Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Barátnöm szüleinek házában...

Barátnöm szüleinek házában nincsenek ajtók (kiv. Bejárati) mert félnek a gázmérgezéstöl. Normális ez?

Figyelt kérdés

Fél éve mutatott be nekik, amúgy együtt élünk a lakásomban. A nagyapja is ott élt náluk, ö vette a fejébe még 20 éve hogy gázmérgezést fognak kapni, mert a szomszédja is úgy halt meg.

Barátnöm szerint eleinte csak tilos volt becsukni az ajtót, majd az anyja is átvette ezt a pánikot, kitalálta hogy a gáznak is köze lehetett hozzá hogy a nagypapa aztán meghalt 60 egy-két évesen. Aztán leszereltette az összes ajtót, a WC-ét (!) is, bejárati ajtót meg olyat csináltattak amin nyitható ablak van. Aludni is csak nyitott ablaknál szoktak.

Amúgy egy újabb, régen modernnek számító felújított házról van szó! Semmi gond a gázzal! Ismerem a srácot akit kihívnak mindig ellenörizni, szerinte egyszerüen bolondok, semmi valóságtartalma annak, hogy bármi bajuk lehetne.


Ami engem zavar ebben, hogy a barátnömre is átragadt ez, a legnagyobb hidegben is egész nap bukón kell lennie az ablakoknak, sokszor nem csukja be magára a wc ajtót csak behajtja, ha nem vagyok otthon akkor tudom hogy tárva nyitva van minden.

A másik hogy mindig veszekedik velem amiért nem akarok látogatóba menni a szüleihez, meg ott tölteni a hétvégét. Nekem nagyon kellemetlen hogy ajtó nélküli a wc és úgy kell elmennem vagy más úgy megy el. Föleg hogy a hálószobákkal szemben van a fürdö és a wc és ha bárki arra jár akkor belát. Vagy ha én megyek a szobába akkor pont ott az anyós-após.


Mi a bajuk nekik? Szakítsak inkább? Már azon gondolkodom, mert ez nem normális!


2017. jún. 16. 10:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, 2017-ben, az elérhető árú CO érzékelők aranykorában egy kicsit fura az biztos.
2017. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég betegesnek hangzik.

Ha nem tudtok megegyezni legalább arról, hogy nálad mi legyen, akkor nem sok jövője van a kapcsolatnak...

2017. jún. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%

"A nagyapja is ott élt náluk, ö vette a fejébe még 20 éve hogy gázmérgezést fognak kapni, mert a szomszédja is úgy halt meg."


Ebben nem látom a logikai kapcsolatot, homályosítsatok fel... A gázkazán megfertőzi a szomszéd kazánt?

2017. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Vittem nekik ajándékba a legjobb, legdrágább érzékelőkből, de az anyja szerint ezek meghibásodnak, ő ezekben nem bízik. Sokszor van hogy megszédül a vérnyomása miatt és elkezd pánikolni hogy gázszagot érez, azért szédül, aztán rohannak kinyitni az összes ablakot, van hogy kihívják a tűzoltókat is (ezt pár éve már nem)


Én sem értem a logikát, a nagypapa azt mondta, hogy a szomszédja úgy halt meg hogy a kazánnal szemben volt a hálószoba és mivel csukva volt az ajtó feltorlódott a gáz és így halt meg álmában (szerinte a küszöb alatt "ment be"). Szerinte ha nyitva lett volna az ajtó-ablak akkor kimegy, szétoszlik a gáz és életben marad.

2017. jún. 16. 10:46
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, a CO könnyebb a levegőnél, felülről kezdi megtölteni a helyiséget, a küszöb alatt ritkán surran be. Ez így eléggé öngól, nagyfater.
2017. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
1 percet nem töltenék ilyen közegben és házban!
2017. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
De a wc ajtót miért kell levenni/kinyitni? Hogy annyival is nagyobb légtérben tudjon a gáz terjedni, vagy pedig azért, hogy a wc-ben nehogy meghaljon valaki? Akármelyik is, elég beteg gondolatok... Még ha abban a helyiségben, ahol a kazán van, folyton ynitva van egy ablak, azt mondom jó, még ez is túlzás, de legyen. De ez így...
2017. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Ehhez képest Hitchcock Psychoja gyerekes kis szórakozás. Az egész család full elmebeteg. Szeretnél kis lökött gyereket is?
2017. jún. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
ilyen novel osszekoltoztel akiknel az egesz csalad nem normalis grat, nehez lesz tole megszabadulni.
2017. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azt képzelik ha zárva van a wc ajtó akkor amikor bemegy oda a gáz akkor ellepi a helységet és meghal aki benntvan, ha nincs ajtó akkor szétoszlik és lesz idejük kimenekülni! Fizika, biológia 1-es! Bár a szülei nem jártak középiskolába se így nem csoda.


Pár hónapja vagyunk együtt de nem lesz hosszútávú a dolog ha így folytatják.

2017. jún. 16. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!