Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magasság mióta számít...

A magasság mióta számít presztízsnek/státuszszimbólumnak az emberek (különösen a gazdagok) körében?

Figyelt kérdés

Csak erről a videóról jutott eszembe hirtelen, hogy a +180-as csaj még egy 15-20 centis magassarkút is visel (0:25-től): https://www.youtube.com/watch?v=Gv4VaUTyD-0

De mindenhol ezt látom, hogy a gazdag pasik jóval átlag felettiek. Olyan magasak, mintha szándékosan klónoztál volna őket. Főleg ezek a bankár, menő mérnök, befektető, menedzser figurák stb., akik folyton prezentációkon/céges rendezvényeken/konferenciákon pózolnak és gyakorlatilag mind egy magas modellalkatú, végtelen combú barátnőt választ magának, pedig az alacsonyak között rengeteg, kifejezetten sportos, kerek popsijú csaj van. Az ilyen Heidi Klum meg Sharapova kaliberű gazellatestű csajokról meg nekem közel sem a nőiesség és a szexuális kisugárzás jut eszembe. Sosem értettem, mi a jó abban, ha egy nőnek olyan lábai vannak, mint egy néhány hetes zsiráfbébinek és miért szexis. Még tavaly mentem el olaszba az ismerőseimmel egy motoros kiruccanásra és egy napra elmentünk pont Monaco-ba szétnézni és megdöbbenve tapasztaltam, hogy szinte MINDEN férfi szemmel láthatóan nem kicsit volt tőlem magasabb (persze a kis ázsiai meg egyéb lézengő hozzám hasonló jött-ment turistát leszámítva) pedig én sem vagyok kifejezetten alacsony (173), de komolyan mondom, hogy aki egy kicsit is elegáns ruhában láttam (és nem csak a sportkocsikra jött csorgatni a nyálát meg fényképezkedni), az mind legalább 180 felett volt. És akkor arra gondoltam, hogy lehet valóban én vagyok ennyire törpe vagy tényleg ekkora presztízzsel jár a magasság, hogy a világ egyik leggazdagabb városállamában a divatnak megfelelően csak magas embereket lehet látni. Itthon mondjuk nincs ekkora komplexusom, mert sok ismerősöm tőlem is alacsonyabb vagy közel velem egy magas, de ott Monaco-ban bevallom elég kellemetlenül éreztem magamat. És a nők is szinte mind legalább velem egy magasak voltak. Szokták mondani, hogy a generációkon átívelő életszínvonal növekedés is az oka annak, hogy manapság ennyi +190-es pasi és +175-ös csaj van, de ennek ellentmond, hogy elég sok szegény körülmények között élő magas embert is láttam már életemben (bár az tény, hogy a hajléktalanok mind kis töpszlik). Kíváncsi vagyok, ti hogy látjátok ezt és milyen véleményetek van ezzel a témával kapcsolatban. Válaszaitokat előre is köszönöm.



2017. jún. 2. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

A magasság nem státusszimbólum.


Te viszont alacsony vagy a 173 centiddel, én nőként vagyok ennyi.


180 cm fölött lenni nem extra dolog egy férfinél. Plusz a jól szabott ruházat, azaz a méretre készíttetés és a karcsúság hosszítja a testet.

2017. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"180 cm fölött lenni nem extra dolog egy férfinél."


Ez nem választás/döntés kérdése.

Ha nem olyan géneket örökölt, mint én, akkor persze, hogy nem extra dolog. Ellenkező esetben csodaszámba menne. :D

2017. jún. 2. 17:10
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Én 195cm vagyok, elmeséled nekem, hogy mivel lett könnyebb az életem?
2017. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Ok, kérdező, akkor lekottázom egyszerűbben, jó? A férfiak jelentős része magasabb 173 cm-nél. Tehát nem különleges.


Te vagy alacsony.

2017. jún. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Van egy olyan dolog, hogy akiket egy menő cég konferenciákra, tárgyalásokra, megbeszélésekre küld "kirakatba", ott nem csak a tudásuk mellett figyelembe vesznek mást is. Gondolok itt a megjelenésre.


Másrészt egy átlagos férfi centikkel magasabb nálad. Én sem vagyok magas, 175 centivel, a tesóm 182, ő sokkal inkább átlagos egy fiatal társaságban, mint én. Én még növésben vagyok, szeretném az átlagmagasságot elérni, mert minden eszköz, emberek által használt dolog egy átlagos emberre van tervezve, olyan magasra van téve. Viszont a mostani magassággal sem okoz már problémát egy pisilés, mert túl magas, ahogy neked sem. Tehát különösebben nem zavar az sem, ha nem növök többet, csak várható a családom tekintetében.

Ezen kívül semmivel nem különb egy alacsony, vagy magas ember, te sem vagy rosszabb egy 185 centis embernél, és egy 165 centistől sem vagy jobb ettől.

2017. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Mindig is az volt. Evolúciós és történelmi okai is vannak.

Ha valaki megfelelően táplálkozik fiatal korában, akkor az magasabbra nő. A nemesek 10-20 centikkel magasabbak voltak a középkorban, mint a köznép. Plusz még hozzátartozik, hogy aki gazdag, annak többnyire több önbizalma van, illetve sportosabb, ami miatt jobb a tartása és emiatt még magasabbnak is tűnik, mint a görnyedt hátú emberek.

Az, hogy neked nem tetszenek a hosszú lábak, az a te egyéni ízlésed, ebből nem lehet semmilyen következtetést levonni.

Még annyi, hogy pl japánban a fiatalak már koránt sem kicsik. Amióta gazdag ország lett, rohamosan nő a fiatalok átlagmagassága, már hasonló az itthonihoz.

2017. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Itthon 176 cm a férfiak átlagmagassága.
2017. jún. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Ezek senkik.

A világ leghatalmasabb emberei,Napóleon,Lenin,Sztálin,Hitler,Putyin,egyik sem volt magas

2017. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Orbán Viktort kihagytad a listáról
2017. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!