Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek innen is van kiút...

Szerintetek innen is van kiút vagy itt a vége?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, aki valószínűleg nem érdemli meg az életet. Szüleimről röviden: érzelmileg terrorizáló apa, emellett túlzottan is pátyolgató anya. Gyermekkoromban is magasabb volt az intelligenciám az átlagnál, főleg érzelmi téren. Pontosan tudtam (ahogy ma is) ki mit gondol rólam, anélkül, hogy elmondta volna.

Megpróbáltam elhelyezkedni több munkakörben is, de soha nem éreztem jól magam és otthagytam. Ami a hivatásommá válhatna(katona,tűzoltó,rendőr) mint munka, abban nem tudok elhelyezkedni mert - bár minden fizikai feltételt maximumon hoznék - a rövidlátás akadályoz.

Vendéglátói végzettségem van, de hiába kommunikálok jól, nem tudom magamra erőltetni a mosolyt. Sajnos 7 éves koromból van az utolsó emlékem mikor boldog voltam.

Amit leírtam az csak a a töredéke a problémáim sorának, - gondolok itt stresszre->depresszióra->alvászavarra->magányra>-kilátástalan élethelyzetre stb.

Nem akarok élni, de véget sem akarok vetni az életemnek, mert nagyon megrázná a családomat, különösen, hogy a bátyám felesége várandós, szóval keresztapa leszek(lennék).

A saját életem évek óta nem érdekel, de önzőségnek tartom, hogy cserbenhagyjam a családomat. Mit csináljak? Elég intelligens vagyok, hogy tudjam messze állok attól, amit ma normálisnak hívnak, tegyem ki ennek a mostani (és jövőbeni) családomat, vagy a gyökerénél vágjam el a vonalat ( nem hisztiző tinédzser vagyok, felkészültem rá, de mégsem mondhatom el mindenkinek, nagyon jól játszom az "élni akaró" szerepét").?



2017. jún. 15. 04:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Igen van kiút. 1. lépés: ne hangoztasd hogy intelligens vagy. 2. lépés: felejtsd el azt a f*.szságot, hogy intelligens vagy.

Khmm... komolyra fordítva a szót, keress fel egy normális szakembert ő majd tud segíteni. Az itteni válaszokkal semmire nem mész majd, és ráadásként még szét is szednek a válaszolók ha hangoztatod, hogy INTELLIGENS VAGY. Ha az vagy, senki sem tud újat mondani. Sok sikert. :)

2017. jún. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
De ha csak azért írtad ki mert beszégetni akarsz, nekem írhatsz. :)
2017. jún. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj, és csináltass lézeres szemműtétet, onnantól lehetsz rendőr, tűzoltó, katona, vagy ami akarsz.
2017. jún. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szerintem is inkább szakembert kéne ezzel felkeresned, elkepzelheto hogy tudna segiteni. Amugy szem elott kell tartani azokat a dolgokat, amikert erdenes elni (ez mindenkinek mast). Illetve gondolj bele, hogy mások rosszabb helyzetben is vannak, megis szeretnek élni
2017. jún. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pont annyira vagy inteligens, hogy nem fogod fel, hogy az emberek 99%-ának ugyan ez a baja...

Itt egy r3szletva kedvenc könyvem filmjéből, nagy igazság van benne:

[link]

2017. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Dumáld ki a problémáidat valakinek, legyen az akár egy pszichológus meg keress egy melót magadnak amit még nem túlzottan kínzásnak élsz meg.

Indulj el valamerre, mert ha nem teszed akkor csak bent fogsz ragadni ebben az állapotban.

2017. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A pszichiológus meg a "szétszednek a válaszolók" : ne máár!


Figyu nekem is a lézeres szemműtét ugrott be kérdésolvasás közben.


A legjobb lenne ha tűzoltó lennél és ha később sem kapaszkodsz az életért akkor vakmerő és önfelàldozó leszel ami tűzoltóként nemes.

2017. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek fingja nincs mit csinál egy tüzoltó...
2017. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Van 1 rokon (parancsnok)

Ő mondta, hogy sok a beszari pedig ha komolyabb helyzet van sokat érne a bàtorság


Továbbá ez volt az álom szakmám de színtévesztő vagyok.


Katona, rendőr nem való a kérdezőnek.

Ilyen intelligenciával hamar otthagyná.

2017. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Keine Freunde?
2017. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!