Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öregek miért hiszik, hogy...

Az öregek miért hiszik, hogy ők jobb emberek mint a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
Állandóan azt mondják, hogy bezzeg a mi időnkben minden más volt... Pedig akkor is rengeteg nemi erőszak volt. Például nagyapámat majdnem halálra verték, mert udvarolt nagyanyámnak. Szerintem sokkal rosszabb világ volt mint most. Az emberek meg mindig is undorítóak voltak.
2017. máj. 31. 07:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Az idő mindent megszépít...ezért.
2017. máj. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
42%

Nem volt rosszabb, és nagyon ritka volt a nemi erőszak is. Amit írsz a nagyapádról, az nem nemi erőszak, hanem versengés a fiúk között. Az emberek sem voltak undorítóak, sőt a rokonok, munkatársak segítették egymást. Nem volt ennyi válás sem. Igaz, nem is 13 évesen kezdték a szexet.

Az természetes, hogy minden más volt, ahogy majd te is ezt mondod az unokáidnak. A világ állandóan változik és nem mindig jó irányban.

2017. máj. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
47%

#2: "Nem volt rosszabb, és nagyon ritka volt a nemi erőszak is."

Biztos örültél volna ha a munkásőr csesztet vagy épp az ÁVH figyel mert a szomszéd feldobott hogy miből van új autód évente. Az a baj úgy nyilatkozol hogy akkor még nem is éltél vagy pólyában ugráltál a panel közepén és lested a videoton tv-t amin hétfőként nem volt adás.

2017. máj. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%

Nosztalgiáznak, tetszett nekik hogy a banánért is sorba kellett állni. Jobb világ volt szerintük, mégis használják az új dolgokat...

Nemi erőszakról jut eszembe, dédnagymamám mesélte hogy a 70-es években a Szovjet katonák mit műveltek...fegyverrel részegen lopták a bort. Aztán lett szólva a rendőröknek de ők sem mertek fellépni ellenük. Mennyire jó lenne most ha idegen katonák rohangálnának az utcán..."jobb volt minden" ugye?!...

2017. máj. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

3: "Az ÁVH figyel, hogy miből van új autód évente?"


Akinek évente új autója volt az ÁVH idején, azt senki nem figyelte, mert valószínűleg az volt az ÁVH :)

56 előtt nem volt jellemző, hogy átlag polgár évente új autót vett, hovatovább az se nagyon, hogy egyáltalán autója volt.. szóval sikerült egy nagyon életszerű példát felhozni.. látom, te is tudod, miről beszélsz..

2017. máj. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
66%

valóban, az idő mindent megszépít. Nem kell nagy magaslatokra pörögni, majd rájössz. Akár egy, a maga idejében rosszul működő párkapcsolatra (vagy durva szakításra) is sok év múlva gondolhatsz úgy, hogy milyen szép volt, vagy akár el is felejted belőle a rosszat, és visszasírod azokat az időket (ilyen olyan okok miatt)

Nem vagyok öreg, szűk 33, de sokszor már én is mondom, hogy "bezzeg az én időmben". Tipikus eset, hogy mostanában egy tizenpáréves kölyök nem szégyenlős beszólni egy korombelinek (ezzel konkrétan nincs bajom, főleg ha jogosnak érzem, én igyekszem egyenlő félként kezelni mindenkit, legyen az fiatalam vagy idősebb nálam), holott "az én időmben",teszem azt általános iskola 6.-ban (12 évesen) nem mertünk beszólni egy 8.-osnak (14 évesnek), holott keményen 2 azaz KETTŐ év volt köztünk.

Változik a világ, ez van. Szerencsére abba az irányba, hogy lazulnak a kötöttségek, a formaságokat inkább átveszi a "lazaság", de ez így van rendjén.

2017. máj. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Egybként a kérdés nem arról szól, hogy régen jobb volt-e minden, hanem hogy az öregek miért hiszik magukat jobbnak. A kettő persze valahol összefügg, de alapvetően mégsem erről szólnak a válaszok.


Az öregek jobbnak hiszik magukat, és emögött valószínűleg az van, hogy annak idején az akkori fiatalok rengeteg mindent nem engedtek meg maguknak, amit most már sajnos mindenütt tapasztalni, káromkodás, buszon-villamoson, nyegle, hányaveti, szemtelen viselkedés, beleszarás úgy en bloc mindenbe, kötelességtudat hiánya, sorolhatnám..

Nyilván ez nem érvényes mindenkire, mint ahogy régen sem volt mindenki angol lord, de az arányok sajnos sokat romlottak..

2017. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
13%

Többet átéltek, tehát tapasztaltabbak.

A tapasztalat a gondolkodni tudóknál és azt művelknél bölcsességgel jár.

.

A "szerintem" nem bizonyító erejű!

.

"Az emberek meg mindig is undorítóak voltak."

Remélem, ettől függetlenül te embernek tartod magad!

2017. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%
Már az ókori görögök idején is azt mondtak az idősek, hogy az aktuális fiatal generáció mennyire nulla, ha mindig igaza lenne a mai fiatalozóknak, akkor már az egysejtűek szintjén lennénk. Sajnos nekem már huszonvévesen is mai fiataloztak egyes ismerőseim a tizenévesekre, egyébként épp azok és épp azért, akik leginkább olyanok voltak, mint amiért a tizenéveseket szidják.
2017. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Varga Péte4 ***** válasza:
34%

Az életkorral változnak a prioritások, változik az értékrend. Valószínűleg nem véletlenül hozta ezt az evolúció.

Ilyenformán szerintem teljesen normális, ha egy fiatalnak más a "jó" mint egy idősebb embernek. F/67

2017. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!