Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez 10-es skálán mennyire...

Ez 10-es skálán mennyire brutális?

Figyelt kérdés

Poénból pár tini lánynak beadtam, hogy a medvesajt azért medvesajt, mert medvetejből készült. ÉS EZEK ELHITTÉK D,:!!! Hát én, én... nagyon nehezen, de sikerült lepleznem az elkeseredettségemet.

A másik. Az osztálykirándulást terveztük. Én fölajánlottam, hogy menjünk Pécsre, mert sok ott a látnivaló, ráadásul ott van a Mecsek és tőle néhány tíz kmre Szigetvár. Erre az egyik lányosztálytársam:"De fogd már föl, hogy nem megyünk külföldre, főleg Bécsre nem". Erre én:"PÉCS és nem Bécs! Mióta van Bécs a Mecseknél?"

Az a tudat, hogy egy magyar gyerek még a saját hazáját sem ismeri, hát ez elszomorító. Ez gáz.

Na de most jön a legdurvább. A Terror házában voltunk az osztállyal. A kijáratnál volt egy kis pult, hol szuveníreket, Rubicon magazinokat és egyéb dolgokat lehetett venni. Megláttam egy bögrét, amire rá volt nyomtatva a NYILAS kereszt, és azt is árulták. Csodálkozva föltettem az egyik osztálytársamnak egy kérdést, hogy:"Melyik eltorzult lélek vesz nyilas bögrét?". Na erre egy másik lány osztálytársam, akinek a véleményére nem voltam kíváncsi, mert nem neki tettem föl ezt a kérdést, azt válaszolta:"Hát azok, akik hívei a kommunizmusnak." - eeeehhhh. ),: Ezt a tudatlanságot.

Köztudott, hogy a nyilasok nem voltak kommunisták, de közülük rengetegen elmentek ÁVHsnak a II. világháború után és így lettek úgymond "kommunisták". Ezt a muzeológus is elmondta nekünk, mikor körbevezetett minket. De ezt alap dolog tudni. Végül én lettem lehülyézve, mert kioktattam és faképnél hagytam.

Leegyszerűsítve a mai diákok nagyon műveletlenek, de pofázni tudnak olyanról, amiről semmit nem tudnak. Egyébként, aki meg híve a kommunizmusnak, akkor az nem nyilas bögrét, hanem vöröscsillagos bögrét venne. Ez embertelenül ciki.



2017. máj. 29. 20:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon ügyes és okos vagy [link]

Mostmár jó? :3

2017. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek kérdező. Nekem is van egy hasonló sztorim:

Töri órán nem tudom már hogyan jutottunk el ehhez a témához az egyik osztálytársammal, de megkérdeztem tőle, hogy "Mi Magyarország fővárosa?" Erre - nem tudta. Már nem azért, de én és a barátnőm teljesen lehidaltunk, amúgy sem egy okos lány az osztálytársam. De ehhez nem is kell okosnak lenni, hogy valaki tudja mivel ez KÖZTUDOTT.


Egyébként a kérdésre válaszolva: Igen ez brutális, de nagyon. DE azért ne aggódj nincs minden veszve, külföldön is vannak "ilyen" emberek.

2017. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%

0. Teljesen megszokott jelenségek.

Egyébként mindenkitől lehetne olyat kérdezni, ami az alapműveltség része és mégsem tudja. Tőled is.

Picit olyan, mintha felsőbbrendűnek éreznéd magad.

Az pedig rosszabb, mintha valaki nem tud pár dolgot.

