Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy normális?

Annta kérdése:

Létezik olyan, hogy normális?

Figyelt kérdés
Sokszor mondjuk, hogy ez vagy az nem normális. De vajon ki szabja a normát? És létezik, aki azt úgy ahogy van, mindig mindenhol betartja? És még ott vannak a kultúrális különbségek is. Sztem nincs olyan, hogy vki vagy vmi normális. Minden különböző, s mindenki más, egyedi. Ti erről mit gondoltok?

2017. jún. 8. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Normális, igaz, és még egyén dolgok, esetleg ízlés, ezek a dolgok amit mindenki maga SZAB meg..

te döntöd el mi az igazad (de teret adhatsz másénak is)

Te döntöd el mi a normális számodra (de megosztott normálisságra vonatkozó elveit meghallgathatod másoktól is)

ÍZlés meg szerintem magát adja, kinek mi jön be akár férfi / nő ügyben, akár étel akár sport és sorolhatnám a végtelenségig..

Persze ez csak én véleményem, lehet van egy ténylegesen NORMÁLIS viselkedés amit mindenkinek kvöetnie kéne, de akkor én annak a világnak nem szívesen lennék a tagja.

17F

2017. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*Egyéb dolgok (nem egyén)
2017. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Normalis = atlagos.

Atlagos = ami a legtobb emberre vonatkozik.

Tehat ha mondjuk olyan kozossegben vagy, ahol az emberek 70%-a havi fel milliot keres, akkor az lesz a normalis. Tehat a normakat mindig eppen az a kozosseg szabja meg, ahova tartozol.

2017. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A társadalom, egy (kis)közösség által kölcsönösen elfogadott szempont szerint mondjuk ki, hogy mi a normális. Relatív jelentése van, mert ha valamit csak "én" nézek, azt nem biztos, hogy elfogadom normálisnak, viszont a közösségem miatt pedig el kell fogadnom annak. És itt figyel be, hogy az egyén föladja önmagát ezáltal.
2017. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A normát a társadalom, és/vagy a közösségek szabják. Normális az, ami lehetővé teszi a társadalom/közösség működését, illetve abnormális az, ami akadályozza, vagy a közösség tagjai nem fogadják el. Ezen kívül a "normális" fogalma személyhez is kötött, mindenkinek mást jelent a norma. Ezen kívül más a normális férfiaknál, nőknél.

Normális, ha egy nő ápolt, foglalkozik a külsejével, megjelenésével.

A férfiaknál is elvárás, és normális ez, de nem ilyen mértékben.

Elítélendő, és abnormális ha valaki nem foglalkozik a külsejével, ápolatlan. Abnormális az introvertált, visszahúzódó viselkedés, a gyerekeknél csúfolódás is lehet az ilyen magatartás eredménye.

Abnormális, ha valaki mentális, vagy pszichés beteg, abnormális a skizofrénia, depresszió, pánikbetegség.

Abnormális, ha valaki embereket öl, elítélendő az állatkínzás.

Sok esetben helyénvaló a felosztás, de néha nem. Helyzettől függ.

2017. jún. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"abnormális az introvertált, visszahúzódó viselkedés"


Én gyakran viselkedek így. Tehát ez nem normális. És én magam az vagyok, csak a viselkedésem nem az? Vagy mivel az introvertáltság a személyiségem része, nem választható el tőlem, ezért én magam sem vagyok normális? Észérveket kérek! Csak az extrovertáltak normálisak? És ha igen, velünk van a baj, vagy a társadalommal?

2017. jún. 9. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!