Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb a ket szakma...

Melyik a jobb a ket szakma kozul szerinted? Melyik a piackepesebb?

Figyelt kérdés
munkaugyis tanfolyamra mennek engem csak ez a ket szakma erdekelne, gyartosori gepbeallito illetve szamitogepszerelo es karbantarto, melyik a jobb szted??

2017. jún. 1. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Inkább az IT, de szerintem egyik sem.

Csak ezek közül választhatsz?

2017. jún. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van tobb is de azok nem erdekelnek, pl bolti elado, pincer, szakacs, ha rajuk gondolok is rosszul leszek, ugyhogy csak ez a ketto maradt szamomra.
2017. jún. 1. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha belegondolunk, gyárak mindig is lesznek, és a gépesítés ellenére azért a belátható jövőben még kelleni fog emberi munkaerő a gépek beállításához/karbantartásához. Míg a számítógép szektorban én azt látom, hogy amennyiben nem garanciális termékről beszélünk,az emberek inkább hajlamosak új alkatrészeket venni, ha valami meghibásodik. Szerintem jelenkori fogyasztói társadalmunkban az emberek amúgy is cserélik 3-4 évente az elektronikai/IT eszközeiket, ritkább eset a szerelő. Bár a laptopoknál ez talán máshogy van. Nem tudom, egyébként egyik sem túl kecsegtető szerintem, A gyárban csak pár évtized, és talán ott is beüt a teljes automatizálás, amikor már nem kell munkásokat fizetni. Én mégis inkább talán arra szavaznék
2017. jún. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Igazából egyikkel sem fogsz tudni munkát találni, nemhogy normálisan keresni. A számítógépszerelő és karbantartó szakmát egyenesen viccnek tartom (informatikus hallgatóként mondom) annak tudatában, hogy ma már az y generációs srácok túlnyomó többsége hobbiszerűen is képes megjavítani egy gépet és egy komplett konfigurációt összerakni. Szóval abszolút nincs benne ráció és jövő, de főleg azért mert manapság egy alkatrész filléres összeg és inkább az ember kicseréli, mintsem javítgassa. Azzal a "végzettséggel" max egy mezei eladónak mehetsz számtech boltba ha van valami csókosod, aki be tud rakni. Egyébként kvázi az összes OKJ-s végzettségre elmondható az, hogy szinte nulla az értéke, ami csak s***törlésre jó igazán. Csak pár olyan szakma van (pl. CNC programozó, valamilyen pénzügyes OKJ, villanyszerelő), amivel talán kezdhetsz valamit és kereshetsz annyit, amiből szűkösen meg tudsz élni. De a legtöbb szektorban (it, pénzügy) is mindig inkább a diplomásokat fogják előnyben részesíteni és egy sima pénzügyes vagy hálózattelepítő végzettséggel nem sok sanszod lesz megszerezni egy olyan állást, ahova a diplomások körében is eleve nagy a túljelentkezés.
2017. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

"Egyébként kvázi az összes OKJ-s végzettségre elmondható az, hogy szinte nulla az értéke, ami csak s***törlésre jó igazán. Csak pár olyan szakma van (pl. CNC programozó, valamilyen pénzügyes OKJ, villanyszerelő), amivel talán kezdhetsz valamit és kereshetsz annyit, amiből szűkösen meg tudsz élni. "


Tipikus egyetemista felfogás, csak a szűk kis világukat látják át. A legtöbb diplomás szakmáról elmondható, hogy kényelmesebb körülmének között kapják meg ugyanazt a fizetést, mint a sima szakmás emberek. Maximum pár tízezer ft különbség szokott lenni.

2017. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szakács 99,5 szer jobb bàrmelyiknél a pincér meg 85,78 szor jobb.


Szakácsként nyithatsz éttermet vagy külföldi munka 9x magyar minimálbérért meg te egy egyedi, pótolhatatlan ember vagy ha viszel bele fantáziát.

Pincér csak annyi, h jól keres külföldön ha jó a kiállàsod megint ok.


Ha ezek nem jönnek be akkor gyártósori beállító

2017. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat.
2017. jún. 1. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!