Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek lehet valaha is...

Szerintetek lehet valaha is egy sportkocsim vagy ne is álmodozzak?

Figyelt kérdés

Szóval, szenvedélyes autó megszállott vagyok és az a legnagyobb álmom, hogy fiatal koromba még legyen egy sport autóm, Audi TT-re gondoltam. Még 19 éves vagyok és egyetemen tanulok nyelvszakon, de mégis olyan elérhetetlennek tűnik számomra, bár talán picivel átlag felettinek mondhatom az anyagi helyzetünket azért egy ilyen autóra csak nekem nincs lehetőség. Vagy külföldi munkával vagy ha sikerül akkor itthonival de mindenképpen szeretnék egyet.

Másnak sikerült más hasonló álmokat valóra váltani vagy csak én gondolkodom éretlenül?



2017. máj. 24. 22:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem addig fogsz álmodozni róla, amíg nem lesz annyi pénzed. Amikor meg lesz rájössz, hogy nem is akarod megvenni :D
2017. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, ha kicsit jobban belegondolok a dolgokba ez is reális, viszont annyi ember jár ilyen autókkal sőt még ettől sokkal komolyabb darabokkal, akkor ők miért vették meg?
2017. máj. 24. 22:23
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Ki tudja milyen hitelre vették. Aztán fizethetik évtizedekig. Lényeg, hogy mutassák, milyen kocsiban ülnek az olyanoknak mint neked. :)
2017. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az Audi TT egy rettenetesen olcsó autó. Ha nem viszi el az albérlet az árát és nem vagy munkanélküli, akkor simán összegyűjtöd rá, csak a fenntartása szerintem elviszi a későbbi megtakarításaidat is (vagy nem, nincs tapasztalatom a típussal).
2017. máj. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenáron ki szeretnéd próbálni milyen egy sportkocsit vezetni, de nincs rá pénzed hogy vegyél egyet, akkor bérelj egyet. Vannak olyan autókölcsönzők, ahol akár ferrarit vagy lamborghinit is lehet bérelni.
2017. máj. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3%
Mert ők nem napi 8 órában húzzák az igàt, hanem munka nélkül jön be a sok lóvé. Ilyen veszik azokat a kocsikat, hidd el.
2017. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én a Mazda MX5-össel vagyok így. 5-6 éve még azt mondtam, hogy úgysem lesz ilyenem soha. Mostanra eljutottam oda, hogy megvehetném, de rájöttem, hogy amiről 5 éve álmodoztam, az valójában nem is olyan jó, mert már rohadnak, jobban tetszik az új, ami viszont drágább. 1-2 év múlva megvehetném az újabbat is, de közben meg már nem is izgat annyira.

Szerintem te is így leszel a TT-vel. Mindig kell valami elérhetetlen álom. TT-t egyébként kaphatsz valamivel 1 millió felett, de készülj rá, hogy azok rommá voltak törve, beáznak, előbb-utóbb százezreket kell költeni rá.

Egyébként miért ne lehetne? Ha majd dolgozol, lesz pénzed, és 1-2 millió körül már tudsz sportautók közül is válogatni. Csak nem biztos, hogy van értelme.

2017. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Mire menne az ember álmok, célok nélkül? Ez az élet sava-borsa. A boldogság záloga. Kitűzni egy célt, aztán tűzön-vízen át elérni. Mert a boldogság erről szól!

Tudod miért másznak hegyet a hegymászók? Nem azért, mert olyan kiba52ottul élvezik az oxigénhiányt, nem azért, mert szeretik, ha lefagynak a lábujjaik, nem azért, mert minden vágyuk lavinába kerülni, hanem azért, mert az a pár röpke pillanat, amit a csúcson töltenek, messze-messze kárpótolja őket minden szenvedésért. Azért, mert az a boldogság évekre beleivódik a sejtjeikbe. Mert minél nagyobb szenvedés, minél több lemondás kell a cél eléréséhez, annál nagyobb boldogságot okoz az elérése.

Te is azért okozol akkora boldogságot a szüleidnek, mert 19 évig gürcöltek érted. Hogy mindened meglegyen.

2017. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, egy dolog amit látok és még egy ami az igazság...

Autóbérlés az annyira nem vonz, vezettem már és ültem is ilyen kocsikba egy alkalom annyira nem érdekel, mivel tudom milyen élmény. Egyedül a pénzem menne rá szerintem, mivel idővel akad mire költeni egy ilyen autónál az, hogy semmi munka nélkül pedig csak jön a pénz hegyekben, szerintem nem fog bekövetkezni nálam, bár ki tudja, de azért maradjunk a földön. Sajnálom akkor, de igaz a mondás: mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér...

2017. máj. 24. 22:48
 10/18 A kérdező kommentje:

Vannak olcsóbbak is persze, de ha már vehetnék egyet inkább egy újabb, jobb állapotú mellett döntenék, aminek a megvétele is már igencsak prémium dolognak számít Magyarországon.

Nem nagyon szeretek álmodozni, mivel ha azt fel kell adni valami okból kifolyólag akkor kicsit kevesebbnek érzem magam mindig (nem tudom jobban megfogalmazni, rossz pszichológiai megközelítés) és ezzel most megint úgy érzem, hiába szeretném de ha nem mindenkinek adatik meg olyan életszínvonal, hogy abba simán, minden megfontolás nélkül beleférjen egy sportosabb/sportautó akkor azt kell elfogadni ami van.

2017. máj. 24. 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!