Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van e értelme az életnek?

Van e értelme az életnek?

Figyelt kérdés
2017. máj. 19. 23:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Hogyha arra születtünk, hogy meghaljunk és azért halunk, hogy éljünk, akkor mi értelme van életet élni, ha az csak ellentmondás?
2017. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
nincs. most boldog vagy? kötve hiszem, de legalább próbálj meg az lenni...
2017. máj. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha találsz neki van, ha nem találsz neki akkor nincs.
2017. máj. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

Mindennek CSAK értelme van, ami Rajtad belül kismértékben, Rajtad kívül nagymértékben a VÁLTOZÁS-ban tekintendő:

ÉRTELEM.


/statikus, (is) plusz konstans./

Ami Téged egyedileg alkotott, és okkal.

Az okot felismerni = az ÉLET.


Ha hosszabban írnám, csak belezavarodnál.

2017. máj. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2017. máj. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Igen, van, talán, ki tudja, de nem a tiednek vagy egyedekre lebontava, mi semmik vagyunk. Milliárd évek alatt alakult ki az élet a Földön, a te 70-80 évednek semmi értelme, még akkor sem, ha "sztár" vagy.

Itt mindenki rugózik, mekkora arc és egó, nos, egy semmik sem vagyunk. 30-80 év múlva semmik nem leszünk. De tessenek rúgózni...

Régi a dal, de talán segít megérteni: https://www.youtube.com/watch?v=EX8q-MmIZPU

2017. máj. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Én megtanultam, az idő semmi és minden. Felesleges egy drága házért, autóért küzdeni, a sírba nem viszed magaddal. 70-80 év meg semmi. Rettentő hamar elrepűl az évmilliárdokhoz képest. Egyzser élünk, vagy nem, ezt még nem tudni, de ezt hasznosan kell töletni, nem depiben, és nem anyagi javakat hajszolva, mert semmi értelme. Igazából az egyedi életnek semmi értelme nincs szerintem. Én itthon őrzük sok családi emléket, mert nekem fontos, ha majd meghalok, senkit nem érdekel, és megy a szemétre, mert nem értékes.

AZ élet élet értelme, hogy tegyél valamit, segíts másokon, és élvezd. EZ sem értelem, de ennyi erővel semmi nincs. Pár milliárd év múlva, lehet, ember sem lesz. Te meg végképpen sehol. Felesleges bármin is görcsölni. Amíg itt vagyunk, tegyük a legjobbat. Értelme nem sok van.

2017. máj. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

Amiért küzdünk, elérjük, az mind a semmibe lesz nagyon hamar.

Persze nem rossz kedvet akarok sugározni, de ez így van. Bábok vagyunk egy nagy táblán.


~40 N

2017. máj. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

A világegyetem végtelen, innen következik, hogy végtelen helyen alakulhatott ki élet, és végtelen helyen "fejlett" élet. De minek? Hiszen meghalunk. És a haldoklás a születéstől kezdődik, egy folyamattal. Ahogy megszülettél, minden egyes nappal közelebb vagy a halálhoz.

Tulajdonképpen semmi értelme az egyedi életnek, csak ragaszkodunk hozzá, aktív éveinkeben, ami jellemzően 20-60 között van. Röpke 40 év, ami semmi, és még annál is kevesebb.

2017. máj. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%

van


24F

2017. máj. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!