Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valami nagy baj lehet velem?

Valami nagy baj lehet velem?

Figyelt kérdés

Mostanában fura dolgok történnek velem..Pl. úgy készülök a nyelvvizsgámra, hogy egy német fiúval szoktam skype-on beszélgetni és úgy másfél-3 órát szoktunk egy alkalommal beszélni, és mikor elköszönünk, utána egy ideig nem jutnak magyarul eszembe szavak vagy egy óráig. Rendesen gondolkodnom kell, amikor beszélek pl. egy családtagommal, mert németül ott van a nyelvem hegyén a szó, amit mondani akarok, de nem jut eszembe a magyar megfelelője.

Vagy mondjuk régebben tökre szerettem olvasni, de mostanában arról is leszoktam, mert valamiért nem tudnak lekötni a könyvek és nagyon nehezen jegyzem meg a szereplők neveit és mindig vissza kell olvasnom, hogy akkor XY kicsoda is és ez is elég idegesítő, meg sokszor azon kapom magam, hogy úgy elolvastam mondjuk 3-4 oldalt, hogy nem is tudom, mit ovastam, mert elkalandozok közben.

De a legdurvább, hogy mostanában eléggé feledékeny is vagyok, eddig csak ilyen kisebb, jelentéktelenebb dolgokat felejtettem el, pl. volt, hogy hazajöttem és ettem valamit, erre mikor anyámék hazajöttek, kérdezték, ettem-e és mit és egyszerűen elfelejtettem, mit ebédeltem pár órával azelőtt...

De most kicsit tényleg meg vagyok ijedve, mert tegnap este elkezdtem unalmamban filmet nézni, és ma beszélgettem egy ismerősömmel, akivel általában naponta beszélünk, de tegnap pont nem tudtunk és kérdezte, mit csináltam tegnap és mondtam, hogy pihentem meg filmet néztem, erre megkérdezte, milyen filmet és kajak nem tudom, mit néztem tegnap...Azóta is ezen gondolkodok amúgy, de tényleg nem jut eszembe, csak annyira emlékszem, hogy valami horrorfilm volt, ami mondjuk nem meglepő, mert csak olyanokat szoktam szinte nézni, de valahogy teljesen kiesett maga a film is meg...az utána levő rész is, mármint amikor nézek egy filmet, utána kell egy kis idő, amíg megemésztem, főleg, ha horrorfilmről van szó, olyanko kell egy negyed óra kb, hogy megnyugodjak és tisztázzam magamban, hogy okés, ez csak egy film volt, nem fog semmilyen zombi meg démon meg ilyesmi megtámadni ^^" Meg ilyenkor utánaolvasgatok, vagy a film szereplőiről olvasgatok egyet s mást XD

De most valamiért erre sem emlékszem, és mikor megnézek egy filmet, utána rögtön ki is törlöm, szóval szerintem sose tudom már meg..

Valamint ami még kicsit parásabb dolog...hogy néha, elég ritkán előfordul, hogy nem tudom, valamit csak álmodtam vagy tényleg megtörtént-e. Mármint nem ilyen egetrengető dolgokra kell gondolni, csak pl. pár napja is egy barátnőmmel álmodtam és mesélt valamit a macskájával kapcsolatban, vagyis nem biztos, hogy csak mesélt, mert aznap, amikor ezt álmodtam, igazából is találkoztam vele, mármint előtte napközben és nem tudom, hogy azt a sztorit tényleg mondta, amikor találkoztunk, vagy csak utána, álmomban..És megkérdezni se merem tőle, mert biztos nagyon hülyének nézne...

Szerintetek valami nagy gond lehet velem? Vagy esetleg ilyesmi megeshet valakivel pl. a kimerültség, a stressz miatt? Ugyanis most érettségizek is, mondjuk nem igazán mondanám, hogy annyira stresszelek miatta..De hátha tudat alatt mégis és ez megmagyarázza ezeket a dolgokat..? 19/L


2017. máj. 19. 00:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Azta... Ugyanazt írtad le ami velem szokott történni. Csak nekem az idegen nyelv az angol, és nem a német.

Utána én sem tudok magyarul beszélni (általában gondolkodni is angolul szoktam, szóval tényleg nehéz dolgom van :D), elég kínos, néha keverem az angollal, mert szerencsére az ismerőseim is beszélik és így megértik amit össze hablatyolok. :D

Nálam is ez van olvasás közben is, elég irritáló, hogy nem vagyok képes haladni.

Tegnap érettségiztem szakmai infóból, és nap közben azon gondolkoztam, hogy tegnap vagy tegnapelőtt történt-e ._.

Szóval nem vagy egyedül, de nem tudom mitől lehet, nekem semmi változás nem történt az életemben mikor ez megkezdődött, sőt talán a legnyugodtabb időszaka volt tini koromnak. Gondolkoztam rajta, hogy elmegyek vele orvoshoz, de nem tudom "feledékenységet" mennyire vennék komolyan.

Minden amit leírtál stimmelt itt is. Az álmos kétszer, mindkétszer megkérdeztem, egyszer csak álmodtam ._. Ha rájössz mi ez értesítenél? :) :D


Ez nem volt egy segítőkész válasz, bocsi ._. Csak valahol örülök, hogy nem egyedül küszködök ezzel. O.o

2017. máj. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából én is örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen :D
2017. máj. 19. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!