Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt akinek sikerült...

Van itt akinek sikerült kigyógyulni mély depresszióból?

Figyelt kérdés
Évek óta egyre rosszabb. Középiskola óta tart nálam, és semmi nem segít. Nem bízok az emberekben sem. Egyre mélyebbre sodor az egész. A saját gondolataimtól nem tudok aludni. Egyre gyakoribb, hogy csak ha iszok akkor tudok már aludni. Nappalok is csak szürkék, és egyhangúak. Az egyetem sem megy úgy ahogy akarom, pedig tényleg rengeteget tanulok. Az utóbbi pár évben minden utolért. Nem találom az értelmét sem az életemnek. Egyszerűen úgy érzem padlón vagyok és nincs kiút. Ilyenkor kinek mi segített? (nekem eddig semmi) 24F

2017. jún. 18. 04:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A paradigmaváltás segített. Valamint az új hobby, ami a szenvedélyem a szerelmem. Rengeteg mozgás. Mindennap pozitív megerősítések. Új célok. Te csak fásult vagy. Nem lehetne halasztani az egyetemet, hogy egy évig dolgozol kikapcsolódsz és úgy folytatod? Muszáj egyáltalán folytatnod? Vállalj inkább takarítói munkát, a legboldogabb emberek a világon azok, akik verítékezve mennek haza.
2017. jún. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy depressziós, ne diagnosztizáld magad! Próbálj meg nyitni az emberek felé, bármily nehéznek tűnik is. Vállalj nyárra önkéntes munkát.
2017. jún. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van.
2017. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Menj el pszichiáterhez.

Ez amit leírsz,egy hangulati nyomottság,rosszkedv,ami része lehet a depressziónak,önmagában nem meríti ki azonban a fogalmát, a súlyos depresszió tünetei teljesen mások,mint fogyás,állandó erős rosszullét,étvágytalanság,cirkadian ritmus felborulása,magas szorongás,félelmek, energiaszint végletesen alacsony,ilyesmik.

Majd az orvos segít eldönteni,mi az ami segíthet.

A motivációt kell felkelteni valahogy,hogy legyen kedved változtatni.

2017. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Remélem nem bánod ha tegezlek.

Hát, ha mély depresszió alatt nem a katatónikus állapotot érted, akkor igen. Nekem sikerült.

És ebben nem egy szakember segített, személyem szerint attól hogy elküldött egy pszichiáterhez gyógyszerért, attól csak még reménytelenebbnek éreztem az egészet. Magamon segítettem. Amint elhatároztam, hogy így nem folytathatom tovább.

Elmentem külföldre, gyakran mentem kirándulni a szabadba, egyedül, és nekem jót tett.


Azóta viszont inkább mérges vagyok, mint depressziós és rettenetesen megvetem az olyan embereket, akik miatt egyszer olyan mélyre süllyedtem. De ez is elmúlik majd egyszer, ha eléggé akarom.


De szerintem az,hogy kinek mire van szüksége,az teljesen egyénfüggő.

Ezt neked kell eldöntened.

2017. jún. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó üzenetének végével nem értek egyet.

Ez a Szophoklész szerű "az a legboldogabb akinek a legkevesebbre van szüksége" gonodolkosásmód, sok esetben nem jó. Hiszen, a kérdező azt írja 'az egyetem sem megy úgy ahogy akarom', tehát akarja hogy menjen, így felesleges lenne inkább takarítónak mennie.

Egy pihenő év viszont, lehet hogy segíthetne, és minden egyébbel egyetértek amit azt 1-es számú válaszadó írt.

2017. jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem, pszichiáter nélkül sikerült. A depresszió alatt 16 kgt szedtem fel, idegileg instabil voltam és fizikai gondok jelentkeztek.Emellett furcsa berögződéseket követtem. Adtak egy durva képzeletbeli pofont, az segített.
2018. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!