Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hatékonyabb leszek? Vagy csak...

Hatékonyabb leszek? Vagy csak meghalok?

Figyelt kérdés

1200 ml energia ital naponta hogy tudjak tanulni

4 csésze kávé minimum

emellett zöld tea mert az nagyon picit szinten tart ha elfogyna minden..

Muszáj tanulnom, be kell jutnom az egyetemre.. de képtelen vagyok ennyi mindent bemagolni, nem tudok magolni. Arra vagyok képes visszaemlékezni ha megértem..de úgy két-három óra egy tétel.. MI BAJOM? ennyire buta vagyok?



2017. máj. 27. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak így megy, akkor inkább ne erőltesd.

Nem a kávétól fog menni a tanulás.

Inkább tanulj meg tanulni.

Nekem az vált be, hogy 1 órát maximálisan koncentrálok. Utána kell egy kis pihi. Nem sok. 10 perc. Aztán lehet folytatni. Ha folyamatosan akarsz tanulni szünetek nélkül, az nem fog menni.

2017. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát bele is lehet halni, ha nagyon szélsőségesen csinálod.

Energiaital meg kávé csak ébren tart. Nem serkenti az agyműködést különben sem.

2017. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen tudom..de ez így nem jó nem tudok sok mindent megjegyezni.. amúgy se es nagyon felekk
2017. máj. 27. 19:20
 4/11 A kérdező kommentje:
felek*
2017. máj. 27. 19:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj ilyen butaságot, ezzel csak ártasz magadnak. A magolásnak meg egyáltalán nincs értelme. Szépen tanuld meg és kész. Nem lesz gond! ;)
2017. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jó.

Ne vidd túlzásba a tanulást.

fél-1 órát tanulj egyszerre aztán tarts egy ki pihenőt és a tanulást se úgy csináld hogy magolsz mint az őrült hanem elolvasol egy kisebb összefüggő szöveget majd felnézel a papírról és saját szavaiddal megmagyarázod hogy mit olvastál sokkal hatékonyabb így tanulni mint az hogy magolod, nem verset tanulsz hanem tananyagot nem szóról szóra kell tudnod, a lényeg hogy megérts a tartalmát és beugorjanak dolgok kulcsszavakról.

2017. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kávét és az energiaitalt hagyd el, a zöld tea okés, az segít a koncentációban is. Saját tapasztalat.
2017. máj. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Hú mi lesz veled egyetemen ha egy szimpla érettségi ennyire megvisel..:D
2017. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi előtt én is úgy éreztem, hogy hiába tanulok, nem ragad meg semmi, de nyugi, ott élesben a helyszínen előjön majd a tudás :)

De ahogy előttem is írták, tarts néha szüneteket, egyél egy kis csokit, aztán mehet tovább.

Nekem az vált be, hogy eljátszottam, hogy én vagyok a tanár, és magyarázom az anyagot az odaképzelt diákjaimnak. Így muszáj voltam nemcsak bemagolni, hanem meg is érteni az anyagot, mert különben hogy magyarázhatnám a diákoknak, ha én magam sem értem?! Lehet dedósnak hangzik, de nekem hasznos volt :)

2017. máj. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem is így megy a legjobban:D
2017. máj. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!