Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bennem van a hiba, vagy...

Bennem van a hiba, vagy mással is ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Kicsit kezdem megelégelni, amit több ember is csinál a környezetemben. Mindig mindenki okosabb akar lenni nálam és a páromnál. Az még rendben van, ha az ember főnökei "okosabbak" akarnak lenni az embernél, beletörődünk legtöbbször. Még azt is megszoktam valamilyen szinten, hogy a szüleink beleokoskodnak mindenbe, amihez nem is értenek vagy ha értenek is, akkor sem hagyják meg az embernek a szabad döntést. De van ennél durvább is.

Csak néhány példa pár mondatban:

Múlt héten autószerelőnél voltam. Mivel nemrég az udvarban többszörös lopás történt, aminek pár autó is áldozatul esett, úgy döntöttem, beriasztózom az autót. A mi esetünkben a riasztó megvédte volna az autómat és most nem lenne 200 ezres károm. A szerelőműhely egyik vezetője ezzel szemben faggatóan kérdezősködött, minek nekem riasztó, szerinte felesleges, legyen mindenből a legalapabb az autóban (felnik, rádió...stb.) és akkor nincs mit ellopni. Én ezzel nem értek egyet, de csak erősködött. Belekötött abba, miért viszem messzire szereltetni a riasztót, mondom, úgyis arra akartunk kirándulni. Basszus... Az én dolgom, nem?!

Aztán átmentem a lakberendező (mindegy milyen) áruházba. Ott a lakberendező belekötött vagy 5 féle lakásberendezési tervünkbe, pl le akart beszélni a parkettáról, mert szerinte "műanyag szaga" van és mindenképp rakassunk járólapot. Elég erőszakos volt.

Ezután beszéltem az építtetővel (új lakásunk lesz), nála érdeklődtem, mennyivel kerülne többe az üveges ajtó a telinél. Ő meg le akart beszélni, hogy üveges legyen, nekem az volt az érvem, hogy világosabb legyen általa néhány helyiség, szerinte semmi nem lesz világosabb ettől, felesleges pénzkidobás. Jó, mondom akkor, ha másért nem, azért, mert jobban tetszik. Itt neki már leesett, hogy én vagyok a vevő, az ügyfél, én fizetek, amit én mondok, az úgy lesz.

Másnap elmentem a fodrászomhoz. Egy kicsit időigényesebb hajat akarok, elég pepecselős megoldás, de nagyon szép hajakat készítenek vele. Kérdeztem a fodrászt, meg tudja-e csinálni. Erre mindent kitalált, tök képtelen dolgokat is, hogy lemagyarázzon az ötletemről. Hozzáteszem, 3-4 éve egy másik fodrász szó nélkül, problémázás és kifogások nélkül megcsinálta ugyanazzal a technikával a hajam. De nem, a mostaninak mindennel baja volt, a végén megpróbált meggyőzni, hogy jó a hajam úgy, ahogy van. Nem érti, hogy nekem nem tetszik. Jó, valahogy megcsinálom máshogy, gondoltam.

Nem igaz, hogy senki nem képes a munkájának megfelelően viselkedni. Szerintem ha én vagyok az ügyfél és semmi lehetetlent vagy őrültséget nem kérek, kutya kötelességük lenne azt csinálni, amit kérek. Plusz nem kötekedhetnek, nem erőszakoskodhatnak, nem vonhatnak kérdőre (több esetben még én magyarázkodtam, miért arra esett a választásom, amire), egyszerűen tegyék a dolgukat, én meg fizetek.

Máshol is így elszemtelenedtek a szolgáltatók? Mintha a boltban az eladó kérdőre vonna, miért az A terméket veszem, miért nem a B-t. És mivel ezekkel az emberekkel heti-havi szinten kapcsolatban vagyunk, kezd velük tele lenni az a bizonyos.


2017. máj. 24. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Öszintén szólva ha nekem kezdene egy építtetö, lakberendezési eladó, fodrász elkezdené nem-akarni azt, amit én szeretnék, otthagynám és keresnék normálisabbat!
2017. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szakember nem rabszolga, hogy szó nélkül elvégezze a feladatát, hanem SZAK ember, aki a tudását, a nevét adja a dologhoz.

Ha teszem azt neked egy olyan frizura tetszik, amit a kedvenc celebeden láttál, de a te fejformádhoz, szineidhez nagyon előnytelen, akkor a fodrász dolga, hogy helyette olyat ajánljon, amitől jobban fogsz kinézni.

2017. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kértem semmi örültséget, tök egyszerű dolgokról van szó. Amúgy az egyik ma divatos melírfajtát kértem a hajamba, tehát pár világosabb csík ment volna a hajamba, nem hupililára akartam festetni. Csak azt mondják, időigényes munka.
2017. máj. 24. 11:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy ez engem is zavar. Nem az, ha vki, akivel találkozom, értelmes tanácsot ad (nyilván nem szedtem le a fejét a fitneszben a recepciósnak, aki mondta, hogy van többalkalmas bérlet, ami pár nappal tovább tart, és csak 200 Ft-tal drágább, nem szeretném-e azt). De azt utálom, amikor csak azért, mert vki eladóként dolgozik a KIKA-ban, szte már feljogosítja arra, hogy kéretlenül ossza az észt, és a saját ízlését tukmálja rá a másikra. Vagy épp a drágább cuccot, mert ugye jutalékban dolgozik.


Nekem pl. az egyik parfümériában forrt fel múltkor annyira az agyvizem, hogy majdnem leordítottam a nőnek a fejét. Jó, mondjuk azt sem értem, hogy sminkeléshez nem hozzáértő embert miért vesznek fel, ha meg igen, akkor miért nem eladónak hívják őket, és miért "sminkmesternek" meg szakembernek. Én laikusként jobban ismertem alap sminkelési szakszavakat... de az még hagyján. De hogy amikor azt mondom, hogy szeretnék egy picit hidegebb rózsaszín rúzst, amit hidegebb színű ruhákhoz fel tudok tenni, akkor lehülyézzen, hogy nekem a világos jeges pink nem állna jól... pedig nem világos jeges pinket kértem, meg is mondtam, hogy nem világosat, hanem natúrt, közepesen világost keresek :D. Meg szerinte a mályvaszín az barna...

2017. máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a világ ilyen. Mindenki okosabb szeretne lenni a másiknál. Engem is zavar. Nem szeretem,ha egy embernek annyi esze van, hogy a fülén dúródik ki.
2017. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én éltem külföldön is, ott nem volt ez. Ott még megvan a tisztelet az ügyfél felé, mivel mindenki megérti, hogy az ügyfélből él és az ügyfél fizet - tehát minden legyen úgy, ahogy az ügyfél akarja. Nem beleokoskodnak, ha a lenőtt hajamat szebbé akarom tetetni, vagy ha biztonságosabbá akarom tenni az autómat egy többszázezres kár után. Vagy ha szebbé akarom tenni a lakásom.
2017. máj. 24. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!