Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják sokan, hogy,...

Miért gondolják sokan, hogy, ha a nyüzsgést szeretem, akkor már a tömeget szeretem?

Figyelt kérdés

A családommal állandóan összeveszünk ezen. Mikor megbeszéljük, hogy elmegyünk együtt strandolni mondjuk, akkor abból hárman az unalmas csendes helyre akarnak menni ahol egy lélek sincs és kihalt az egész és egyedül vagyok a véleményemmel, miszerint én emberek közé mennék. Nem volt tömeg egyáltalán, kényelmesen el lehetett férni és akkor rávágták, hogy nem értik, miért szeretem a tömeget, meg a zsúfoltságot. Persze a kihalt helyre mentünk mert hárman egy ellen. Később megnéztük a másik oldalt, ahol az emberek voltak, és egyáltalán nem volt tömeg, sőt. De nekik az zsúfoltság. Nem is nagyon megyek már sehová velük.

A másik a kirándulás. Megbeszéltük, hogy kirándulni megyünk. Erre megállunk valami kihalt útnál, már pedig itt sétálni fogunk. Sehol senki meg semmi, csak egy üres út, ahol óránként megfordul egy ember. Mondtam, hogy számomra ez unalmas, ekkor felhárborodtak, hogy mekkora hülye vagyok hogy nem szeretem a csendet és a nyugalmat, hogy velem sehová nem lehet menni. Megmondtam, hogy én a nagyobb városokat szeretem. Erre bemondják, ja te a tömeget szereted... hát ennyi vagy. Nem is értünk téged. Mondtam, nem tömeget szeretem, mert azt nem szeretem én se, hanem az életet. Az nekik egyenlő a tömeggel. Ezért ritkábban megyek most velük, de most megint témába jött, hogy elmegyünk együtt, össze is vesztünk, ezért maradtam. De már bosszant nagyon hogy a családban egyedül vagyok a véleményemmel, ők hárman meg egyetértenek, hogy a csendes és kihalt helyek a jó helyek. Mert az a kikapcsolódás. Az engem csak lehúz. Ti milyen helyeket szerettek? Ahelyett h lehülyéznének folyton megérthetnék, hogy nekem más a véleményem mint nekik. Csak unom az emiatt kitört veszekedéseket. És ők mégis azt akarják hogy menjek.



2017. jún. 5. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Strand nálunk. Inkább megyünk a két méteresbe úszni meg ellebegni a családommal, mint abba a medencébe amibe sok ember van, meg kis gyerek.

Túrázások. Hát ott teljesen mindegy hány ember van, nem? Én úgy tudtam ott épp a természet a lényeg, nem az emberi jelenlét.

Értem én hogy teljesen más a véleményed mint az övék, és ez nem baj. De hisztit kiverni ezért felesleges.

2017. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi a helyi tóra járunk strandolni, aminek két oldala van. Az egyiken a fürdőzők, a másikon a horgászok ami kihalt, ők oda akarnak mindig menni. Nem konkrétan túrázni megyünk. Míg én városnézésbe mennék, ők emelkedőn mennének fel egy kihalt helyen. Vagy egy kihalt helyen sétálnának.
2017. jún. 5. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Haverokkal menni? Vagy egyedül (persze csak ha megengedik)
2017. jún. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Néha szoktam de nyáron kevesebbet mert a szünetbe nyaralni mennek.
2017. jún. 6. 09:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell vitákba bocsájtkozni. Te mész arra, ők meg emerre. Ozt kész. Szerintem egyszerűbb, ha nem terveztek együtt kirándulásokat, mert abból csak veszekedés lenne. Én a magam részéről konfliktuskerülő vagyok, mindenképpen a minél kevesebb veszekedésre megyek. Nem vagyok hajlandó veszekedésekbe-vitatkozásokba belefektetni az energiáimat, hogy az elvigye. Mikor kell nekem másra is. Szerintem nem kell együttmenni sehova, meg ez tök szubjektív, hogy kinek mi a jó, egy ilyen dolgon nem lehet összeveszni, nincs egyértelműen, hogy "melyik a jó", mert ez mindenkinek mást jelent, mások a fontos, előtérbe helyezett nézőpontok. Tehát itt nincs egy konkrét igazság, hogy "melyik a jó", vagy "melyik a jobb." Van két vélemény, ami nálatok nem fér össze, nem tudjátok összeegyeztetni, akkor ilyesmiről mégcsak ne is beszéljetek szerintem , jobb a békesség. Tökre fárasztó lenne hatszázezerszer ugyanazokat a köröket lefutni, nem éri meg. Mindenki jöjjön ki belőle ép idegekkel, de célszerű úgy, hogy még bele se kezdtek. Ne hagyd, hogy bárki belehúzzon egy vitába, és te se kezdeményezd, inkább te is kerüld el, sokkal jobb, kényelmesebb bele se kezdeni egy ilyenbe. Úgy se fogtok tudni dűlőre, azonos véleményre jutni. Egyszerűbb megőrizni a békét, és hozzá se szólni a másikhoz. A veszekedés fölösleges, és úgy se jutunk semmire, okosabb kihagyni, nincs rá , nincs veszekedésre szüksége senkinek. Csak elviszi az energiáitokat, és úgy se tudtok megegyezni, szerintem inkább hagyjátok az ilyen kirándulásokkal, kirándulós felvetésekkel, ötletekkel egymást. Úgy se fog mindkét álláspontnak megfelelni, valakinek mindig sérülnek az érdekei, úgyhogy együtt ,közösen , hanyagoljátok inkább ezt a témát. Nem kell a vita, csak lefáraszt meg kiidegel mindenkit.
2017. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!