Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnak az emberek...

Hogyan tudnak az emberek ennyit beszélni a semmiről?

Figyelt kérdés

Már nem először fordult elő velem, hogy fültanúja voltam annak, hogy valaki a konkrét semmiről beszél óriási elánnal.


Nyelvvizsgázni voltam csütörtökön és édesanyám elkísért. Tehát alapból ő csak kísérő volt, a lényeget én éltem át, az úton semmiféle atrocitás nem történt, de ő mégis hosszú percekig tudta ecsetelni a többieknek mikor hazaértünk, hogy milyen volt az út. Felfogni nem tudom, hogy egy ennyire semmilyen útról hogyan lehet 1 szónál többet mondani, de bizonyos embereknek sikerül..


Ha én vagyok a másik oldalon akkor egyszerűen idegesít és unalmas ha ilyen teljesen "felesleges" információkat osztanak meg velem. Mert őszintén ki a rákot érdekel, hogy milyen volt ülni a buszon, miközben SEMMI nem történt?


17F


2017. jún. 5. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Részben ehhez kapcsolódik, de én például azon tudok megdöbbenni, hogy az a sok tini/fiatal ki a fenével tud súlyos perceken keresztül telefonálni, mikor én anyámmal is max 2-3 percet tudok beszélni és utána jön a hatásszünet. Ezek az emberek amúgy azért tudnak ennyit beszélni, mert elképesztő gazdag a gondolatviláguk és van elég szókincsük a gondolataik kifejezésére. Nem akarlak megbántani, de hozzám hasonlóan valószínűleg te sem lehetsz egy kommunikatív, gazdag szókinccsel rendelkező ember. Én pl. kis túlzással csak tőmondatokban tudok másokkal kommunikálni.
2017. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem a szókincsem mindennek nevezhető, csak gyérnek nem, de ettől függetlenül nem érzem szükségét, hogy használjam.
2017. jún. 5. 13:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs tartalmas mondandója, viszont csendben maradni nem tud. Ilyenkor jön az üres fecsegés. A "kínos" csendtől való félelem olyan erős, hogy annak elkerülése érdekében tökélyre fejlesztik a semmiről való papolás képességét. Pedig néha jobb csendben maradni és befelé figyelni, megadni az időt egy értékes gondolat kibontakozásának.
2017. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Na én is úgy vagyok, hogy fullos szókincs, választékosan, akár bonyolult mondatokban beszélek ha van értelme.

De legtöbbször nincs ezért hallgatok.


Annyi hogy én inkább örülök, ha van mellettem valaki fecsegő addig sem nekem kell beszélnem (mondjuk legjobb a csend)


Halálom mikor valamit (tanár, autószerelő, rendőr, ügyvéd, stb) két háromszor elmondanak mikor sietnék.

2017. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát írásban monológokban tudok kommunikálni, élőben már nem tudom, mert nem tudom úgy összeszedni a mondani valókat. Írásban meg nagyon megy, de néha vissza kell magam fognom, hogy ne legyen túl hosszú. Ha élőben is esetleg belejövök akkor lelőni nem lehet. De van olyan amikor meg kell magam erőltetni. Na meg szemékyfüggö, nem mindenkivel lehet olyan jókat beszélgetni. Van olyan ismerősöm aki folyton megöli a -beszélgetést az unalmas egyszavas válaszaival. Az ilyennel kár is erőltetni. Sokszor mondják hogy csendes vagyok, de nem tudják írásban milyen vagyok. Az ellenkezője.
2017. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés. Nézzél szét itt a Gyiken!Valaki egy tényleg súlyos kérdést is fel tud tenni 3 szóban, mások meg a nagy büdös semmi felől érdeklődnek, egy novella terjedelmében.
2017. jún. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Talán nem olyan izgalmas az élete és neki egy buszos utazás is élmény.


Nálunk a foleg idos szomszedok ilyenek, hogy kepesek orákat beszelni a ház elotti kertrol, oraolvasásokrol, betegségekrol, es más életerol kivancsiskodnak.

Holott atlag ember ilyeneknek szinte még gondolatot sem szentel, nemhogy órahosszás rizsát gyártson belőle

2017. jún. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"beszélni a semmiről" valószínűleg egy ilyen beszélgetésből született meg az első troll
2017. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Személyiségtípus kérdése. Az extrovertáltaknak lételemük a bájcsevej, abból szereznek.energiát.
2017. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Így szocializálódtak és nem érzik kényelmetlennek a dolgot. Úgy vettem észre, hogy jellemzően ezek az emberek egyszerűbb gondolkodásúak és nekik tényleg élmény lehet egy egyszerű út is. Megvolt a napi program és lehet róla beszélni.

Néha nekem is kényelmetlen ez. Van olyan ismerősöm, aki elmond egy sztorit, de már előtte egy nappal lévő dologgal kezdi. Általában megértő vagyok és szerencsére beszélgetés közben tudok másra is figyelni, ezért hagyom a dolgot. De van, hogy sietek. Ilyenkor hiába kérem az illetőt, hogy térjen a lényegre, jön a szokásos szöveg, hogy majd mindjárt. A sztori után, amikor megkérdezem, hogy mi köze volt a vég kifejlethez a sztori 90%-ának, akkor fogalmuk sincs róla.

#6-os által írt dolgot többször is átéltem. 1 mondatos sztorikat írtak le az oldalon 1 oldalon.

2017. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!