Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar titeket, ha...

Miért zavar titeket, ha valaki nagyképű veletek?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki nagyképűen, bunkón és tiszteletlenül beszél és viselkedik veletek, az miért zavar tulajdonképpen?


Most itt arra szeretnék választ keresni, hogy hogy kell kezelni ezeket a helyzeteket.


Igazából ez csak akkor van rám bármilyen érzelmi hatással, ha az adott illetőt tisztelem és tartom valamire, különben pedig úgy beszélhet velem, ahogy akar, nem?


Hiszen ez nem rólam szól, hanem az adott illetőt minősíti. Tehát ezeken a helyzeteken szerintem felül lehet emelkedni.


2017. máj. 28. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kimondottan zavar, mert egyből levágom a stílust és abban a módban válaszolok én is az adott illetőnek.
2017. máj. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha felülemelkedsz akkor azt hiszik bármit meg lehet veled tenni. Egy senki vagy a szemükben. Azért nem érdemes felülemelkedni, mert ők a többség és csicskahíred lesz. Ha nem vagy az, akkor is
2017. máj. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem zavar, ha valaki "dominálni" akar, a hierarchiaharc győzelme engem illet, és nem a másik embert. :P :D
2017. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyyzerűen rühellem a nagyképű embereket. Nem csak akkor zavar, ha velem beszél valaki így, hiszen akkor hamar "leoltom". Inkább akkor zavaró, ha a jelenlétemben, mással beszélnek így.
2017. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Várjatok, de miért beszélnek veletek így egyáltalán?


Valami oka csak van nem?

Nem vagytok nekik szimpatikusak esetleg? Ez kinek a hibája? Igazából a te hibád is, mivel te váltottad ki belőle az unszimpitiát valamivel, és az ő hibája is, mivel ő pedig undorító módon reagálta le.

2017. máj. 28. 17:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Azt sem szeretem, ha bárkivel lekezelő valaki, nem csak velem szemben.

Nem tartom korrektnek, igazságosnak az ilyen hozzáállást. Aki megadja az alapvető tiszteletet, az szerintem megérdemli, hogy vissza is kapja.

2017. máj. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Igazából a te hibád is, mivel te váltottad ki belőle az unszimpitiát valamivel"


Valakinek csak úgy alapvetően nem szimpatikus valaki. Csupán a léte zavarja. Hadd ne legyen már hibás valaki, mert létezik és ki meri fejezni magát. Ugyanolyan joga van létezni, mint a másiknak. Ez nem hiba.

2017. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
#5:El vagy tájolva. A nagyképűség, nem azon múlik, hogy szimpatikus vagy, vagy sem. Nem láttál még olyat, hogy valaki nagyképűn, lekezelően beszél mással, mert annak mondjuk Suzukija van, neki meg BMW-je? Én már igen és az sem zavarta, hogy neki apuka tette a segge alá.
2017. máj. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De egyébként van, aki alapból ilyen lekezelően beszél gyakorlatilag mindenkivel. És ő sértődik meg, ha rápirítanak és megkérdezik, hogy mitől is van "ekkora arca".
2017. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#7: Szerintem pedig nem konkrétan a léte zavarja, mert az miért is zavarná? Hanem valamelyik konkrét tulajdonsága, személyiségi jellemvonása, esetleg a külseje zavarhatja.


Mondok egy példát: Az illető dadog, és nehezen megy neki a kommunikáció. Nos, és akkor van a személy, akinek nem szimpatikus ez, sőt kifejezetten irritálja, ezért tiszteletlen és bunkó vele. Vajon miért irritálhatja ez a tulajdonság? Csak nem azért, mert esetleg a múltban vagy jelenleg is neki is hasonló problémái voltak, és emiatt sérelmeket szenvedett el? Más oka nem igazán lehet ennek. És akkor itt már arra lyukadunk ki, hogy ez igazából az ő lezáratlan problémája, és az adott személlyé.


#8: Itt nem csak a nagyképűségről van szó.


#9: Igen, sajnos vannak ilyen emberek. Ezek nem fognak megváltozni, esetleg valami nagyon erőteljes pozitív vagy negatív történés hatására az életükben, ami gyökeresen megváltoztatja őket.

De nyilván annak is van oka, hogy miért lettek ilyenek. Mert szerintem olyan nincs is, hogy "ilyen a természete", hiszen az ember folyamatosan formálódik, változik, és nem állandó. És az is lehet, hogy valami olyan szélsőséges dolog történik az ember életében, hogy pár másodperc alatt annyit változik az ember, amennyit tíz év alatt sem sikerült.

Amúgy ellehet gondolkodni azon, hogy az "ilyen a természete" az csupán annyit takar, hogy ugyebár minden ember különböző élethelyzeteken megy át, különböző élményekben és traumákban van része, és ezáltal formálódik.

2017. máj. 28. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!