Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy tipikus fiatalos 30-as...

Egy tipikus fiatalos 30-as nőnek - akinek nem tudom hogy köszönjek - illik egy szolid "Szép napot"-al köszönni?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan nehéz - és talán a legnehezebb - kitalálni, hogyan köszönjek, amikor egy fiatalos, de már 30 körüli vagy idősebb nővel találkozok (23 vagyok). A "Jó napot kívánok" az nagyon fagyos és életidegen, a "Kezét csókolom" köszönést azt hiszem nem is kell ecsetelni, a "Szia" meg adott esetben elég bunkó hatást is kelt, főleg ha az illető női egy tipikus értelmiségi, akinek a szolgáltatását igénybe veszem. Például pszichológus/szexológus vagy karriertanácsadó (tehát olyanokra gondolok, ahol a kötetlen/laza viszony az első perctől megvan, de mégis valami célból vagyok nála). Ezért gondoltam a "Szép napot" köszönési formára. Az nekem kissé laza, de egyben távolságtartónak is hangzik. Tipikusan ilyen fiatalos, laza nőkre gondolok:

[link]

[link]

[link]

Nekik hogy illik köszönnie egy 23 éves srácnak?



2017. máj. 19. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem érzem bunkónak a sziát. A "szép napot" nálam inkább elköszönés, de teljesen jó.
2017. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

A "Szép napot!" nagyon mesterkélt, és egyébként is elköszönéskor használják.

Manapság a "Helló!" egy teljesen elfogadható és elfogadott köszönési forma pár év különbséggel rendelkező emberek között. A helyzetnek megfelelő, visszafogott és még csak nem is sziázod le.

2017. máj. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
A Hello és a Szia legfeljebb tinik között lehet. Felnőtteknél elé bunkó. Jó napot kívánok. Ha akarja, majd ő felajánl más formát.
2017. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nincs vele gond, a lényeg, hogy amig ő nem mondja vagy tesz rá jelzést ne tegezd le. Ha nem tetszik neki ez a köszönési mód akkor úgyis tudatja veled.
2017. máj. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

31 éves vagyok és remélhetőleg egy pár évig még inkább fiatal, mint fiatalos...

Nekem a "Szép napot" baromira mesterkélt, életidegen, a hideg ráz tőle konkrétan. Megelégszem egy "Jó napot kívánok"-kal vagy akár egy "Helló"-val. De a lényeg inkább a hangsúly szerintem, úgyhogy nem ugrok le a tizedikről akkor sem, ha valaki "Szép napot"-tal köszön.

2017. máj. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok. Kedvesen, mosolyogva, a szemébe nézve egyáltalán nem fagyos meg életidegen.
2017. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy 30 körülinek meg az idősebbeknek a szép napot az életidegen, mű, és váratlan, hirtelen azt se lehet tudni, hogy mit kell rá válaszolni...
2017. máj. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
És a szép napot olyan gyermeteg is egyben, mert a 20 körüliek találmánya, pár éve még senki se használta.
2017. máj. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, és főleg, ha szolgáltatást veszel igénybe: szóba se jöjjön a szia meg a helló, ha nem akarod azt a bizonyos elég bunkó hatást kelteni.
2017. máj. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek nem laza helyek amiket írtál. Nem a strandon veszel fagyit, hanem egy orvos, tanult ember irodájába csüccsensz be, és a szolgáltatósát veszed igénybe. Ahogyan egy postán is, úgy itt is jó napot kívánok a helyes, de ez csak az én véleményem.
2017. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!