Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ajánljatok könyvet, módszert,...

Ajánljatok könyvet, módszert, ami segíthet helyesen kezelni a bennem lévő agressziót?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, agresszió minden emberben van, a különbség, hogy valaki ezt helyesen tudja kezelni, más pedig nem. Én 37 éves vagyok, gyermekként tipikus jókislány voltam, a dackorszakok elmaradtak, fiatal felnőttként az agressziómat önmagam ellen fordítottam (anorexia). Kaptam egy SNI gyermeket, aki nálam kiegyensúlyozottabb anyukáknak (pedagógusoknak) is feladná a leckét, én pedig sajnos végképp nem tudom jól kezelni azokat a bennem felgyülemlő érzéseket, amiket viselkedésével szembeni tehetetlenségem vált ki bennem. Sokszor képes vagyok magamra erőltetni egy hamis, számomra utálatosan művi önuralmat, de valójában nem vagyok nyugodt, belül sikítanék. És néha valóban belesikítok a világba, máskor rákiabálok a gyerekre, ami minden szempontból káros. KÉrlek, ne azt írjátok, hogy minek az ilyennek gyerek, mert én felismertem, hogy van problémám, és tenni akarok azért, hogy megoldjam, épp azért, mert nagyon szeretem a gyermekemet.


Jelenleg nem elérhető számomra pszichológus segítsége, ezért keresnék a témában könyveket, akár meditációs módszereket, bármilyen útmutatást.


2017. máj. 18. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:

"Jelenleg nem elérhető számomra pszichológus segítsége, ezért keresnék a témában könyveket, akár meditációs módszereket, bármilyen útmutatást."


Miért nem elerhető a pszichológus? Segíteni ő fog, és nem holmi abrakadabra, amit könyvből olvasol...

2017. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!