Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minél intelligensebb egy...

Minél intelligensebb egy élőlény annál inkább jobban megfigyelhető az önpusztítás, háború egyszóval pusztítás?

Figyelt kérdés

2017. jún. 6. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem.


Az emberiség működése jobban hasonlít a vírusokéra és a daganatos sejtburjánzásra, mint mondjuk a delfinek viselkedésére.


És nem mondhatjuk, hogy egy vírus intelligensebb lenne egy delfinnél.

2017. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem rosszul gondolkodsz ezzel a vírus hasonlattal kapcsolatban, minden élőlény melynek meglenne a képessége a természet felhasználására és alakítására akkora mértékben mint az ember akkor megtenné, és persze jobban szaporodnak ennek köszönhetően.
2017. jún. 6. 22:20
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Rövidtávon az ember a legintelligensebb élőlény. Azonban hosszútávon egy idióta.

Elpusztítjuk egymást, magunkat, és ami rossz, a természetet is..

2017. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Aki pusztító az nem intelligens.
2017. jún. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Minél intelligensebb egy élőlény annál jobban belátja, hogy a háborúnak semmi értelme sincs. Ami a háborút szüli az nem más mint az agresszió. Ami az állatoknál is megfigyelhető (szinte mindegyik fajnál). A majmok is háborúznak úgy, mint az emberek. Minden faj bántja a saját faját és ezen csak az intelligencia tud felülkerekedni. Az intelligencia felülírja az ösztönt.
2017. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2017. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
akkor most mar ertem miert van halalvagyam, mert zseni vagyok, es en veletek ellentetben atlatom hogy mekkora egy carkupac ez a vilag ahol elunk.
2017. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 meszike91 ***** válasza:

Az ember a legintelligensebb állat, ezért az ember tudta a legmagasabb szintre fejleszteni a pusztítást.


Amúgy az egész természet a pusztításról szól, mivel vagy pusztítasz vagy elpusztulsz. Ez alól miért pont az ember lenne a kivétel?

2017. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

7! Azért annyira nem szar a helyzet.

Még 20 év múlva is kb visszafordítható lesz minden. Kb! Ha még jobban körülnézel megjön az életkedved és a munkakedved.


8! Én nem pusztítok és nem is pusztulok nem tudom miről beszélsz.

A természet végtelen, egyensúlyban lévő körfolyamatokból áll. Ha a környezetet pusztítod azzal pont hogy elpusztulsz.

És nem mi vagyunk a sztárok ha belegondolsz mi csak igába fognánk a többieket a saját kényelmünkért, ez lenne a "legokosabb" feladata de ez is magas. Inkább irtod és vele együtt pusztulsz.

Persze részedről csak tájékozatlanság nem leírlak csak szeretem a dolgok valóságát szemléltetni mert egy bámulatos világ van a gondjainkra bízva.

2017. jún. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

"8! Én nem pusztítok és nem is pusztulok nem tudom miről beszélsz. "


Miből van az az energia ami ahhoz kell hogy neked még télen, a -20 fokban is biztosítva legyen a 21 fokos szobád, és a meleg vized a fürdéshez?

Csak nem szén, gáz, elégetéséből?

Ahhoz hogy teneked, énnekem, mindenkinek legyen olyan kényelme, hogy még éjjel fél egykor is tud elektromos áramot igénylő gépeket használni, ahhoz bizony rengeteg energia kell, és ehhez rengeteg környezetszennyezés kell. Szóval nem kell mentegetőzni, amíg ezt a hozzászólást írom én is szennyezem, pusztítom a környezetet. Nyilván nem fajokat törlök el ezzel a mértékű energiafogyasztásommal, de ne higgyük azt hogy a körülöttünk lévő modern világot az éterből látjuk el energiával.

Vagy gondolom van telefonod, ha nem akkor nyilván számítógépről írtad a hsz-edet. Abban is mi van? Arany, réz, mindenféle egyéb fémek. Azokat tudod hogyan bányásszák? Fognak egy hegyet, és szépen elhordják a felét, az olyan apróságokkal már nem törődve hogy mondjuk egy erdőnyi élőlény volt azon a hegyen. Szóval az a pár gramm réz és arany is valamennyi fa, vadvirág, stb halálával kerülhetett a mobilodba/ számítógépedbe.


Egyedül talán a brazil őserdőkben élő felfedezetlen népek mondhatják el magukról hogy ők abszolút nem hibásak semmilyen környezetszennyezésben. Nem vájkálnak a földben ritka anyagok után, nem termelnek több szén-dioxidot mint ami a zsákmányaik megsütéséhez kell, és nem állítanak elő semmilyen nehezen lebomló anyagot.


"A természet végtelen, egyensúlyban lévő körfolyamatokból áll. "


Nem hinném. Gradációról már hallottál? Az nem éppen harmonikus, persze idővel megtörténik a negatív visszacsatolás a folyamatban és visszabillen az egyensúlyi állapotba, de ez az egyensúly egyáltalán nem állandó, folyamatos kitérések vannak.

Nagyon szép romantikus kép az a világról, ahol minden egyensúlyban, harmóniában és változatlanságban van a természetben, csak épp nem igaz.

2017. jún. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!