Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek fogyatékos?

Szerintetek fogyatékos?

Figyelt kérdés

19 éves kollégista srác vagyok. Sajnos az egyik leg, ha ne a legdeviánsabb diákságú koliba kerültem Budapesten, a BEKK-be.

De ez volt, nincs mit tenni, nyáron úgy is megyek albérletbe.

Még január közepén költöztem be. Baromira nem volt szimpatikus senki sem, én amúgy is csendes, magának való alkat vagyok, így hát mindenki csak annyit látott belőlem hogy reggel fél 8-kor kimegyek, délután fél ötkor vissza. Nem beszéltem senkivel, nem szóltam senkihez, nem tettem keresztbe senkinek se.

Miután beköltöztem, az első hét végén észrevettem hogy egy magas, kopasz srác folyamatosan bámul.

Gondoltam "oké, itt biztosan ekkora kuriózum egy új lakó, hát bámuljon, 2 nap és megszokik".

Hát nem így lett.

Most már 5 hónapja folyamatosan, akárhányszor kilépek a szobám ajtaján, az a srác ledermed, bárhol is legyen, megáll, és csak bámul.Volt olyan hogy épp egyszerre mentünk át ellentétes irányba egy ajtón keresztül, és annyira utánam fordult hogy lefejelte a szemöldökfát (mert magas).

Benyitogat az én szobámba, amit véletlenül se keverhet össze a sajátjával, lévén a folyosó másik felén van.

Benyitogat a konyhába, csak azért hogy megbámuljon ha benn vagyok.

Közben megtudtam róla hogy hogy nem hall. De találkoztam már hallássérülttel, és az nem viselkedett így.

Ez tényleg olyan mintha fogyatékos lenne.

Ami fura, hogy képes felfogni a gúnyos iróniát, ami problémát szokott okozni a szellemi fogyatékosoknak.

Pl ma amikor a szokásos bámulásba kezdett, megálltam és csak a fejébe vigyorogtam egy fityiszt mutatva.(ja, közönséges viselkedés, de az egész társaság a legalja népség, így nem igazán érdekel már hogy mi a véleményük rólam).

Erre ő is visszamosolyodott, és mint az óvodások, olyan púzó hangot adott ki a nyelvével. (tudom, ez a sztori egyre röhejesebb, de sajnos igaz).


Szerintetek mi baja?


És nem kérek morális leckéket, hogy "legyél megértőbb vele, hisz hallássérült"

Én teljesen egészséges emberként viselkedtem vele az első néhány hétben, ő kezdett el alaptalanul csesztetni, amiről látszik hogy tudja, hogy csesztetés.


Nincs jobb dolga? Retardált?



2017. máj. 18. 23:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

miért nem írod le a telefonodba-hogy légyszíves ne bámulj mert a mellett,hogy idegesítő még illetlenség is.-

aztán elé teszed,hogy elolvassa.

2017. máj. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Csatlakozom az egyeshez.

Vagy mondjuk megkérdezhetnéd, mit bámul, vagy megkérdezhetnéd a haverjait, szobatársait, miért bámulós a gyerek.

Inkább te tűnsz fogyatékosnak akkor már, hogy egy ilyen helyzetet nem tudsz megoldani 3 mondattal.:)

2017. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Oké, a kép tisztázásához részletezem. Mivel nem akarok semmilyen szinten kapcsolatba kerülni a sráccal, ezért a nevelőtanárának szóltam aki tud jelelni.

Ő elvileg továbbította a kérésemet, de semmi.

Ahhoz nincs kedvem hogy odamenjek egy papírral, és aztán jól a fejembe vigyorogjon, hogy ő márpedig nem változtat (mert már mások is jelezték ezt irányába, de nem hajlandó változtatni)

2017. máj. 19. 00:41
 4/19 A kérdező kommentje:

Azon kívül pontosan az a fajta aki ha látja hogy valamit utál az ember, akkor arra még inkább rájátszik.


itt nem megoldást kérek/kérdezek, mert az nincs erre a helyzetre. Még 17 napig kibírom itt, aztán lépek.


Hanem simán csak arra voltam kíváncsi hogy valaki ezt ilyen kitartóan miért csinálja.



Kettes: Kifejtenéd miért lennék attól fogyatékos, hogy kerülöm a látványosan deviáns emberekkel való kapcsolatfelvételt?

2017. máj. 19. 00:43
 5/19 anonim ***** válasza:

Azért, mert megítélésem szerint ez az ember nem látványosan deviáns. Nekem max. 3 mondatomba kerül egy ilyen szitu megértése és megoldása, és semmiféle kellemetlen érzéssel nem jár.

