Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs motivációm semmihe...

Miért nincs motivációm semmihez? Normális, hogy alig van olyan dolog, ami érdekel, motivál? Még a saját érdekemben sem sikerül mindig jól dönteni, helyesen cselekedni. (19/L)

Figyelt kérdés

Azt érzem hogy semmi értelme élnem, semmi motivációm sincs. Depressziós voltam korábban (most pedig úgy érzem visszaestem), pánikbeteg vagyok és szorongásom is van. November óta próbáltam változtatni a gondolkodásomon, életmódomon, és úgy gondoltam, hogy sikeres volt. Most mégis azt érzem hogy pár nap alatt ugyan oda jutottam, ahonnan indultam.

Barátaim nincsenek, legalábbis olyanok nem akiknek ha írok hogy "baj van", rögtön ugranának segíteni. Úgy érzem hogy mindenkinek a terhére vagyok, semmi hasznosat nem viszek véghez soha. A családomat nem éreklem, sosem kérdezik, hogy érzem magam vagy mi van velem, csak elvárják a lehető legjobb iskolai teljesítményt, am azért gond nekem, mert nem érdekel, nincs miért tanulnom, ki nem állhatom az egész gimit (most érettségizem).

Úgy érzem hogy több időt és energiát vesz el az hogy keresem az apró dolgokban is az örömet meg próbálok pozitív maradni, mintha csak hagynám magam visszasüllyedni abba az állapotba, amikor nem zavart ez az egész. Jártam pszichológushoz, de nem segített tartósan.

Annyira nem látom értelmét az életemnek..

Mit tehetnék? Szerintetek megéri küzdeni? Én saját magamat sem találom elég motiválónak, nem érdekel, mi van velem. Azért ez eléggé aggaszt.



2017. máj. 27. 22:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%

Az ilyen embereket sohasem értettem. Nekem is van, hogy szar az életem, de mindig találok benne kis örömöket.


Azt meg ne várd el, még baráttól sem, hogy te éppen úgy vagy, hogy unatkozol és világfájdalmad van, erre meg rögtön ugrani fog.

2017. máj. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Lezárult egy 4 (5?) éves korszak az életedben, kimerültél, belefáradtál. Ez fokozhatja a depressziót és a szorongást is.

Én is küzdök mindkettővel, mindig is szorongó típus voltam, de a depresszió csak nemrég kezdett kialakulni. Nekem is az volt a legszembetűnőbb, hogy olyanokhoz sincs kedvem, amit egyébként szeretek, érdekel.

Mit tapasztaltál, hiányoltál a pszichológusnál?

2017. máj. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Mindenkinek van fent és lent, senki élete nem tökéletes, viszont amit határozottan állíthatok, hogy élni érdemes, nem szabad lemondani róla, ha nem adsz eseélyt az életnek akkor nem tudhatod mi lett volna... nekem is vannak jobb napjaim meg olyanok amikor semmi sem éredekel és leginkább bezárkóznék a szobámba. De megéri élni azoknak a pillanatoknak amikre egy életen át emlékezni fogsz😊 Én azt javaslom keress valami csapat sportot vagy egy olvasó kört vagy bármit ami érdekel és ahol emberekkel találkozhatsz, nekem mindig feldobja a napjaimatha emberek között lehetek és beszélhetek velük😊
2017. máj. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg a penz se motivalna?
2017. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Annyit leszögeznék, hogy nincsenek öngyilkossággal kapcsolatos gondolataim, akarok élni, de úgy, hogy legyen értelme számomra, élvezzem a dolgokat, amiket csinálok/tanulok a későbbiekben.:)

A barátaimtól nem várnám el hogy rögtön ugorjanak, annak is örülnék, ha valaki végre visszaírna és nem csak magáról beszélne, hanem néha rákérdezne hogy hogy vagyok, stb.

Sportolni szoktam, futni járok, de ez nem olyan dolog amit csoportban tudnék csinálni, főleg hogy egy kis faluban lakom, de megpróbálok valami megoldást találni, hátha segítene.

A pszichológussal több probléma is volt, eleinte nehezen nyíltam meg neki, több időbe telt mire a komolyabb dolgokról elkezdtem beszélni, de volt hogy kiröhögött hogy ez milyen hülyeség amit beszélek.. Akkor hagytam ott, mást még nem kerestem.

Azt érzem, hogy bizonyos esetekben még a pénz sem lenne elégmkotiváció..

2017. máj. 27. 23:47
 6/16 A kérdező kommentje:
motiváció*
2017. máj. 27. 23:48
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek olyan könnyen dobálóznak depresszió fogalmával. Az orvosok meg még inkább. De mi a bizonyíték erre? Csak mert néhány könyv ezt írja le? VIcc. Neked az a bajod, hogy nincsenek jó társulásaid, magyarul barátnőid, barátaid. Ezen változtass először és utána a többi jönni fog magától. Nem kell küzdeni, engedd el a dolgokat. Sodródj kicsit az árral, és tanuld meg leszarni azt, amin úgysem tudsz változtatni? Hogyan is? Úgy, hogy megteszel olyasmit, amit eddig még nem próbáltál ki, de vágytál rá. A bátorság meg fog jönni utána, az pedig majd sikerélményeket is bevonz idővel. Egy szó, mint száz: gyűjts spanokat, akikkel lóghatsz, eljárhatsz kirándulni, túrázni, sportolni. Milyen területen tanulsz tovább? Sok sikert az érettségikhez! :)
2017. máj. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán pályatévesztett vagy.


Csináld/tanuld azt ami bejön ne azt amit ajánlottak/ ami menő/ amivel jól keresel.

2017. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, de az eddigi negatív élményeim miatt kicsit bátortalan vagyok az idegenekkel való beszélgetésben, barátkozásban.

Még csak a gimin vagyok túl, de a csecsemő- és kigyermeknevelő szakra szeretnék menni, ez az egyetlen olyan szak ami legalább egy picit is érdekel.

2017. máj. 28. 12:18
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Juhéé


Két huszonéves làny rokonom dolgozik szülészeten és szinte csecsemőfüggők.

Jót fog tenni neked is.


Annyi szent, hogy jót tenne egy pár barátnő, legkésőbb suliváltáskor megjönnek hidd el.

2017. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!