Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ténleg sokan gondolják azt...

Ténleg sokan gondolják azt hogy a mai fiatalok tapasztalatlanok az élet terén?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a 18-25 éves korosztályra, ténleg az a nagy vélemény róluk hogy naplopó puhány banda? Illetve semmilyen életrevalóság nem szorúlt beléjük, mert hogy sokan még késői huszonéves korban is a szölői fészekben van.
2017. máj. 22. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Más a tapasztalatlanság meg a naplopóság. Én pont ez a korosztály vagyok és igen azt látom hogy tapasztalanok vagyunk, de ez nem egyenlő a lustasággal.
2017. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

És mégis miből vennének lakást vagy házat mikor minden kis álláshoz diploma kell, az pedig érettségi után plusz négy-öt év?

És úgy felmentek az ingatlan árak. Egy csöves albérleten kívül mit engedhetnek meg maguknak minimálbéres melóból diploma nélkül, vagy diákmelóból egyetemi tandíj és tanulás mellett?

Ngyszüleim érettségi nélkül képesek voltak felhúzni egy házat 25 éves korukra. Egy szakmája volt nagyapámnak, de azt nagyon megbecsülték és megfizették. Most pedig ott nyúlnak le ahol lehet.

Tőlem is fél óra késésért levont a héten a munkáltató 20 ezer Ft-ot. Elismerem, én hibám volt a késés. De akkor is aránytalannak tartom mikor minimálbérért melózok. De megteheti.

Modern rabszolgaság van végzettség nélkül. Végzettség megszerzéséig meg kuss és tűrsz van.

Persze vannak kivételek, de a fiatalok nagy része akit ismerek sportol és dolgozik középsuli mellett. Eljárnak bulizni is természetesen, de nem csak arról és a henyélésről szól az életük.

2017. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Saját tapasztalatból mondják ezt. És igazuk van.
2017. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!


Itt küldöm az életképteleneket!


Első: 23 éves, de fingja sincs, hogy mit csináljon? :DDD

Okostelefon és internet nélkül el van veszve, nincs agya se :D


1.) https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__8631200-aki..



2.) "Ha fogyókúrázom, ihatok zérós kólát?


Mert abban elvileg semmi kalória, semmi cukor sincs.

Csak olyan 2-3 naponta szándékozom majd inni, ha megyek valahova (ilyen esetekben eddig kivétel nélkül mindig rendes kólát ittam, de most már nem akarok; semmi kedvem 2 órát futni egy nyamvadt doboz kóláért)."


3.) "Iszonyat fáradtság kinoz mindig ebéd után. Mit tegyek? ;Sportolok, feherjedusan etkezem, iszom min.2 l vizet.6-7 orakat alszom 25/l"


Válasz: "attól, hogy elvileg gyorsnak kellene lenni az anyagcserédnek, még nem biztos, hogy az, és a jelek szerint nem is az.

érdemes lenne orvosi tanácsot kérned, mert lehet szervi oka. "


4.) "Hogyan tegyem túl magam a szégyenen, h nincs autóm?


Elvalt nö vagyok , egy gyerekkel , aki lassan kamasz. Sokszor viszem ide oda , tancra , templomba. es onnan mi gyalog megyunk a buszmegalloig, amig a lanyom minden osztalytarsa autóval mennek . Sajnos egyelöre nincs lehetösegem hajtasit szerezni , es most mar odaig jutottam h ez megmérgezi az örömunket a lanyommal , barhova megyunk a vege az h mindenki elhuz mellettunk az autoval .

Sajnos a lanyom meglatta a szenvedesem es most mar öt is megviseli a dolog.

Szegyellem a lanyom elött is ezt a hianyossagom.

Amugy mindene megvan , jo cuccok meg iPad mobil , kiruccanasok , de autó ( egyelöre ?) nincs .

Tudom h a lanyom remeli h egyik a sok baratai közul felajanlja h üljünk be de ez sose törtenik meg. Szegeny csalódik, gondolom..

Kulföldön lakunk , Nemetorszagban.

Vajon eltúlzom a dolgokat ? "


5.) "

Hársfavirág szörpről vélemények? Mennyire jó ízű a szörp? Mihez hasonlítható?

Van olyan jó, mint az akácvirág szörp?"


6.) "A zöldségpástétom, amit vettem, valójában zöldség ízű pástétom volt, kvázi májkrémet ettem. Nem lesz bajom?


