Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez még így a 21....

Miért van ez még így a 21. században? Mármint, hogy egy férfi szava többet nyom a latba egy nőével szemben?

Figyelt kérdés

Csak néhány eset az életből. Egyedül nyitottam számlát a bankban a saját nevemre, néhány nappal később a férjem minden meghatalmazás nélkül elintézte, hogy kettőnk nevén legyen a számla. Ezzel szemben, amikor egy szolgáltatónál (gáz) én akartam ügyet intézni, elhajtottak azzal, hogy nem velem kötötték meg a szerződést, nem tárgyalhatnak velem.

Másik eset: Nyelvet csoportbontásban tanítanak az iskolában. 2 csoport 2 külön tanár. Első évben a bontást így volt: 1.jó tanulók 2. kevésbé jó tanulók. A következő évben az iskola vezetése kitalálta legyen két vegyes csoport. A lányom így a másik pedagógushoz került. Utálta. Bementem az igazgatóhoz, kértem tegye vissza a régi tanárnőhöz. Elutasít. Férjem bement, tárgyal, igazgató enged.


Mindketten diplomásak vagyunk. Nem szoktam cirkuszolni. Értelmesen megfogalmazom, mit szeretnék.

Más is találkozik ezzel a jelenséggel?



2017. jún. 1. 16:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

A férjed bizonyára határozottabb, karizmatikusabb nálad.


Amúgy a gázszolgáltatók tényleg csak azzal hajlandóak ügyet intézni, akinek a nevén van a szerződés.

2017. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon egyszerű a válasz: a férfiaknak általában határozottabb a fellépésük, és nem hagyják olyan hamar sem elbizonytalanítani, sem "elhajtani", mint a nők. + Az is kevésbé érdekli őket, hogy mit gondolnak róluk, és bátrabban vállalják a konfliktushelyzeteket is, míg egy nő nagyon hamar elkezd azon lamentálni hasonló helyzetben, hogy valóban jogos-e az álláspontja.


Ez így is lesz, míg világ a világ, képzettségtől vagy IQ-szinttől függetlenül, mert tudod, ezt teszi a tesztoszteron. :)

2017. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

igen, a napokban hoztak le egy cikket arról, hogy a fazekas gimnázium egyik tanulója "lány létére" megnyert egy versenyt, borzasztóan felhúztam magam.


utálom, hogy magyarországon csak az erődemonstrációból értenek, és ennek a kultusznak az is a része, hogy a férfiak véleményét előrébb tartják.

gépészmérnök leszek, és gyakran kell magyarázkodnom, hogy csinos nő létemere miért választottam ezt a hivatást. egy férfit sem hallottam még magyarázkodni amiatt, mert mérnök.


de ha megfordítod, számonkérik pl. az ápoló férfiaktól, hogy miért választanak nőies szakmát, szóval itt a probléma sajnos a szexizmus, nem csak a hímsovinizmus... nagyon le vagyunk maradva, minden téren.


a bankot meg tudod oldani, hogy csak a te neveden legyen? ez nonszensz.

2017. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
8%
Gratulálok a "diplomád"-hoz.
2017. jún. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
11%

Nem értem az utolsó felháborodását. Azért hangsúlyozták ki, hogy lány, mert 10-ből ha 1 rangos matematikaversenyen lány ér el helyezést, akkor sokat mondtam.


Fel kéne fogni, hogy a nemek között jelentős biológiai különbségek vannak, nem csak testileg, hanem gondolkodásban, készségekben is. A férfiak egy dologra jobban tudnak koncentrálni (lásd a matematika példáját), míg a nők több dologra is képesek egyszerre odafigyelni. A férfiak - ahogy már említették előttem - határozottabbak és makacsabbak, a nők könnyebben meggyőzhetőek.


Gyakran felhozzák az átlagfizetések példáját is, amely marhaság. A vezető pozíciókban sokkal több férfi van, mint nő, és ők kapják a magas fizetéseket.


Ha akkora nemi egyenlőséget akartok, akkor a nőket védő törvényeket, jogszabályokat szüntessék be, és ne legyen tele a média férfiak által elkövetett nemi erőszakkal, illetve ne legyen súlyosabb bűncselekmény egy nő elkalapálása, mint egy férfié.

2017. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

"mert tudod, ezt teszi a tesztoszteron"


Nevelés és szocializáció kérdése is.

Pl. oviban fiú huzigálja lányok haját "jaj azért csinálja, mert tetszel neki", "a fiúk már csak ilyenek".


A lányokat sokszor sokkal bizonytalanabbá nevelik.

Jó, nem a mostani tinikről beszélek. :DD

2017. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi normális válaszokat.

4-s, attól még hogy te neked nincs, nekem lehet. Csak azért jegyeztem meg, nehogy a végzettségünk közti különbséggel magyarázza bárki a bánásmódbeli különbséget.

Még jöhetnek válaszok.

2017. jún. 1. 17:14
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

"Ha akkora nemi egyenlőséget akartok, akkor a nőket védő törvényeket, jogszabályokat szüntessék be, és ne legyen tele a média férfiak által elkövetett nemi erőszakkal" Aha, az bszna be még...így is alig mernek beszélni az áldozatok (férfi áldozatok is), mert megkövezik őket. Te jó ég. Örülnél neki, ha kussba kéne maradniuk, mi? :/


Aki meg ilyen esetek alapján ítéli el az összes férfit, az amúgy is beteg. Bár általában itt is, meg más közösségi felületeken is inkább csak azt olvasom, hogy a nőket szidják, általánosítva, lekezelően.

2017. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem a NEM-i jelleg (férfi/nő) a döntő, hanem az értelem nyom a latban, és utánna a jog. Akár diplomás valaki, akár nem.
2017. jún. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én értem 3-s problémáját. Az enyém is ez. A baj pont az, hogy egy lányból nem nézi ki az újságíró a nyerés lehetőségét.

Nem az a baj, hogy különbség van a nemek közt, hanem hogy olyan helyen is megkülönböztető bánásmódban részesülnek a nők, ahol nem lenne indokolt.

2017. jún. 1. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!