keresztül, de nem megy, legalábbis egyelőre). Lehet, hogy "szerepet játszom", de ez még mindig jobb, minthogy állandóan kiülne az arcomra az az utálat, amit érzek magammal kapcsolatban - szerintem, ha így lenne, az emberek még jobban hangoztatni kezdenék, hogy milyen fejem van már megint - tudom, hogy így lenne, mert megtörtént már.
2017. máj. 18. 07:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Mosolyogj sokat! :)
2017. jún. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!