Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy csináljam?

Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Egy szörnynek érzem magam. A páromnak rémálmai vannak miattam, és ő nem is tudja hogy miattam vannak, de én igen. Szeretném szeretni őt! De sokszor olyan hülyén viselkedem vele. Nagyon magányosnak érzem magam és sokszor boldogtalannak, rengeteg minden nyomaszt. Szeretném boldognak látni őt! Ő szeret engem és velem szeretne lenni, én pedig azt szeretném hogy jó legyen neki ezért szeretnék változni. Bántani nem bántom, de amikor a fájdalmaimat elmondom neki, látom, hogy megviseli a dolog, és szeretné ha én is rendben lennék, mint ő. Nem akarom tönkretenni ezt a kapcsolatomat is! Hogyan lehet megváltozni? Mit csináljak? Hogyan legyek jól, hogyan legyek más ember? Nagyon kérem valaki segítsen mert ez nagyon fontos nekem!

2017. máj. 30. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha sok dolgon szorongsz és feszült vagy állandóan, akkor szerintem érdemes lenne pszichológushoz járni, közösen azonosítani a stresszt okozó tényezőket az életedben, és valamit kezdeni vele.
2017. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Voltam már néhánynál, de nem tudtak velem mit csinálni... Gyógyszert meg nem akarok szedni mert az nem old meg semmit :( Csak tüneteket enyhít meg függő lennék tőle.

Szeretnék inkább a magam erejéből változni, csak nem tudom hogyan csináljam, hogy lehetne jobb

2017. máj. 30. 08:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Rá kéne jönni, hogy mi a probléma. Ha valami történt korábban, amit nem tudtál feldolgozni, akkor nem muszáj gyógyszer is. De ha nem ilyen, hanem idegi eredetű, akkor kell.

Nem feltétlenül rossz a gyógyszer. Csak meg kell találni az igazit.

2017. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem fogja helyetted meglépni azokat a dolgokat, amiket Neked kell. Viszont rávilágíthat, hogy mit kellene tenned. Ebben van szükséged segítségre, de a kivitelezés a Te felelősséged.

A gyógyszerek átmenetileg segíthetnek, hogy ne csak a negatív dolgokon agyalj. Ha viszont tudatosan tenni fogsz azért, hogy jobban érezd magad, akkor a gyógyszerek is elhagyhatók lesznek. (tapasztalat).

Ez egy hosszú folyamat, de az már siker, hogy felismerted, hogy változtatnod kell!!! A gondolkodásmódon a legnehezebb. Nehezebb, mint egy rossz szokáson. DE NEM LEHETETLEN! Meg kell határoznod, azokat a pontokat a gondolataidban, amelyek a további negatív gondolatokat és érzéseket generálják, és ezeknek kell kitenni a "STOP" táblát. Azonnal meg kell fordítani az irányt. Ez először nehéz, de egyre jobban menni fog, minél inkább figyelsz rá.

2017. máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az előbbi. Bőven vannak traumák mögöttem :(

Csak a legutóbbi pszichológus már ki is mondta, hogy nem tud velem mit kezdeni. Nem értette meg.

Legszívesebben én is csak elfelejtenék minden rosszat. Azt hiszem inkább arról van szó, hogy nagyon belelovalltam magam dolgokba és nem tudom elengedni őket.

Nem tudom, honnan lehet tudni, hogy valami idegi eredetű-e.

2017. máj. 30. 09:12
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem csak negatívokon gondolkodom, ha a kedvesemre gondolok akkor boldog vagyok, csak remélem velem marad, annak ellenére amilyen vagyok. Ő nagyon szeret engem és nem akarom őt elveszíteni. Még sose szeretett így senki.

Tudatosan tenni akarok, csak nem tudom hogy hogyan változtassam meg az érzéseimet és a gondolataimat (azok a rosszak amik néha eszembe jutnak és foglyul ejtenek, ennek meg Ő issza meg a levét :( mert nem tartom magamban hanem elmondom neki).

2017. máj. 30. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Írj pár konkrétumot!


Becsaptak, lehúztak, kihagytak?

2017. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!