Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Összetartó a rokonságotok?

Összetartó a rokonságotok?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?
2017. jún. 14. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert sok a kétszínű egyén benne.
2017. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. :( Megy a pletykálás, kibeszélés, hazudozás és megjátszott kedvesség. A szűk család (anya, apa, öcsém, és a még élő nagyszüleim) összetartó, de a többiektől hatalmas a széthúzás.
2017. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, szét vagyunk hullva teljesen.
2017. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy a rokonságba számítanak a féltestvérek -e ,viszont én nekem ő velük nincs meg az összetartásom ,őszintén szólva úgy is mondhatnám hogy egyáltalán nem is ismerjük egymást .... hisz ő róluk mindig csak a rosszat tudtam --- hisz mind a három féltestvérem iszákos,dohányzik,és az életbe mindig különböző helyekre sodródtak ahol megpróbáltak túlélni ( a két lány féltestvérem pl. a k*rválkodásból ), emelet az anyukámnak és apukámnak folyamatosan a kellemetlenséget okozzák .... és sokszor megkaptam már tőlük azt is hogy meg se kellett volna születnem ,vagy pedig d*göljek meg .

Persze ezt nem csak én ha nem anya is ,hisz apának az előző házasságából született gyermekei ők :/

De hát ez kölcsönös végül is én se és ők se szeretnek engem ,csak ők ezt ki is nyilvánítják ,persze hogy ha én szólok már egy rossz szót el róluk apának azért már hibás vagyok ---ezért csak anyának mondhatom el ami zavar (bár egy kicsit megértem apát is ,hisz mind annyian a gyerekei vagyunk ,és ezért is nem tehet köztünk különbséget :/

Csak igazából az zavar a legjobban amikor hozzájuk hasonlít :(

2017. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kisgyerek voltam még az volt,de azóta minden ellenkezőjére változott.
2017. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl nagy a család és túl sokfelé szóródott, nem összetartó a rokonság, pont a sok különbözőség miatt. Vannak, akikkel jobb a kapcsolatom, de a rokonság nagyobbik részével nem is tartom a kapcsolatot.
2017. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szomorúan olvasom ezeket :( Mi lehet a fő oka ennek a széthúzásnak?
2017. jún. 14. 21:59
 8/12 anonim ***** válasza:

Anyámnak 2 testvére van, apámék 8-an voltak, ebből 1 testvére még csecsemőként meghalt (apám később született, de tud róla). Apai nagyapámék 11-en voltak testvérek. A család egy része külföldre szakadt, részben a háborúk, részben mostanában a megélhetés miatt. Ezek egy részét én már nem is ismerem, mert rég megszakadt a kapcsolat (most internettel azért könnyebb kapcsolatban maradni a távolra költözött családtagokkal), csak apám szokta mondani, hogy itt is van rokon, ott is van rokon...

Nálunk többnyire a butaság okozza a széthúzást, egyes kevésbé értelmes rokonaimnak eléggé furcsa elképzeléseik vannak, én pedig szeretek nyugalomban élni, így inkább nem foglalkozom a hülyeségeikkel, ami feszültséget okoz körülöttük.

Nézd, nekem ez nem baj. A családot nem választjuk, az adott, de dönthetünk arról, hogy mennyit kérünk ebből.

2017. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Összesen sztem 450 fő akit rokonomnak nevezhetek és ismerem is őket, ők is ismernek.


Mindenkivel jóban vagyunk, 90 % ukat évente meghívjuk vagy ők hívnak pár napra.

2017. jún. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Nem sok közös van bennünk, a döntő többség számító, kétszínű nímand. Sokfelé szóródtunk az országban, soha nem volt hatalmas családi összejövetel, és ez nagyon rendben is van így. Kiskoromban időnként még találkoztunk kisebb csapatokban, az is éppen eléggé kínos és kényelmetlen volt.
2017. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!