Furcsa volt kicsit az íze, de szendvicsben ettem, sok zöldséggel, annyira nem érződött. Én buta csak gyorsan lekaptam a polcról, az volt a csomagolásán, hogy "zöldséges pástétom", eszembe nem jutott, hogy ez jelentheti azt, hogy egy májpástétomban vannak zöldségek. Mikor kidobtam a csomagolását, akkor pillantottam rá az összetevőkre, hát sertésmáj, bőrke, egyéb nyalánkságok voltak benne... :(

10 éve vagyok vegetáriánus, lehet ettől valami bajom? "


7.)

"Hany kg-ot hizok max? Megfog latszodni? Sok az a 4 nap ilyen szempontbol?


4 napra utazunk jovoheten es fogyokurazom viszont szererbektnek mindent megkostolni es mindenbol enni olyan szallodaba megyunk ahol van reggeli,ebed vacsi(4 fogasos) es az lenne a kerdesem hogy ezzel elronthatom a dietamat?

A munkahelyi dolgozokkal megyunk igy nem az lesz a kaja amit en valasztok hanem amit a tobbseg(ugyanis egyformat rendelunk).

Nagy baj ha ott mindent megeszek aztan visszaalok a normalis dietamhoz?!

Utanna mennyi ido meg visszaall a sulyom vagy amig lemegy a felszedett + par kilo?(!)

Nagyon parazok"


8.)

"Önbizalomhiányos vagyok, mi lehet velem a baj? A pasik mindig elhagynak kb. 3 hónap után v. megcsalnak."


Válasz: "Szerintem a külsődet feldobhatnád és azzal ellensúlyozni tudnád a személyiségedet. Szemöldöktetoválás, erősebb smink, műszempilla, többet mutató ruhák, push up melltartó, esetleg műmellek. Ezektől az önbizalmad is megnőne és észrevennének a pasik is. :) "


9.) "A 24 órát mihez képest számítják Telenornál?


Tegnapelőtt rendeltem online SIM kártyát (My minuite tarifával).

Ma vettem át postán. Be is helyeztem a telefonba.

A 24 órát attól kezdve számolják. hogy, behelyeztem a telefonba és beírtam a PIN-kódot, vagy meg kell várni, amíg visszaér a postán aláírt szerződés, és akkortól számolják a 24 órát? "


10.)

"Szerintetek nyitott ablaknal aludjak (ilyen buktatos nem lehet teljesen kinyitni) vagy csukjam be?


mert ha megfazok ejszaka akkor jaj nekem. "


11.) "Miért van az, hogy utálom a boldog embereket (különösen a nőket)?


Amikor valaki majd kiugrik a bőréből és még látványosan a világ tudomására is hozza. Főleg a szerelmespárok és csaj-pasi baráti társaságok esetén. Olyankor arra gondolok, hogy biztos van pénze, semmi gondja az életben és még szépen is néz ki. Igen, mert az ilyen életvidám, hedonista emberek mindig csinos, fiatal, szexis csajok vagy magas, sportos, jóképű pasik. Mit csináljak, hogy a látványuk és a jelenlétük ne okozzon még nagyobb depressziót az életemben, ha már én rondának és szerencsétlennek születtem? Akárhova megyek, mindenhol ezt látom."


12.)

"Egy kevésbé forgalmas kávézóban egy nap hány vendég fordul meg?"


13.)

"Mennyivel állok egy tudatlan felett?


Sziasztok, 1,5 éve bokszolok. 175 cm vagyok. Mennyivel állok ezzel a tudással egy átlag ember felett ? "


****


MENNYI KÜLDJEK MÉG???

Tele van.........

2017. máj. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#2-essel értek egyet. Szétszedném a dolgokat.

- Tapasztalatlanok: A többség igen. A szülők túlzottan óvnak rengeteg fiatalt, így pl. vannak olyan egyetemisták, akik főzni sem tudnak magukra. Ismerek egy lányt és az egyetem első 2 évében hetente járt le hozzá az édesanyja és csinált neki kaját, mosott rá. Oké, hogyha valaki visz otthonról kaját, de ez kicsit erős volt. Továbbá, nem is hagynak minket tapasztalatot gyűjteni olykor. Rengetegen pedig burokban élnek, mert a saját közegükön kívül mást nem láttak a világból.

