Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek egyes...

Miért nem képesek egyes emberek egy kicsit is odafigyelni másokra? Titeket mi idegesít a legjobban?

Figyelt kérdés

A teljesen hétköznapi dolgokról beszélek:

- leszáll a villamosról de megáll konkrétan az ajtó előtt és nézelődik, telefonál, aztán ha nem tudnak tőle leszállni vagy valaki véletlen belé megy, akkor meg fel van háborodva

- felszáll a buszra/villamosra úgy, hogy megáll az ajtóban, hogy még véletlen se lehessen felszállni tőle

- megy pár ember egymással beszélgetve a járda közepén, senki sem fér el tőlük, ha valaki szóváteszi, vágják a bunkó pofákat

- boltban/bevásároló központban keresztbe fordítja a kocsit, hogy még véletlenül se lehessen tőle elférni, vagy odaférni valamihez

- tolakodás

- időseknél ha valaki nem adja át ma helyet, akkor szidják a fiatalokat, de ha valaki átadja, azt 10-ből 9 még csak meg se köszöni

- öregeknél, ha valaki köszön nekik, visszaköszönésre se méltatják sokan, de ha valaki csak egyszer nem köszön nekik ezek után, akkor már megy is a panaszkodás, hogy a fiatalok még köszönni se képesek

- hangosan telefonál a buszon, az egész busz őt hallgatja, ha valaki szól neki, fel van háborodva


És így tovább.


Velem olyan volt, hogy 2 vonatpótló autóbusz volt, az egyik a falvakban is megállt, a másik csak a következő városban. Ezt a buszsofőr is elmondta az indulás előtt. A nő felszállt arra a buszra, ami csak a városban áll meg. Majd útközben meggondolta magát, és kérlelte a buszsofőrt, hogy álljon meg a faluban, mert ő mindenképp le akart szállni. A buszsofőr pedig nem állt meg, mert megmondta, hogy nem erre a buszra kellett volna felszállni és nem útközben kellett volna meggondolnia magát. A nő pedig panaszt tett a buszsofőr ellen....


Nektek volt mér ilyenben részetek? Hogy reagáltatok/reagálnátok?

Titeket mi bosszant vagy idegesít nagyon ilyen téren?



2017. máj. 30. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Az a halálom,mikor a bevásárlókocsit a bolt közepén hagyják,aztán ha arrébb tolom még ők húzzák a szájukat. Aztán azt is utálom,mikor a boltban odaadják a kaját a gyereknek,amit sok esetben utána ki sem fizetnek. Aztán azt is utálom ,mikor leszállnék a buszról,de valami okos megáll az ajtóban,és senkisem fér el tőle, és még neki áll feljebb,ha valaki kiakad.
2017. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Én azoktól az anyukáktól vagyok plafonon, akik azt képzelik, hogy mindent megtehetnek csak azért, mert nekik kisgyerekük van.

Múltkor állunk az elég hosszú sorban a boltban, erre anyuka tolja a sor mellett a babakocsit a 2 gyerekével (az egyik 2-3 éves volt a másik kisebb). Azt hittem a sor elejénél akar valamit levenni a polcról, de nem. Szépen beállt az első ember mellé, majd az egyik alkalomkor odavágódott a kasszához (önkiszolgálós kasszák, ahol a vevőnek kell becsekkolni a cuccokat). Meg is mondta neki a sor elején mindenki, hogy irány a sor vége, mert mindenki idevár. Anyuka meg csak integetett, hogy "jó oké persze". Aztán jött a menedzser, és megmondta neki, hogy ez bizony nem így működik, irány a sor vége. Anyuka félreállt a gyerekeivel. Várt vagy 5 percet (a sor még mindig hosszú volt), majd ismét odament a kasszához. A menedzser ismét szólt neki, mire elkezdett a gyerekkel takarózni, meg hogy a gyerek nyűgös meg stb.

Végül megsértődött, otthagyott mindent amit venni akart, és elment a boltból.

Ja és nem ez volt az első eset, hogy ilyennel találkoztam. Elképesztő, hogy még neki állt följebb.

2017. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Juj ezt kihagytam,amit a kettes írt. Első válaszoló vagyok,én is rühellem ezt. :D
2017. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

# 2: Tényleg nagyon rosszul oldotta meg, de azért kívánnék neked egy menetet egy nyűgös gyerekkel.

Az a legszebb az ilyenben, hogy valahol jogos a háborgás, de ha szépen kivárja a sorát és elkezd megnyugtathatatlanul sírni a gyerek, akkor meg sokan azon lennének kiakadva.

Megfigyeltem, hogy van, aki (ha ideje is engedi) inkább előreengedi a gyerekeket, időseket. Egyrészt kivédi az esetleges tolakodást, pofátlanságot, másrészt nem kell hallgatni egy türelmetlen gyerek nyafogását, sírását, harmadrészt meg jó fejnek érezheti magát, hogy milyen előzékeny volt.

2017. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha panel társasházban valamelyik lakó már hajnali 4-kor elkezdi hangosan hallgatni a rádiót, úgy hogy a háztömb minden lakója hallja. Aztán amikor ismeretlenül szívatom, becsengetek hozzá ahányszor csak lehet, meg a postaládáját teletömöm reklámújsággal akkor meg ő bömböl hogy milyen hülye emberek vannak.

