Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy félnek...

Miért érzem azt, hogy félnek tőlem az emberek? Egy 20 éves roma fiú kérdése.

Figyelt kérdés

Na szóval az a helyzett, hogy már 1-2 éve vettem észre, hogy az emberek szó szerint (minden kétséget kizárólag írom) menekülnek tőlem. Egyszerűen érzem azt hogy nem mernek rám nézni. Még az ismerőseimnél is ezt a tapasztalom, korábban nem. Más is így van ezzel? Nem vagyok egy félelmetes alak vagy ilyesmi.....


Roma vagyok 20 éves, a bőröm picit barna, de nem vagyok az a tipikus putris ember. Család centrikus vagyok..... Az ismerőseim tudják régóta hogy roma vagyok, ezért nem értem, hogy miért. Az idegenek is ezt müvelik.


Leírom hogy nem vagyok kamus, és a rasszista kommentek nem érdekelnek, mindenkit megszeretnék kérni, hogy értelmest választ írjatok- Ha megadom a tisztelettet (már pedig megadom mindenkinek) cserébe is ezt várnám el. Köszönöm!



2017. jún. 3. 05:49
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A helyesírásért bocsi, telórol írok.
2017. jún. 3. 05:52
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Előítélet, általánosítás, hírek, rossz tapasztalatok. Félnek, hogy beszólsz, kérsz, kötekedsz, támadsz. Mert azt ugye nem tudják, nem tudhatják, hogy te pont munkába mész, vagy munkából jössz és van előtted/mögötted 12-14 óra.
2017. jún. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
* jösz
2017. jún. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert sok roma igenis bűnöző, ezért már eleve nagy esélyt adnak rá hogy te is az lehetsz. Én ismerem mindkét végletet. Van a szoros baráti kpröm, ami rajtam kívül még 4 személyes, és az egyik cigány. Ő egy teljesen kultúrált ember, abszolút nem viselkedik "cigányosan". Viszont az is megesett velem, hogy amikor kb 13-14 éves lehettem fényes nappal egy olyan 20 év körüli cigány kirabolt. Olyan is volt, hogy egy vonaton éjszaka egyedül maradtam a vagonban mert mások leszálltak, ekkor 2 cigány bejött a vagonba szotyihéjat köpködve mindenfelé, aztán faggatni kezdtek, kérdezték van-e nálam pénz, de szerencsém volt mert jött a kaller, és jegyük/bérletük meg gondolom nem volt és békén hagytak, elmentek. Ezek után én is mindig óvatos vagyok ha egy cigányt látok. Elnézést kérek, ha ez sértő számodra, nem ez a cél, csak elmondtam a sajét tapasztalatomat erről. Szóval ha nem is félek, de mindig óvatos vagyok, fél szemmel láthatáron tartom őket. Azt viszont nem lrtem hogy az ismerőseid miért ilyenek. Mint mondtam nekem van egy nagyon jó barátom, nem hinném, hogy bárki aki ismerné az félne tőle vagy hasonlók. Légy kedves rendes, és kész. Ha ilyenek akkor nem fogsz rajtuk változtatni hülyék és kész.
2017. jún. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Mert a "fajtársaid" gyerekkoromban megvertek párszor minden ok nélkül.
2017. jún. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Mert cigány vagy, mi másért mégis?
2017. jún. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Azért félnek tőled az osztálytársaid, mert még 12 évesek :D
2017. jún. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%
Ne aggódj,ugyanezt érzem én is.Vagy is velem is csak ilyenek vannak..Meg megy a táska ellenőrzés meg hasonlók tömegközlekedésen,még a legcsóróbb embertől is.Holott van pénzem,amiért megdolgoztam 200 e ft-os telefon,szintén megdolgoztam érte,sose loptam,nem vagyok agresszív..De mindenkibe csak az előítéletet látni..Ez az ország ilyen ilyen is marad..Szánalmasak ezek az emberek szerintem :) Csak a cigány lophat,csak a cigány lehet rossz..Más nem..Holott csak félig vagyok az,anyám magyar,de fekete a hajam..Ez ellen nem tudok mit tenni.Csak elkeseredni az ilyen embereken..Sajnos mindig is lesz előítélet..22/F
2017. jún. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%

Én jó cigánnyal meg nem találkoztam... miert van az, hogy dolgozni nem szerettek, csoportban terrorizaljátok a jó népet, igénytelenek vagytok mi d magatokra mind a környezetetekre, miért loptok?

Miért van az, hogy nem is probáltok meg változni....

Állítom Neked, higy azokat a sérelmeket, amiket gyerekkoromba kaptam a helyi cigányoktól egyszer visszaadhatnám CSAK azoknak az embereknek akik vertek alaztak... a suliban, utcán.... dok nem maradna a faluba azt megmondom....

De ugye nem tehetem, mert mig Ti cigányok visszaéltek a cigánysággal, es 4-5 üggyel is kint lofráltok, addig mert én megmertem védeni magam es egy parasztlengőtől kifeküdt fajtársad miatt rám egy csapat rendőr jött ki.... csak azert mert megmertem védeni magam! Ja ehhez kellett az is, hogy segélyen felhizlalt koszos anyakoca ugy telefonált be a rendőrségre, hogy én megölöm az ő becsületes férjét....

Meg szerencse hogy volt kamera es látott mindent... ez az egész mert megmetzem vedeni magam, mert nem hagytam, hogy elszedjék az utolsó forintjaimat....

Persze mi változott? Nekem kellett költözni, mert ilyen fenyegetéseket kaptam, hogy a feleségemet elkapják, gyerekemet elkapják ....

Petsze ezek után meg mindig kint duhajkodnak....

Ugyhohy kedves kérdező kehetsz akárnennyire becsületes dolgos nálam az összues cigó -10-röl indul.....

Es ha ezert rasszista vagyok ám legyen az vagyok... csak mert megmertem védeni magam....

Es igen lehet általánisítok, de a 30 évem alatt 1(!) Olyan cigóval találkoztam, aki a behizelgő dumaja mögött ne lett volna vslami szándék....

2017. jún. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%

Persze az ország a rossz, a magyarok rasszisták, a ciganyok meg becsülezes dolgos népség....

Ne röhögtessetek már....

2017. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!