- Naplopó, puhány: A fiatalok egy része valóban az, mert elkényeztették őket. Általánosságban azonban nem igaz. Rengeteg itthon naplopónak titulált ismerősöm elment külföldre és keményen dolgozik. Régen megbecsülték a munkát, ma már itthon nem. Elmehetek melósnak és dolgozhatok jól, de alig fogok keresni. Nem ad a dolog egy élhető jövőképet, ezért sokan nem is vesződnek vele. Ehhez jön még hozzá, hogy óriási különbségek vannak az anyagiak között, ami sok embert frusztrál. Pl. itt vagyok egyetemen, a csoporttársaim többsége gazdag. Kaptak jó lakást vagy bérelnek nekik a szülők jó albérletet, a házik egy részét megcsináltatják pénzért, ha bármiféle eszközre vagy információra szükségük van, simán megveszik. Közben itt vagyok én, aki vért izzad, mégsem megy a dolog. Látom, hogy hiába töröm magam, 10-20 éve lemaradásom lesz az életben. Ha egyáltalán összejönnek a dolgok... Megértem, ha más ehelyett naplopó és boldogan éli az életét.

- Szülői fészek: Mivel tényleg elszálltak az ingatlanárak, a keresetek viszont alacsonyak, ezért igazából sokaknak nincs is más lehetőségük. Én is szülőnél tudok csak lakni vagy egy albérletben, 2-3-4 idegennel, egy kis lyukban.

2017. máj. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták előttem, az életrevalóságnak meg a tapasztalatnak nincs köze egymáshoz!

Egy fiatal még tapasztalatlan. Ez teljesen természetes, nemcsak manapság, hanem mindig így volt. Az évek során fog élettapasztalatot szerezni.

Ami pedig a naplopóságot illeti, nemcsak a tizen-huszonéves korosztályra igaz, manapság a harmincas, negyvenes korosztályban is sok a mamahoteles. Mindig meg tudják magyarázni, hogy miért a szüleiken élősködnek. De ez csak kifogás. Az élet mindenkinek drága, nemcsak nekik, mások mégis képesek a saját lábukra állni.

2017. máj. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Erről az a haverom jut az eszembe, aki nem értette, hogy miért nem megy a többi csoporttársa külföldi nyaralásra.

Az a helyzet, hogy a mai viszonyok között, érthetően nem tud mindenki teljesen a saját lábára állni. Főleg a lakhatás miatt.

2017. máj. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Mondjuk egy fiatalt leszólni azért mert tapasztalatlan orbitális baromság. Persze hogy tapasztalatlan, senki nem az "élet terhével" születik meg, mindenkinek egy élete van, a saját ideje alatt kell beletanulni a saját életébe.


Így ahogy írták, külön választanám a tapasztalatlanságot a lustaságtól. És ugyanúgy külön választanám az otthon lakástól.


Igazából ez a "lakj egyedül mert attól leszel önálló" gondolkodás is csak az elmúlt évtizedek terméke. Korábban is 30 éves korukig otthon éltek az emberek és spóroltak a saját házra. Az előtt meg generációk éltek együtt.


Na meg naplopóság, ismerek 50-60 éves embereket is, akik a 90+ éves édesanyjukon és annak pici nyugdíján élősködtek...akkor miről beszélünk?


Amúgy ez a fene nagy önállóság is érdekes. Van aki kifejezetten veri rá a nyálát hogy ő micsoda önálló és leszólja a másikat hogy "egy villanykörtét nem tud kicserélni" vagy "főzni sem tud". Holott az egyik dolog nem zárja ki a másikat.


Nekem van ismerősöm, világ életében haza hordta a ruháit hétvégente, sosem magának mosta, takarítani sem szeret, szülei ha feljönnek ők raknak rendet, hoznak kaját stb. Mindamellett a srác ha hazamegy is képes a hobbijával foglalkozni ami egyben a munkája, és egy jól menő cégen belül 1-2 év után projektvezető szintet ért el és harmadik ember a cégtulajdonosok mögött. A magyar átlag sokszorosa a fizetése, van párja, van saját autója, vannak céljai, nem is felvágós ember.

2017. máj. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a "mamahotelezés"...

Szerintem semmi baj nincs abban, ha egy egyedülálló ember nem egyedül akar lakni, hanem a családjánál... csak sajnálni tudom azt az embert, akinek olyan a családja, hogy el kell mennie egyedül... de ez nem a mi hibánk, akik otthon maradunk, hanem a ti családotoké...

2017. máj. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem gondolom ezt, mert ez a korosztály nem egy homogén közösség... simán van olyan köztük, aki 16 éves kora óta eltartja magát és folyamatosan dolgozik.


Most, hogy nem repült ki a szülői fészekből, ahogy betöltötte a 18-at, számomra nem puhányság. Nyilván az már ciki, ha vki 40 évesen is az anyja nyakán lakik (nem ápolási céllal), de a kérdésben szereplő korosztály még spórol a költözésre, tanul... ha vkinek a szülei megtehetik, miért ne, csak jobb esélyekkel indul el a gyerek. És ez nem egyenesen arányos az életképtelenséggel.

2017. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!