Nem csak szellemi intelligencia van, érzelmi és társas és spirituális intelligenciák is léteznek, amikkel Te nem nagyon állsz jól.:)

2017. máj. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Konkretizálom: pszichofóbiában szenvedsz.
2017. máj. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"megítélésem szerint ez az ember nem látványosan deviáns"


Oké, ez nem érv. Ez a te, szubjektív, teljességgel csak benyomásokon alapuló álláspontod. Nyilván nekem sincsen a kezemben egy kiértékelt szakvélemény, több vizsgálat a srác helyzetéről, de a saját és a környezetem visszajelzései alapján annyit kimondhatunk, hogy természetellenes, latinosan abnormális viselkedésmintái vannak.


"Nekem max. 3 mondatomba kerül egy ilyen szitu megértése és megoldása, és semmiféle kellemetlen érzéssel nem jár. "


Oké, ez szintén nem érv amellett hogy én miért lennék fogyatékos (ha emlékszel még, erre kérdeztem rá)

Ráadásul bocsáss meg, de abszurd helyzetet vázolsz fel, hogy egy erősen rövidített történetet írtam le, de te kisujjból rávágod hogy te ezt fél perc alatt lerendezted volna.

És az hogy ez benned nem okoz kellemetlen érzést...

Ezzel mit kezdjek? Bennem okoz. Meg nyilván másban is.

Ha a magas lóról tartott értekezésedhez mérten járatos vagy pszichológiában, gondolom nem új fogalom neked az egyéni tűréshatár. Emésztgesd kicsit.


"Nem csak szellemi intelligencia "


Ki beszélt itt szellemi intelligenciáról? (amit jó lenne pontosítanod, mert csak sejtem mire gondolsz, lévén van vagy 7 féle intelligencia, ilyen néven viszont egyik sincs)


Ha már mindenféle képen belesodorjuk az intelligenciát, akkor ez érzelmi, avagy interperszonális intelligencia lenne a részéről.

Felismerni hogy egy viselkedés mit vált ki a másikból, és megfelelő szintű empátia esetén felfogni hogy ezt nem kéne folytatni.


Azon meg hogy "spirituális intelligencia" csak ráncolom a homlokom...

Kitalált fogalmakkal sajnálatos módon tényleg nem állok jól, de mentségemre szóljon, nem létező dolgokat nem tudok elsajátítani.


Vagy mit értesz "spirituális" alatt?

Nagy valószínűséggel tökéletes átfedésben van a közönséges érzelmi intelligencia vizsgálati körével, csak nagyot akarsz mondani mert az meggyőzőbb egy vitában.


És akkor egy reflektálás utolsó kommentedre:

Konkretizálom: fogalmi zavarokban, és nárcisztikus személyiségzavarba szenvedsz. (elemezd kicsit a saját kommentjeidet)

2017. máj. 19. 01:57
 8/19 anonim ***** válasza:
19%

Bocs kérdező, de itt inkább nekem te tűnsz FOGYATÉKOSNAK.


Egyáltalán ismered ezt a szót?? Miért mondod ezt másra? Mi alapján? Csak azért, mert téged "bámul"??? Na és.


Megkérdezem még egyszer: tudod te, hogy mit jelent az, hogy valaki fogyatékos?


Itt a problémát te kezdted.


1.) 19 éves korodban nincs SEMMILYEN társaságod, amikor a leges-legjobban kellene élni, és ismerkedni, tehát kőkeményen látszódik, hogy te bizony ---> FOGYATÉKOS VAGY.


2.) Ha új helyre mész és csak azt látják, hogy jössz-mész, mint egy szellem cirka fél éve, akkor te bizony ---> FOGYATÉKOS VAGY.


Értelmi és érzelmi lelki selejt, gyöxi. Minden értelmes, normális ember megpróbál legalább minimális szinten ismerkedni, beilleszkeni a szobatársaihoz, évfolyamtársaihoz.

Mivel te ott úgy jársz-kélsz, mint egy balfék, ezért --> testi-lelki, szellemi fogyatékos vagy.


Aki nem képes 2 mondatot se kibrekegni a pofáján, miközben hónapok óta ott dekkol, az az!


NA ÉS EZEK ELLENÉRE KI KEZDTE???!


HÁT TE!!


Bemutatsz "fityiszként" annak aki bámul egy olyan idióta hülyét, mint amilyen te vagy, aztán te akarod lesajnálni a másikat?? Hát te mi vagy???? Mit csinálsz? UGYANAZT.

2017. máj. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
Te jó ég kérdező..... Pszichiáter látott már? KÉne!
2017. máj. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, hogy az a srác mi de azt sejtem, hogy te milyen lehetsz. :( És én szégyellem, hogy vannak ilyen emberek már ne haragudj.

Úgy beszélsz másokról mintha nem is emberek hanem paraziták lennének minimum.

2017. máj. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!