Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amint elkezdenék valami újat,...

Amint elkezdenék valami újat, ami előbbre vinne az életben egyből eszembe jut a korábbi összes kudarcom és elkezdek félni attól, hogy ez sem sikerül. Hogyan lehet ezen túllendülni, hogy elmúljon a félelem?

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 19:01
 1/8 anonim válasza:
Gondolj azokra amik sikerültek.
2017. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok! Csak sajnos aki nem mer kockázatot vállalni az nem is nyerhet.
2017. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Csak pozitívan. Kockáztat nélkül nincs győzelem. És sokszor kockáztattam volt ami előrébb vitt volt ami visszább. De legalább így tudom és nem azon agyalnék, hogy mi lett volna ha ... ami sokkal rosszabb a tudatlanság mint a kudarc. Mely levegő és vágj bele . :)
2017. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az életben kevés dolog sikerül elsöre.


Még a sikeres embereknél is rengetegnek van rossz élménye akár évekig is vissza utasítják öket, a terméküket és soknak több tíz év után kezd beindulni a karrierje...


A kudarcokból tanulj, de ne álljanak eléd. Ha 10x csalódsz akkor is tovább.

2017. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Sokkal rosszabb a tudatlanság mint a kudarc "

Ebben nagyon igazad van!

Erröl nekem ez jutott eszembe:


Nem az számít, mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni.

2017. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hú, ne tudd meg mennyi szar dolgon,kudarcon, bukáson mentem át, viszonylag rövid idő alatt...


Ezeknek a nyomai néha még a mai napig feljönnek enyhe szorongás formájában neccesebb napokon.. (de csak néha)


Egyébként meg ha nem akarsz hibázni, ne csinálj semmit.

A fejlődésnek ez az útja, ez visz előre. Nincs olyan, hogy kudarc. Ha okos vagy, minden bukásodból hasznosíthatsz később valamit.

2017. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Keress valami triviális, egyszerű dolgot, amitől parázol, és győzd le azt a félelmedet, az az életed összes területére pozitív hatással lesz.


Pl. ilyenre gondolok, hogy én tériszonyos vagyok, de elmentem sziklát mászni ismerősökkel, aztán akármennyire is fostam meg remegtem meg minden bajom volt, felküzdöttem magam a 10 méter magas sziklafalon. Aztán egy másodikon, az már magasabb volt, aztán egy harmadikon, az még magasabb, már vagy 18 méter, és így tovább. A nap végére már elég jól kontrollálni tudtam a félelmemet, mondhatni alig félve mentem fel meg le az utolsó falon.

És ez egy tök jó önbizalom növelő volt.

2017. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szk_r_n válasza:
Gondolj bele abba, hogy semmi nem történik akkor sem ha véletlenül nem sikerül. Nem dől össze a világ, idővel minden helyre jön, így nincs mitől tartani. Minden egyes kudarcot a saját javadra tudsz fordítani. Használd tanulságként, gondolj vissza, hogy mi miatt akadhattál meg, és próbálkozz újra. Nem szabad a múlt sérelmeiben élni, mert lemaradsz a jó dolgokról, elmúlik melletted az élet, amiből neked csak egy van.
2018. júl. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!