Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte minden drága vagy nagy autó volánja mögött egy nőt látok?

Figyelt kérdés
Előre szólok nem provokálni akarok és nem is költői kérdésnek szánom afféle burkolt nőgyűlölködés céljából. Komolyan kíváncsi vagyok rá, mert én tényleg azt tapasztaltam és azt láttam eddigi életem során, hogy rengeteg luxusautót szinte mindig nő vezet (fiatal, középkorú és idős is). Ha meglátok egy SUV-t (pl. BMW X5, Audi Q5, Volvo XC90, Nissan Qashqai, Honda CRV jó utóbbi kettő nem luxus, de akkor sem női autók) és megnézem ki vezeti, akkor szinte mindig egy nő tűnik fel. És fogalmam sincs mi ennek az oka, mert egyrészt állítólag a nők kevésbé autómániások, márpedig ezek a kocsik elég komolyak, másrészt azt gondolná az ember, hogy pont a nők azok, akik inkább a kicsi/mobilis könnyen vezethető városi autókat preferálják. Például Mini Cooper, amiből mostanság irdatlan sokat látok szintén nőket vezetni. Ehhez kapcsolódóan kérdezném: hogy mi most ez a Mini divat a nők körében? Topic ON: Szóval az azt gondolnám, hogy a nők a kicsi autókat kedvelik, mert könnyű velük parkolni, ehelyett meg ők azok akik a legnagyobb batár autókat vezetik, amelyeket még én sem vennék meg, mert olyan nagyok. Egyrészt mert alacsony pasi mivoltomból kispö**ünek bélyegeznének másrészt tényleg nem látom értelmét (magas fenntartási költség, felesleges plusz fogyasztás). Ha kényelemre vágyok, akkor ott a mostani Peugeot 607-esem (amit imádok), ha pedig egy kis száguldásra vágynék akkor vennék hétvégi autónak egy Nissan 370z-t (ha lenne rá fölös pénzem :D). De a nők miért ilyen batár nagy autókkal közlekednek? Valaki részletesen leírhatná az okát, mert nagyon kíváncsi vagyok a női lélektan ezen szempontból megközelített sajátosságára.

2017. máj. 24. 18:00
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
52%
Mert elvitte a kanja kocsiját shoppingolni, amíg az összetört kicsikocsiját javítják.
2017. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
64%
Hát a nők is emberek, úgy gondolom.
2017. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, én is szívesebben ülnék egy volvoban, audiban, mint egy suzukiban. De sajnos, csak suzukira futja. A kérdésedre a válasz a biztonság érzés, a másik meg, hogy megengedhetik maguknak. Ennyi
2017. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, azt kihagytad, hogy ezeken a nőkön általában valami napszemüveg van. :D Amúgy az ilyenek kitartott qrvák, nekem ne mondja senki, hogy olyan keményen megdolgoztak érte. Maximum Svájcban, ,,takarítással"....
2017. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert ők "kitérdelték" maguknak, te meg ( még ) nem :DDDDDD


Mit gondolsz, miért hiánycikk sokszor a térdvédő a boltokban? :DDDD

2017. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
42%
Rengeteget vezetek a munkámból adódóan, elvétve látok női sofőrt nagy országúti cirkálókban.:-) Lehet, hogy nagyvároson belül gyakoribb, bár Budapesten járva sem ezt tapasztalom. Egyébként én nőként is imádom a szép és erős, sportos autókat (bár nem a terepjárókat), szeretem a Passatot, amit most vezetek, de ha tehetném, beújítanék egy Audi R8 e-tront vagy egy Teslát pl.:-) Kicsi autókban nem érzem kényelmesen, biztonságban magam, a parkolási előny meg nem különösebben érdekel, radar nélkül is képes vagyok rá, a mostani hülyebiztos parkolóradarokkal meg végképp nem kunszt.
2017. máj. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
24%
Ezt akarta elérni a kérdező, hogy megint lehessen köpködni a nőkre, meg krvázni őket...miért fáj nektek ennyire fiúk, hogy néhány nőnek jobb autója van? Óvoda, komolyan.
2017. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
43%
#3 biztonság érzés? költözz be egy gumiszobába, ott leszel a legnagyobb biztonságba.
2017. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 Sunshinedoll ***** válasza:
11%

Gecc, hihetetlen, hogy a mai európában a nők is vezethetnek drága kocsikat.


"könnyű velük parkolni" lol, a kis autóval a pasiknak is könnyebb parkolni, mit akarsz ezzel mondani?

Ha a nőnek van pénze nagy autóra, miért ne venne. Én is nagyot akarok majd venni, ha lesz saját kocsim.

A nagy autók jól néznek ki, és a nőknek jobb ízlésük van, mint a pasiknak, ez szerintem tisztázva lett már rég.

2017. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 Sunshinedoll ***** válasza:
14%
Azért mert féltékenyek vagytok a kocsijainkra, fiúk, nem kell egyből lekvázni mindenkit :)
2017. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!