Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok embernek miért mániája a...

Sok embernek miért mániája a "de hát mégis csak rokon" meg a "nehogy megsértődjön" szlogen?

Figyelt kérdés

Én ezt egyszerűen nem tudom megérteni, élőben is van ilyen ismerősöm, és itt is olvasni tonnaszámra ilyen kérdéseket.

Emberek, akiket a rokonságból valaki már jó sokszor kihasznált, ők is tisztában vannak ezzel, és mégis ugranak azonnal, ha a rokonnak kell valami. Indok: "de hát mégis csak rokon".

Vagy akiknek a mániája az, hogy akármilyen gerinctelen dolgot csinált valamelyik családtag, vagy rokon, egyből lehurrogja a panaszkodó kérdezőt, és jön az "akkor is a rokonod" érv, teljesen mindegy, hogy a rokon mit csinált, mindent kötelező megbocsájtani és elfelejteni, mert "mégis csak rokon".

Anyum ugyanilyen. Régebben állandóan ünnepekkor látogatni kellett az unokatesómékat, akik már kismilliószor próbálták a tudtunkra adni, hogy nem akarnak velünk találkozni, anyám mégis erőltette az egészet, mert "mégis csak rokonok", ők pedig másfél év után megunták, és egyszerűen nem veszik fel a telefont se, anyám meg a mai napig hajthatatlan, ő nem haragszik rákjuk, mert rokonok.


A másik ez a sértődéses dolog. A hajam égnek állt, amikor itt az egyik kérdésben az anyós szándékosan kb életveszélyes helyzetbe sodorta a gyereket, a gyerek anyja meg még azon filózott, hogyan mondja el azt az anyósnak azt, hogy nem láthatja az unokáját, úgy, hogy ne sértődjön meg....

Sokan itt segítséget kérnek, de kb 10-ből 9 lehetőséget azonnal elutasítanak, mert "abból sértődés lesz, ők meg azt nem akarják mert ők nem bunkók". Teljesen mindegy, hogy a másik mennyire bunkó velük, ők nem szólnak vissza, mert nem akarnak sértődést.


Nektek mi erről a véleményetek? Van ilyen ismerősötök?

Nem provokálni akarok, de nem értem ezt a két dolgot, hogy mégis mi értelme van.


Csak engem idegesítenek ezek?



2017. jún. 13. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
De érdekes hogy amikor a 18 évét betöltött gyerek ide jön valamiért panaszkodni 10/9 hozzá szólás arról szól hogy örüljön hogy kapott enni meg költözzön el ne élősködjön a szülei nyakán ilyenkor nincsen meg a fontos rokoni kapocs.
2017. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így lettek nevelve. Én nem és ezért pont lesz.arom, hogy rokonom e az illető vagy nem. Csak tesóimak meg szüleimnek ugrok ha valami kell (pl kölcsön). De bennük megbízom, nem is vertek még át.
2017. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én leszarom a rokonaimat - ahogy ők is leszartak engem, mikor segíteniük kellett volna.


Persze ők nem hibásak, és megsértődnek, ha nem ugrok... megszívták, elköltöztem 1000km-re, keressenek más balekot, akik piszkálhatnak és lehúzhatnak - anyagilag is.

2017. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Képmutatás vagy megfelelési kényszer. Esetleg abban gondolkoznak hogy lehet nekik lesz majd szükségük a rokonra. Csak sokan nem értik hogy az emberek nem feltétlen hálásan működnek. Van aki akkor is segít ha senki se viszonozza, és van aki hálátlanul soha se segít.

Én nekem speciel két kategória van a rokonok között. Az egyikért bármit bármikor. A másik meg kér valamit akkor kb körbe röhögöm.

2017. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt vidéken tapasztalom legutóbb.


Az emberek nem tudnak érdekérvényesíteni, önbizalomhiányosak, és nem képesek saját szabályokat felállítani a saját életükben.


Az, hogy valaki "rokon", semmit nem jelent kapcsolattartás tekintetében. Nincsenek külön szabályok. Manapság, amikor az idő drága, a magunk részéről arra fordítjuk, akit szeretünk. Nem azokra, akiknek valami homályos kapcsolata van a családdal.


A második helyzet pedig számomra felfoghatatlan. Kizárólag a családom, azaz a férjem és a gyerekek számítanak, mindenkivel szemben. Nem tartozom magyarázattal senkinek a körön kívül, így mélyen nem érdekel, hogy -amíg nem ártunk senkinek, és nem zavarunk senkit- kinek, és mi nem tetszik. Fel sem merül.


Aki pedig érdeket érvényesít, vagy jogosan fellép, az nem "bunkó". Az kiáll a családjáért, ami egyébként elemi kötelessége.

2017. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
en is leszarom a rokonaimat csak akkor jonnek ha kell nekik valami, am sose, ha meg is sertodnek valamin az se erdekel kulonosebben.
2017. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hú. Hát ti ezt nem érthetitek. Lehet, hogy még túl fiatalok vagytok, új generáció, aki nagyon öntudatos, ezt nem tudom. Egyet értsetek meg: a kettő-hárommal, de lehet, hogy néggyel (fiatalabbaknak mondom) generációt (és természetesen az annál idősebbeket meg főleg) még úgy nevelték, hogy fő illemszabály, hogy ne sérts meg senkit. Miért? Egyrészt mert még embernek tekintették egymást, és nem volt ez a leszrom stílus (ki is közösítették azt, aki ilyen volt, azt mondták rá, hogy antiszociális és íratlan törvényen kívüli), másrészt rád nézve volt szégyen, ha képes voltál megsérteni valakit, mert egy bnkó vagy akkor. Persze, megsértődni se illett, csak alapos okból (tényleg súlyos sértés miatt vagy idősebb jogán), ezért úgy kellett tenni, mintha mi sem történt volna, a feleknek meg virágnyelven beszélni, hogy azért értsék is, hogy mi van, de azért sértő se legyen, és ne törjön ki a háború. Mert hát az kinek jó? Nektek olyan jó? Nem hiszem.

Nem volt az rossz nevelés. Sajnos a maiak többsége neveletlennek mondható, aki a csőcselék stílust (leszrom stílus) átvette.

Még engem is a normális illemre neveltek, csak nem azért, mert idős vagyok (32), hanem azért, mert úri környezetben nevelkedtem. Talán a fiatalabbak közül utolsóként, egy letűnt világ gyermekeként. Azért sajnálom.

2017. jún. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Faterék pont ilyen kategóriába tartoznak. Ahányszor elkezdik a családfás hülyeségeiket, elmondok egy jó indokot, hogy miért is felesleges ezt csinálniuk és ezután azzal jönnek, hogy mégis csak rokonok, meg később szükségem lesz rájuk. Francokat, ha valakire nagy szükségem lesz, annak majd fogok szólni, de tutira nem rokon lesz. Egyrészt nincsenek jó emlékeim velük kapcsolatban, másrészt pedig nem akarom azt sem, hogy kibeszéljenek és az életemet elpetykálják!
2017. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!