Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a magyarok többsége?

Miért ilyen a magyarok többsége?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy nagyon sokan nem ismerik sem az öniróniát, sem az önkritikát. Félnek viccelődni a saját hibáikkal, félnek beismerni a gyengeségeiket, nem csak másoknak de még saját maguknak is. Tetszelegnek a sikeres, boldog ember szerepében, okoskodnak olyan témákban amihez nem értenek. Betegesen félnek megmutatni a gyengeségeiket. Szégyennek érzik beismerni ha valamiben nem jók. Ezek miatt a humor is általában abból áll náluk hogy mások nyomorán röhögnek. Nézik az ilyen szerencsétlen Fekete Pákókat, mert végre látnak egy maguknál is szánalmasabb embert.

És nem csak a humorban, hanem a hétköznapi beszélgetésekben, közösségi életben, társas kapcsolatokban is megnyilvánul ez a fajta másokat lenéző, arcoskodó viselkedés. Miért? Miért nem tudnak az emberek szembenézni a hibáikkal, és kijavítani őket, ahelyett játszanának egy szerepet? Jobb leélni hazugságban az életet, mint kicsit megerőltetni magukat és változtatni azon amit szégyellnek? Vagy ha változtatni nem is de legalábbis elfogadni azt, nem lenne egyszerűbb?



2017. máj. 21. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Minek röhögjek magamon, ha rajtad is röhöghetek? :D
2017. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek
2017. máj. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

változtatni és elfogadni, meg szembenézni nehéz. Ahhoz krízishelyzet kell, egy fordulópont!


Ha így működnének az emberek, akkor világbéke lenne és mindenki szeretné a másikat.


Hogy vársz te önismeretet egy olyantól, aki még írni, olvasni sem tud.. de az alap szükségletek kielégítésénél a joggal dobálózik?!

2017. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elso hozzaszolo ha ugy erzed Te nem vagy olyan semmilyen mertekben mint az a tipus amit leirtam, akkor rohoghetnel nyugodtan! Nem zavarna, valoszinuleg megerdemelnem. Ha viszont azert rohognel rajtam mert probalsz megalazni, hogy addig se figyeljenek a te gyengesegeidre vagy egyszeruen csak igy probalnad magad nyugtatgatni hogy "hat lehet szar az elet,de neki legalabb meg szarabb": nos azzal csak bizonyitanad hogy gyenge jellem vagy. Es ez bizony nem nekem problema.
2017. máj. 22. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!