Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szoktátok megvigasztalni...

Hogy szoktátok megvigasztalni az éppen szomorú hangulatú embert?

Figyelt kérdés
Bárnelyik ismerősöm szomorú vagy épp nem egy vidám törtenetet mesél el én egyszerűen nem bírom azt az illetőt megvigasztalni. Nem tud kijönni a számon egy normális vígasztaló szó sem. Persze persze sajnálom őt meg minden de nem tudom megfogalmazni amit mondanom kéne akkor neki.. ez mással is megesik néha (vagy mindig) vagy csak velem?

2017. máj. 19. 21:17
 1/6 Umaku ***** válasza:
Csak mond neki hogy mellette állsz. Ennyi elég.
2017. máj. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Legutóbb az volt hogy az ismerősöm épp mesélte a kis történetét már majdnem sírt de én csak ott ülten szótlanul es csak azt birtam kinyögni hogy kér e zsepit
2017. máj. 19. 21:19
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Ezt is meg lehet tanulni. Nem kell ennyire lefagyni egy szomorú sztoritól. Mondd, hogy sajnálod, nehéz lehet neki, kérdezd meg tudsz-e valamit segíteni, mit gondol, mi segítene most neki.

Reagálj értelmesen az elmodottakra. Pl. rossz jegyet kapott, "nem baj, majd kijavítod"

Pikkel rá valaki "tojd le magasról, nem ér ez ennyit"

Anyjával összevesztek "majd ki fogtok békülni, beszéljétek meg"

Ilyenek.

2017. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem, hármas, még tanulnod kell az életet és az empátiát. Ezek mind csak üres szavak. Nem használnak. Ezeket magának is el tudná mondani.

Kérdező: a lehető legjobb, amit teszel! Nem vigasztalásra van szüksége, ha bánatos, hanem együttérzésre. Azzal, hogy beleéled magad a hangulatába, és csak annyit tudsz kinyögni, hogy kér-e zsebkendőt, azt érezteted, hogy vele vagy, őszintén sajnálod, átérzed, hogy neki most milyen rossz. Pont ez kell, nem tartalmatlan közhelyek. Most hirtelen épp csak gyászolósat találtam, de ez is alátámasztja azt, amit mondtam. [link]

2017. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem bebaszna, ha csak annyit mondana, hogy: kérsz-e zsebkendőt?

Ez meg mi??? Semmi.

Mintha nem is értené, hogy miről beszélek. Egy mechanikai dolog: folyik a könnye, zsebkendő kell neki. Kész.


Szóval én egy lelketlen embert látok itt, aki nem tudja kimutatni, kimondani az érzéseit. Jól látja ezt kérdező is, azért is fogalmazódott meg benne a probléma!


Ha meg tudná mondani hány éves, sokat lendítene az ügyön. Valószínűleg egy fagyos, érzelem-mentes családban nőtt fel, ahol nem volt szabad kimutatni egymásnak az érzéseket, érzelmeiket, azért is nyomja el magában.


JÓ lenne ezeket idejekorán megtanulni és felszínre hozni, mert MINDEN emberi kapcsolatnak ez az alfája és omegája, nem csak a kommunikáció ugye, mint tudjuk...


Ezt hívják érzelmi intelligenciának.

2017. máj. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogy lelketlen, te 14%-os, te magadból indulsz ki! Nem azért nem tud mit mondani, mert nem érinti meg, hanem pont azért, mert nagyonis! Mert érzi, hogy nem itt üres szavakra van szükség, hanem értő-érző jelenlétre! Kicsit nagyobb az élettapasztalatom és a pszichológiai ismerettáram, mint neked!
2017. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!