Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan jött ez az új hóbort,...

Honnan jött ez az új hóbort, hogy a személyes névmásokat nagy betűvel írjuk, a másik tiszteletének kinyilvánítására, legyen az akár egy hivatalos levél, vagy csak egy chates beszélgetés? Honnan vettük ezt át? Ki találta ki?

Figyelt kérdés
Holott egymás háta mögött meg mindennek elmondja egymást mindenki! Már megint egy képmutató szokás, egy értelmetlen külsőség, amelyre 3 perc alatt szokott rá az ország.

#tisztelet #személyes névmások nagybetűvel
2017. jún. 1. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Eredetileg nagy betűvel írták, évszázadokkal ezelőtt is, csak a lusta új generáció kezdte el kisbetűvel írni, hogy azzal is időt spóroljon.

Nem mai találmány.

Ezen kívül: vannak olyan helyzetek, mikor nagybetűvel illik írni, pl. hivatalos levélben. Ahogy akkor is sokan nagybetűvel írják, ha a szüleikről van szó: Anyám és Apám. Nem azért, mert nyelvtanilag így helyes, hanem mert ezzel fejezik ki a tiszteletet.


Személy szerint inkább pártolnám, hogy legalább írásban, ráérősen pötyögve adják már meg a tiszteletet egymásnak az emberek, és szokjanak egy kis udvariasságot. Lehet, élőben is átragadna, és nem löknék fel egymást az ajtóban.

2017. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megszólításban nagybetű, egyébként meg szerintem nem pont ezzel adjuk meg a tiszteletet, hogy nem tudunk helyesen írni. Kb. olyan, mint a muszáj rossz írása, terjed.
2017. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

"Eredetileg nagy betűvel írták, évszázadokkal ezelőtt is, csak a lusta új generáció kezdte el kisbetűvel írni, hogy azzal is időt spóroljon. "


Egyáltalán soha a büdös életbe nem nagybetűvel írták, csak a lusta interneten okoskodó generáció ennek sem tud utánanézni.


Kérdező: ez nem új hóbort, régen is írták így, ha tiszteletet akartak kifejezni, de szabály szerűen a személyes névmásokat SOHA nem kellett nagybetűvel írni.

2017. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Mert azt gondolják, hogy ezzel megadják a másiknak a tiszteletet. De van, aki csak szimplán buta, és nem tudja, hogy kicsivel kell írni és a szüleitől is naggyal írva látta.
2017. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Én kizárólag olyan nőknek szoktam ilyen formában írni, akik szimpatikusak számomra.
2017. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Én magamtól kezdtem el így írni, és nagyon kevés embernél látom. Csak azoknak írok így, akik egy minimális szimpátiát kicsikartak belőlem, ha másokkal beszélek a személyről, akkor a nagy betűs névmás azt jelenti, hogy tiszteletet is érzek iránta. Ehhez úgy ahogy hozzá szoktak az ismerőseim.
2017. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem tisztelet, az anglicizmus, semmi egyéb.


Általában a -fogalmazzunk így- első generációs felsőoktatásban végzettek és az az alatti végzettségűek használják így. Árulkodó.

2017. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es aglicizmusnak nem nevezném azért, mert angolban sem minden személyes névmást írnak nagybetűvel.
2017. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
14%

Ha előkaptok egy számlát, akár, akkor azon az szerepel, hogy: "A rezsidíj csökkentése nélkül Önt ebben az elszámolási időszakban a következő fizetési" bla, bla, bla.

Itt is nagybetűvel van írva, és az oka a tisztelet adása. Ha kisbetűvel írnák, az is helyes lenne, de udvariatlan.

Innen, a hivatalos levelekből lett átvéve ez az írjuk nagybetűvel dolog, de valóban nem új hóbort.

Megszólításnak még elmegy, de ha valakiről beszélünk, akkor szerintem is már túlzás (pl. mondtam Neki).

2017. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Régen is volt rá példa, hogy E. ill. T/2-ben nagy betűvel írták a személyes névmásokat. Nincs ezzel baj. Írásban a Te ill. Ön ma már-már alapelvárás, hogy nagy legyen. Ragozott formában már sokszor a téged, de legfőképp pl. a hozzád, már általában kicsi marad.

Képmutatás, amikor harmadik személyben nagyolunk. "Mindig mindtam, hogy Ő nem való hozzád." Jujj. A másik kedvecem, amikor magáz az önözés helyett, de nagybetűvel. "Ez a Maga dolga lesz." Olvasni is szörnyű.

2017. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!