Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi ez a "tiszteljük az öregeke...

Mi ez a "tiszteljük az öregeket" társadalmi elvárás?

Figyelt kérdés

Miért kellene tisztelnem valakit azért mert idős?

Vagy ez valami réges régi szokás maradványa hogy 2000 éve amikor egyszerűbb volt a világ és alig változott valamit 50 év alatt világ és az öreg bölcs tapasztalt volt és "mindent tudó"!?

De ma már hol tudja megmondani mondjuk egy olyan idős ember pl. aki már tegyük fel 24 éve nyugdíjasként tengeti az életét hogy én hogy keressek munkát stb. azóta már 66x változott és fejlődött a világ...

Miért tiszteljék valakit a kora miatt ha az a ember egy borzalom személyisége van!?Akkor a nyugdíjasoknak azokat az embereket nem kellene tisztelniük aki dolgoznak és az adójukból fizetik a nyugdíjukat?

Én sose a kort hanem a tisztelni való személyt tiszteltem!



2017. jún. 10. 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%

Veled van a gond, hogy nem tiszteled az időseket.

Ők sokkal tapasztaltabbak nálad, ezáltal bölcsebbek is (jellemzően), nekik köszönheted a létezésed, mert elvégre is, az őseid.

2017. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Régen a korral bölcsesség is járt, és valódi tiszteletre méltóság.

Aki olyan hülye volt, hogy ezt nem tudta, az olyan egyszerűen lett instruálva: Tiszteld az öreget.

Ma már sajnos NEM feltétlenül jár együtt a bölcsesség az öregséggel, tisztelet a ritka kivételnek, de pl a most 65-70-esek legtöbbje tirpák. A náluk idősebbek sokkal jobb modorúak és ők felelős gondolkodásúak. A mai 70-esek egy elkényeztetett generáció.

2017. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

# 1 Ugyan miben tapasztaltabbak?

Szerintem a mai világot a fiatalok tanítják az öregenek...

2017. jún. 10. 11:31
 4/18 A kérdező kommentje:
A másik még én miért köszönjem meg azt hogy én létezem!Pont hogy mindig az ősök akarnak utódot.
2017. jún. 10. 11:35
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Ő túlélt X évet szóval már többet tud mint te,több ideje volt tapasztalni dolgokat.Ez a tudás nem abból áll hogy te tudod az okostelefonodat nyomkodni az öreg meg nem tudja ,és ettől ő hülye..Élettapasztalatról szól a dolog. Te lehet a holnapot se éled meg,vagy a 40 éves kort.És mikor öreg leszel te se nézed majd jó szemmel ha a sok "taknyos" ki akar oktatni.
2017. jún. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként normális ,hangsúlyozom normális társadalmakban ezt nem kell magyarázni. Alap hogy idősnek jár a tisztelet,(hacsak nem egy tényleg ocsmány rosszlelkű valaki) ahogy a gyereknek a védelem ,nőknek az előzékenység. De persze mindig lesz egy két pattogó tacskó aki meg akarja ezt reformálni és azt hiszi mindent jobban tud.Annak majd az élet ad egy két pofont .
2017. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Milyen életapasztalat? Sorold fel légy oly szíves akkor hogy mik azok amik tapasztaltabbá teszik az ember csak azért mert leélt egy bizonyos kort?

Tegyük fel van egy idős bácsi aki 70 éves egész életét egy munkahelyen dolgozta le vagy egész életét földmüvelésel töltötte az ország határát soha el nem hagyta stb stb nyugdíjas éveit is semmi olyanal nem tölti...

És ott van egy 30-40 éves ember aki már bejárta a világot számtalan különféle emberrel találkozott sok üzletett kötött sok helyen járt sok különféle dolgot tapasztalt stb stb...

Akkor ki a bölcsebb a 70 éves bácsi csak azért mert ő leélt egy X kort?

2017. jún. 10. 11:50
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Az alapvető emberi tisztelet mindenkinek kijár, nemtől, életkortól, társadalmi rangtól függetlenül. Én amikor először találkozok valakivel, mindig igyekszek alapjáraton kedves és normális lenni vele, úgy ahogy elvárnám, hogy velem is az legyenek.

De abban egyetértek, hogy különösebb hajbókolás senkinek sem jár csak azért, mert idős. Akkor meg már pláne nem, ha kiderül, hogy az életkorán kívül semmi tiszteletreméltót nem tud felmutatni az adott egyén.

Aki az idős kora ellenére kedves, aranyos és alázatos, az már rászolgált arra, hogy tisztelettel bánjak vele, de most egy tipikus zsémbes, rosszindulatú nyuggernek nem fogok benyalni, csak azért, mert öregebb nálam.

A szüleink, nagyszüleink szeretik ezt a "tiszteljük az idősebbeket!" felfogást belénk nevelni, de az a helyzet, hogy az idősek között is van olyan, aki egész életében semmirekellő volt, csak lézengett, lopott, csalt, stb. És hiába él már több ideje, mint én, nincs okom rá, hogy egy ilyen emberrel szemben bármiféle tiszteletet érezzek.

23/F

2017. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
7-es attól még ,hogy utazgat ide-oda valaki rohangál egész nap ,tipikus agyonnyúzott üzletember ,nem lesz tapasztaltabb se bölcsebb. Adott szakterületen pl üzletkötés, jobb lesz mint az átlag. Buddha is leült egy fa alá ,és ott világosodott meg,nem rohangált mint a mérgezett egér. Nem ezen múlik.
2017. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Annyira utálom amikor valaki azzal jön, hogy csak azért, mert idősebb, többet tud. Nem feltétlenül van így. Apám szokta mondani hogy ő rá hallgassak mert ő 30 év előnyben van. Aha. Lehet sőt biztos hogy sok mindenben volt része ami nekem még hátra van. De pl én tudom milyen az iskolai bántalmazás, a fájdalmas szakítás, a tinikori súlyproblémák, az egyetemi élet. A szüleim ezeket nem tudják nem volt benne részük. Ezért ezeket pl én éltem meg nem ők és mivel nem élték át nem tudnak tanácsot se adni.

Bunkó paraszt időseket nem fogok tisztelni. Aranyos kedves nagymamákat és nagypapákat viszont igen. :) De nem a koruk miatt. Egyébként amikor 17 voltam akkor 21 évesek lenéztek és közölték hogy én semmihez nem értek mert 17 vagyok... érdekes módon most én vagyok 21 és a sokkal fiatalabbakat se nézem le. A kor csak egy szám. A belső a fontos!!

2017. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!