Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tölt el mély és automati...

Miért tölt el mély és automatikus unszimpátiával az ilyen külsejű emberek látványa?

Figyelt kérdés

Nem tudom megmagyarázni, de valami mély és zsigeri unszimpátia, sőt undor fog el, az alábbi típustól, íme két példa, a személyiségi okok miatt filmes mindkettő:


1.Az "Ender's game" főszereplője (a jobboldali fiatalabb)


[link]


2.Az "In the middle" sorozatból a kisebbik gyerek:


[link]


Borzasztó számomra mindkettő, de nem tudom miért. Itt semmi okot nem találok az undorra vagy az unszimpátiára, itt nincs szó irígységről, "régi ellenségre hasonlításról", előítéletekről semmi ilyesmi, egyszerűen csak baromira unszimpatikus mindkettő. És ha az utcán látok hasonlóakat, azok is.


Talán a szeme mindkettőnek ami ennyire unszimpatikussá teszi mindkettőt? (És minden más hasonlót?). Azt tudom, hogy a Sims 3 játéknál sem bírtam az ilyen szemeket: [link]


És angol filmekben is relatíve sokszor van ilyen szereplő/színész. Ott sem bírom...


Tudnátok valami racionális magyarázatot?



2017. máj. 21. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Most, hogy így kielemezted nekem is ez az érzésem támadt. :D

Nem vonom kétségbe, hogy ők jó emberek, és biztos nincs igazam de a tekintetük nekem azt sugallja mintha nekik semmi és senki nem lenne elég jó. Meg kicsit olyan elkényeztetett feelingjük van. Tényleg nem akarom őket bántani, meg külső alapján ítélkezni, de na :D nekem ezt az érzést keltik.

2017. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sokan élünk ezen a bolygón,előfordul hogy valaki nem szimpatikus.
2017. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!