Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is elítélendő...

Szerintetek is elítélendő hogy sokat költök az autómra?

Figyelt kérdés
Mai nap megkaptam hogy egy vesztes vagyok és csak feltűnési viszketegségből tuningolom az autót mikor másra is lehet a pénzt költeni. Saját lakásom van, nincs gondom a fenntartásával. Bulizni ritkán járok el koncertekre, nem dohányzok, nem szórom el a pénzt hülyeségekre, csak ez a kis hobbim hogy szépítgetem a kocsit. Más pecázni jár például és abba öli a pénzt. Nekem ez van. De miért zavar más embereket hogyha én százezret a saját pénzemből egy kiegészítőre költök? Nem tőle loptam a pénzt, megdolgoztam érte. Az hogy neki meg kevésbé jó munkája van had ne legyen már az én hibám.
2017. máj. 28. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarázkodnod senkinek. Tudom, milyen ez. Szeretik beleütni mások pénzügyeibe az emberek. Oké van, aki tényleg agyavesztetten költekezik, miközben putriban él, meg hitelt vesz fel szarra. De ez egyfajta hobbi, mégis mire kéne most költened, ha nem arra, amit szeretsz?
2017. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
puszta irigység, hogy neked telik egy hobbira, míg neki az életben maradás is nehézkes.
2017. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem, a te dolgod, mindenkinek van hobbija, és ahogy írod, te teremted elő a pénzt rá, szóval arra költöd, amire akarod
2017. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"Az hogy neki meg kevésbé jó munkája van had ne legyen már az én hibám."


Ez a baj, hogy sokan pedig a másikat hibáztatják amiért neki jobb. Meg úgy kezelik a pénzes dolgokat, mintha bűnt követnél el azzal, hogy neked több van és elköltöd, meg mindig feljön a kérdés hogy "mit tudnék én kezdeni annyi pénzzel".

2017. máj. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk attól is függ, hogy milyen autód van. Ha egy +10 éves csöves Honda-ra költesz mindenféle szánalmas karácsonyfadíszt, akkor nem is csodálkozom azon, hogy másoknak megvan a negatív véleménye. Nekem is herótom van az olyan kis nyikhajoktól, akik a kemény kis operátori fizetésüket mindenféle nevetséges sportkipufogóra és repülőgépszárny méretű ócska optikai spoilerre költik, miközben zajszennyezést okoznak a kemény kis 4 hengeres agysorvasztó hangú rizsrakétájukkal. Az ilyen simán besorolható a jó ízlés elleni bűntettek közé. Ha viszont egy sok milliós BMW-d/Mercid vagy hasonló igényes autód van és azt tuningolod normális keretek között, azzal nincs baj és akkor csak szimplán sárgák az irigységtől a gyűlölködőid. Nem kell velük törődni. Baleset esetén úgy is ők fognak ottmaradnak ott az 1.2-es bádogdobozukban. Figyelj, tényleg nem akarlak savazni, de ha nincs pénzed normális sportautóra, akkor inkább vegyél egy korrekt közlekedésre alkalmas igényes autót, de inkább hagyj fel ezzel a boyracer stílussal és a "tuningolt" japán "sportautókkal", mert egyrészt irtó ciki tud lenni egy semleges ember számára, másrészt semmit nem érsz el vele legfeljebb azt, hogy még a 60 éves nénike is megmosolyog.
2017. máj. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az tény hogy arra költöd a saját pénzed amire akarod, ehhez mindig jogod megvan. Másoknak meg joga van erről véleményt nyilvánítani. Most én is ezt teszem.


Szerintem irdatlan nagy ökörség kocsi tuningolására pénzt költeni mivel az az egyik létező legdrágább hobbi, az meg egyenesen szomorú hogy ez okoz örömet hogy veszel valami krómozott vasdarabot több százezer forintért. Ez ugyanolyan szánalomra méltó mint mikor panelprolik iPhone X-el mászkálnak.


Inkább élményekbe fektesd a pénzt, járj moziba, koncertre, kiállításra, külföldre, nyaralni, utazni.... a kocsit meg hagyd meg annak amire való: a közlekedésre.

2017. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!