Vagy amikor a kutyások a ház előtti kiskerteket használják kutyaürítő helynek és ott hagyják. Pedig arra a célra ott van a saját ágyuk vagy a levesük.

Ha a bevásárlóközpontban van minimum 10 kassza, de abból csak egy üzemel és minimum 50 fő áll sorban. Azt hiszem ez a "kedvencem". Ekkor pappá szoktam változni és hangosan imádkozva mondom hogy "Adj Urunk még egy pénztáró-ó-óst!". Ez mindig bevált, fél percen belül akár kettő is beugrik a helyére mint nikkelbolha.

A társasházunk lakói elhanyagolják a saját épületüket. Ha kiég a folyosón egy izzó vagy meghibásodik egy zár, egyik sem szól a közös képviselőnek hogy intézkedjen. Vagy hogy a gazt távolíttassa el az épület körül. Meg a csikket a bejárat előtt eldobja és már fél centi vastagon áll ott a csikk réteg. Ugyanakkor a multik gyárait naponta sterilre nyalják mert az nem a sajátjuk.

2017. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Nem ott vannak agyilag ahol épp vannak, vagy rossznak érzik a sorsukat, vagy direkt taplók.


Az anyukát meg automatice engedhettétek volna gyökéragyak.. Akkor ki a bunkó? Meg ki nem veszi észre a másikat?

2017. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 4-es, tudod ez nem így működik! (2-es vagyok)

Ha anyuka esetleg megkéri, hogy előrébb mehet-e, mert nyűgös lesz a gyerek és nem akarja, hogy ordítson mindenki füle hallatára, akkor azt mondom oké.

De úgy, hogy se kérdezés se semmi nélkül odapofátlankodik a sor elejére, az viszont egyáltalán nem fair!

Főleg az nem, amikor az anyuka nekiáll a pofátlansága miatt a gyerekkel mentegetőzni. A gyerek nem mentség ám mindenre! És nem is értem, hogy ilyen bevásárlásra meg hasonlókra miért kell elcibálni a gyereket. Mint mondtam, nem ez az első eset, hogy ilyet látok. Orvos ismerősöm is mondja, hogy a rendelőben is rendszeres az ilyen. A gyereknek semmi baja, de anyuka elhozza magával, hogy ne kelljen kivárnia a sort, mondván ordítani fog a kölök, ha nem engedik előre. Nem vagyok gyerekellenes, de bunkóságnak és egy anyához nem méltó viselkedésnek tartom, amikor valaki direktbe a gyereket használja pajzsnak azért, hogy pofátlan és bunkó lehessen, hogy sz@rhasson mindenkire.

2017. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az összes villamosos-buszos példád és a járdát elfoglaló emberek engem is baromira idegesítenek! Aztán:


- csörög a telefonja moziban, színházban, aztán hagyja csörögni, nehogy lebukjon, hogy az ő telója... akkor inkább vegye ki és kapcsolja le.

- ha már 1 perccel többet kell várnia pénztárnál, mert mondjuk nincs a terméken vonalkód, már csapkod, hisztizik és káromkodik

- amikor kérdés, kérés nélkül betolakszik a sor elejére bárki (akkor is idegesít, ha terhes, kisgyerekkel van vagy idős, mert nem alanyi joga)

- olyan ember, aki lomhán mozog, van két oldalt egy rahedli csomagja, és PONT KÖZÉPEN megy a járdán úgy, hogy nem lehet kikerülni

- aki járdán biciklizik úgy, hogy nincs felfestett bicikliút (kiv. gyerekek), és még ő van felháborodva, ha ki kell kerülnie egy gyalogost

- amikor boltban az eladó drámaian sóhajtozik, ha kérdezni merek tőlük, és nem is buta / egyértelmű dolgot (pl. menzán 10féle rántott dolog, nincs kiírva, mi melyik, és meg merem kérdezni, hogy mi micsoda... mintha tudnom kéne fejből és kép alapján, hogy mi disznó, mi marha, mi gomba (nem volt klasszikus gombafej alakjuk), mi csirke...)

- munkahelyemen... ilyen nagy irodaházban dolgozunk, és nem képesek a recepciósok visszaköszönni... és ugyanazok, ha én nem köszönök egyszer egy szökőévben, megdöbbennek, és gúnyosan köszönnek, hogy "Jó reggeeeeeeeeeeeeeelt!"

- amikor vmi rosszul van felcímkézve a boltban, a pénztárnál drágább, és annyiért nem akarom megvenni, bunkó lesz az eladó

- amikor úgy kanyarodik be vki olyan helyre, ahol gyalogosok is járnak, és a gyalogosoknak zöld van, hogy nem indexel, aztán neki áll feljebb és ordibál ki a kocsiból

2017. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor moziban végig a film alatt röhögnek és poénkodnak a gyökerek, egymással beszélgetnek, és nem érdekli őket, hogy mások fizettek azért, hogy nézzék a filmet, de ők simán elcseszik. Ha dumálni akarnak, menjenek kocsmába vagy akárhova... Dühíteni szokott, hogy ennyire parasztok az ilyenek, hogy a másik emberre nincsenek tekintettel.
2017. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Most mit magyarázkodsz, 7-es, egy szóval sem írtam, hogy az adott helyzetben nem volt igazad.

Tanuljatok már meg szöveget is értelmezni, könyörgöm.

2017. máj. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!