2017. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
20%
1, a Bécs miatt, de nem kell rajta fennakadni. Szerintem inkább kicsit szórakoztató:) Olyan nagynak meg menőnek, meg nagyokosnak hiszi magát, és örül neki. Tök jó, hogy valaki már ennyinek is örül, azt közbe nincs is igaza:)
2017. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
*Ja de várjunk,lehet,hogy csak okosnak akart látszani,mert kicsi az önbizalma, és gondolta, hogy ha elég határozottan mondja, még el is hiszitek neki. :) Úgy akart csinálni, mintha ő olyan művelt meg tájékozott lenne; esetleg nem is tudja, hogy ti tudtátok amúgy, erre nem számított, és most abban a hitben van, hogy milyen jót mondott; villogni akart vele, hogy milyen okosnak meg nagyszerűnek tűnjön.
2017. máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
(végzős érettségiző osztály)Beszélgettem osztálytársammal és egy új témát felvetve megkérdezte hogy -"a cigányok azok a románok?" Mondom -"nem, te a romákra gondolsz" erre ő -"hát a román meg a roma az nem ugyan az?" (komolyan gondolta nem viccelt) Hát sírtunk a röhögéstől, de amúgy ugyanez a lány osztályelső angolból és intelligens szimplán csak ez neki nem volt tiszta,de én pl meg abban a tévhitben voltam ugyaneddig a beszélgetésig hogy a vajdák azok Erdélyben vannak... Attól hogy valaki nem tud egy-két dolgot ami alapműveltségbe tartozik az nem azt jelenti hogy ostobák, szimplán csak beletrafáltál egy olyanba amit pont nem tud.
2017. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Amúgy nincsen felsőbbrendűségi komplexusom és tudom, hogy a műveletlenség gyakori jelenség, de tudjátok egy olyan embernek, akinek a lexikális tudása eléri az alapot, vagy egy kicsit tágasabb tudás birtokában van, vagy még annál is többet tud, akkor neki elég nehéz ezzel a helyzettel nap, mint nap szembesülnie. Amúgy én úgy vagyok vele, hogy ne beszélj olyanról, amiről nem olvastál vagy nem vagy kellően informálódva arról a dologról. Most mondhatjátok azt, hogy legalább megpróbált okosnak mutatkozni, de nem sikerült. Nem hiszem, hogy annyira fájna az embereknek, ha leülnének és olvasnának egy picit, majd azután osztanák az észt. Pl.: Utána néz, hogy mi volt a vörös -és a nyilas terror, értelmezi az ezekről írt szövegeket, és már tudna egy viszonylag megfelelő véleményt alkotni. Még egy átlagos intellektusú ember is képes lenne erre.

Egyáltalán miért kell valakinek olyanról pofáznia, amiről gőze sincs? Nem azt szeretném, hogy mindenki váljon lexikonná, de nem tagadom, hogy én lennék a legboldogabb, ha az emberek értékrendje nem csak facebookból, instagramból, buliból, piából és drogból állna. Leegyszerűsítve az emberek értékszemlélete igazán lehetne kifinomultabb.

De ebben az a szörnyű, hogy az egyik osztálytársam úgy akar fogorvos lenni, hogy kémiából, fizikából kőkettes. A másik osztálytársam pedig úgy akar mikrobiológus lenni, hogy megbukott matekból, de ez még nem semmi, van egy anorexiás osztálytársam is, aki pszichológus akar lenni úgy, hogy nem olvas szép irodalmat és jó, ha lesz érettségije. Az nagyon gáz, hogy az emberek ennyire nincsenek tisztában a képességeikkel és helyzetükkel. De meg se próbálnak változtatni ezen.

2017. máj. 29. 21:30
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
Ők műveletlenek, te pedig szociális képességekben alulfejlett. Ugyanott vagytok...
2017. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"Ők műveletlenek, te pedig szociális képességekben alulfejlett. Ugyanott vagytok..."


Nem vagyok "szociális képességekben alulfejlett". Az a tény, hogy nem bírom őket, az nem azt jelenti, hogy bunkó is vagyok velük. Egy bizonyos szintig kimondottan toleráns vagyok velük. Ne úgy képzeld el, hogy minden egyes baromságért leugatom őket. Csak minden 15.-ért, de az igaz, hogy észveszejtően tudálékos vagyok.

"Ugyanott vagytok"- Ez max azért igaz, mert míg ők műveletlenek, az én személyiségem pedig annyira elcseszett, mint az Arany virágcserép főhőséé, Anselmusé.

2017. máj. 29. 22:06
 10/22 anonim ***** válasza:
Jóvannaa..
2017. máj. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!